עוברים לדירה חדשה? כל המשימות שצריך לעשות

מעבר דירה הוא אירוע מרגש ומלחיץ בו זמנית, אך המעבר, כדאי לדעת לא מסתיים באותם מספר שעות בהם המובילים מרוקנים את הדירה הישנה, מעמיסים ופורקים במיקום החדש, אלא מתחיל קודם להובלה גם נמשך מעט אחריה. מה הסדר הנכון לעשות את זה?

עוד במדריך
שיפוץ הדירה צביעת הדירה הדברה הנדימן התקנת פרקטים ניקיון הובלה והכנה למעבר יום המעבר והתמקמות בדירה החדשה

יום מעבר הדירה הוא יום עמוס, ארוך וגם מרגש. אולם עד שמגיעים לאותו יום מדובר בתהליך של שבועות ולעיתים גם חודשים

אז אילו דברים יש לקחת בחשבון כשעוברים לדירה חדשה? הנה כל מה שצריך לעשות כשעוברים דירה לבית חדש.

שיפוץ הדירה

גם כשעוברים לדירה יד ראשונה מקבלן וגם כשהמעבר הוא לדירה קיימת, לא פעם נדרשים שיפוצים. השיפוצים יכולים להיות חלקיים וקוסמטיים החל מצביעה בלבד, דרך הדבקת ריצוף והצבת קירות גבס ועד לרכישת מטבח חדש, הריסת קירות והחלפת תשתיות החשמל והאינסטלציה.

צביעת הדירה

אם אתם בוחרים שלא לשפץ את הבית החדש שאליו אתם נכנסים, תוכלו בהחלט להסתפק בצביעה שלו על מנת להיכנס אליו בכיף. הזמינו צבעי כשבוע לפני שאתם עוברים לבית החדש כדי שלא תצטרכו לשהות שם כשהוא מבצע את העבודה. קחו הצעת מחיר מבוססת רק לאחר שהצבעי ראה את הדירה על מנת שלא יהיו שינויי מחיר כשהוא כבר נמצא אצלכם.

הדברה

לא תמיד יש צורך לבצע הדברה בטרם כניסה לדירה חדשה אולם פעמים רבות זו הזדמנות מצוינת לבצע זאת. אם ביצעתם שיפוצים יתכן שבין האבק והפסולת מצאו גם מזיקים וחרקים למיניהם את ביתם לצידכם.

ניתן לטעות ולחשוב כי יש לבצע את הניקיון היסודי לאחר ההדברה אולם זוהי שגיאה. אתם רוצים שחומרי ההדברה לא יתנדפו במהרה וימשיכו לדחות את המזיקים מלהגיע לביתכם, ניקיון בעזרת מכונות קרצוף וחומרים מיוחדים `ינקה` גם את החומרים הפעילים בהדברה וזו תהיה הוצאה לשווא.  

הנדימן

זה הזמן להזמין הנדימן שיבצע עבורנו את כל העבודות שאנחנו לא רוצים או לא יודעים לבצע. אנחנו מדברים בין השאר על עבודות כמו תליית טלוויזיות, מדפים, מוט פינוק במקלחת ועוד מגוון רחב של עבודות. רכזו את כל העבודות על מנת שהוא יבצע אותן במסגרת אותו הביקור, כך תחסכו גם זמן וכמובן גם כסף.

התקנת פרקטים

אם אתם מתכוונים להתקין פרקטים בדירה החדשה, זה הזמן לעשות את זה לפני שעוברים. אם תעשו זאת לאחר המעבר, העבודה של מתקין הפרקטים תהיה הרבה יותר מורכבת והוא יצטרך להשקיע לא מעט זמן על שינוע רהיטים ומיטת בבית על מנת לבצע את העבודה. זה כמובן יבוא לידי ביטוי במחיר שתצטרכו לשלם לו.

ניקיון

פעמים רבות לאחר השיפוץ יש לנקות בצורה אינטנסיבית את הרצפות ושאר הבית, גם אם קבלן השיפוצים שלכם עשה עבודה נאמנה בסילוק הפסולת. הזמנת חברת ניקיון אינה דומה לשירותי עוזרת בית שמתאימה יותר לניקיון על בסיס קבועה,ניקיון לפני כניסה לדירה זו מלאכה שמצריכה מכונות קרצוף ועבודה מקצועית. באותה הזדמנות ניתן גם להבריק את הרצפות, לבצע טיפול בווקס או להגן עליהן בסילר.

הובלה והכנה למעבר

את ההובלה כמובן יש להזמין כ-4-3 שבועות לפני יום המעבר, בטח בעונת הקיץ היא העונה החמה של התחום. את הצעת המחיר הקפידו לקבל רק לאחר שהמוביל ראה את תכולת הדירה, את כביש הגישה לדירה ואת החנייה האפשרית. בנוסף, זהו השלב בו יש לעדכן את משרד הפנים, ספקי התקשורת אינטרנט וטלפוניה שלכם על המעבר, כך שתהיו מחוברים לעולם גם בדירה החדשה.

יום המעבר והתמקמות בדירה החדשה

במקרה של שימוש במעלית הודיעו בלוח המודעות של הבניין כשלושה ימים לפני יום המעבר כי יתכן ותתפסו את המעלית לזמן מה. באותה הזדמנות עשו דבר דומה גם בבניין החדש. ביום המעביר הקפידו לתעד את חשבונות המים והחשמל בשתי הדירות כך שלא תשלמו מעבר לצריכה שביצעתם.

מחירון הובלות

המחירים כוללים מע”מ

הובלת דירה: כל מה שחשוב לדעת

עוברים דירה וזקוקים למוביל? אתם נמצאים במקום הנכון. אנחנו נלווה אתכם לאורך כל הדרך, נסביר לכם מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים מוביל, איך מומלץ להתנהל מולו וכמה תעלה לכם ההובלה.

הובלת פסנתר: כל מה שחשוב לדעת

אם יש לכם פסנתר בבית ואתם צריכים לעבור דירה, הגעתם למקום הנכון. אנחנו נלווה אתכם כל הדרך לדירה החדשה שלכם ונעזור לכם להתנהל נכון מול חברת ההובלה.

הובלת משרד: כל מה שחשוב לדעת

עוברים למשרד חדש ונוצץ? הסירו דאגה מלבכם. אנחנו נלווה אתכם צעד צעד, נפרט מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים חברת הובלה, איך מתנהלים מולו וכמה תעלה לכם ההובלה.

אחסון תכולת דירה: כל מה שצריך לדעת

עושים רילוקיישן וצריכים אחסון תכולה לדירה? אתם נמצאים במקום הנכון. אנחנו נלווה אתכם ונסביר מה חשוב לבדוק לפני שסוגרים עם חברת אחסון, איך מומלץ להתנהל מולה וכמה העבודה תעלה לכם. התשובות לפניכם

לכל התקלות ועבודות

arrow