היתוש שהתחפש לנמר: הכל על הדברת יתוש הנמר האסייתי

יתוש הנמר האסייתי הוא יתוש מטריד מאוד שגם יכול להוות עבורכם סכנה. במדריך הבא נסביר מה זה יתוש הנמר האסייתי, איך ניתן להימנע מהתפתחות של הנמר האסייתי בחצר שלנו ואיך מדביר מקצועי יעזור לכם להיפטר ממנו.

עוד במדריך
לא נעים מאוד: הכירו את הנמר האסייתי בלי פאניקה: האם יתוש הנמר מסוכן? איך ניתן למנוע את הגעתו של הנמר האסייתי? איך מדביר מקצועי יתנהל? האם יש אחריות על הדברת יתוש הנמר האסייתי? כמה עולה הדברת יתוש נמר אסייתי?

אם יתוש הנמר האסייתי הגיע אליכם לביקור ומסרב לעזור, אתם נמצאים במקום הנכון. מדובר ביתוש מטריד שיעקוץ אתכם בכל הזדמנות ואולי לא פחות חשוב מזה, הוא עלול להיות גם מסוכן.

במדריך הבא נסביר מה זה יתוש הנמר האסייתי, איך ניתן להימנע מהתפתחות של הנמר האסייתי בחצר שלנו ואיך מדביר מקצועי יעזור לכם להיפטר ממנו.

לא נעים מאוד: הכירו את הנמר האסייתי

יתוש הנמר האסייתי הוא יתוש פולש שמקורו בדרום מזרח אסיה. הוא קטן יחסית ליתושים אחרים, בעל גוף שחור עם פסים לבנים על הרגליים והחזה. יתוש זה פעיל בעיקר בשעות היום, בניגוד לרוב היתושים האחרים, והוא נוהג לעקוץ באזורים מוצלים. עקיצתו כואבת ויכולה לגרום לגירוי ממושך.

בלי פאניקה: האם יתוש הנמר מסוכן?

יתוש הנמר האסייתי יכול להיות מסוכן מכיוון שהוא נושא וירוסים וחיידקים העלולים להעביר מחלות קשות, ביניהן:

קדחת דנגי: מחלה ויראלית הגורמת לחום, כאבי ראש, כאבי שרירים ופריחה. במקרים קשים, קדחת דנגי עלולה להיות קטלנית.

קדחת הנילוס המערבי: מחלה ויראלית הגורמת לחום, כאבי ראש, כאבי שרירים ופריחה. במקרים קשים, קדחת הנילוס המערבי עלולה לגרום לדלקת קרום המוח ואף למוות.

צ'יקונגוניה: מחלה ויראלית הגורמת לחום, כאבי ראש, כאבי שרירים ופריחה. במקרים קשים, צ'יקונגוניה עלולה לגרום לדלקת מפרקים קשה.

זיקה: מחלה ויראלית הגורמת לפריחה, כאבי ראש, כאבי עיניים וחום. זיקה עלולה לגרום לפגמים מולדים בתינוקות שנולדו לאמהות שנדבקו במחלה במהלך ההריון.

יתוש הנמר האסייתי התפשט למרבית יבשות העולם, כולל ישראל. הוא נמצא לראשונה בישראל בשנת 2002, ומאז התפשט למרבית אזורי הארץ, בעיקר באזורים חמים ולחים.

איך ניתן למנוע את הגעתו של הנמר האסייתי?

יבשו כל מקור מים עומדים: אם אתם מזהים הצטברות של מים עומדים בחצר שלכם, מומלץ מאוד לייבש אותם כמה שיותר מהר, מכיוון שהם מהווים כר נוח להתפתחות הנמר האסייאתי.

נקו מרזבים: ניקוי תקופתי של מרזבים יבטיח זרימה תקינה וימנע הצטברות מים עומדים בגג של הבית או בנקודת הניקוז של המים מהמרזב.

החלפת מים בבריכות שחייה ודגי נוי באופן קבוע: יש להחליף את המים באופן תדיר, כיוון שגם בבריכות אלו עלולים להתפתח יתושים.

גדלו דגים אוכלי יתושים: גידול דגים מסוימים, כמו גופים, ידוע כמסייע בהפחתת אוכלוסיית היתושים, כיוון שהם ניזונים מזחליהם.

התקינו רשתות נגד יתושים: יש לוודא כי הרשתות תקינות ומונעות חדירת יתושים באופן מוחלט.

התקינו קוטל יתושים בחצר: מומלץ מאוד להתקין קוטל יתושים בחצר או במרפסת, היא יעילה הן לקטילת יתושים רגילים והן לקטילת הנמר האסייאתי.

דווחו לעירייה על מוקדי יתושים: ניתן לדווח על מוקדי יתושים לרשויות המקומיות, ובכך לתרום למאמצי ההדברה וההקטנה של הסיכון לבריאות הציבור.
 

איך מדביר מקצועי יתנהל?

אם כל הפעולות הללו לא עזרו והנמר האסייאתי לא מפסיק להטריד אתכם, זה הזמן להזמין מדביר מקצועי ואמין שיסייע לכם להיפטר ממנו.

בשלב הראשון מדביר מקצועי יגיע אליכם לבצע בדיקה מקיפה על מנת לאתר היכן נמצא מוקד ההתפתחות שלו. במהלך הביקור תצטרכו לענות למדביר על השאלות שהוא ישאל אתכם, כמו למשל האם נעקצתם בעצמכם על ידי היתוש ובאילו שעות ביום אתם מרגישים שהוא פעיל יותר.

לאחר מכן המדביר יעשה סיבוב בבית שלכם ויבדוק האם הוא מצליח לזהות זחלים של יתוש הנמר האסייאתי בתוך הבית.

במידה והמדביר יזהה מקורות מים עומדים בחצר, הוא יבקש מכם לייבש אותם לפני שהוא מבצע כל פעולה שקשורה להדברת הנמר האסייאתי. אחרת, אין טעם בכלל בפעולת ההדברה.

בסיום של א' המדביר ימסור לכם הצעת מחיר המבוססת על חומרת התופעה אצלכם ועל מורכבות העבודה. הצעת המחיר תימסר בהתאם לשטח החצר שלכם ולכן חשוב מאוד שהוא יגיע לביקור המקדים הזה.

במידה ואין למדבריר כל אפשרות להגיע אליכם לביקור מקדים, אנחנו ממליצים לכם לשלוח לו סרטון ותמונות של החצר על מנת שיוכל למסור לכם הצעת מחיר מבוססת ומפורטת.

בשלב הבא, המדביר יתחיל בפעולת ההדברה נגד הנמר האסייתי. חשוב לציין שאת ההדברה מבצעים אך ורק מחוץ לבית, אין שום משמעות לריסוס נגד הנמר האסייתי בתוך הבית.

אגב, את העצים שבחצר מומלץ להדביר בשיטה שנקראת ערפול, שבה המדביר עושה שימוש בטכניקה שעוזרת לחומר הריסוס לעלות מעלה ממש כמו אבק גם לצמרת העץ הגבוהה.

המדביר יצא לחצר וירסס את הקירות החיצוניים של הבית, את הצמחייה בחצר ואת העצים. קחו בחשבון שאם יש לכם בריכת דגים בחצר, המדביר לא יוכל לבצע את ההדברה בקרבתה מכיוון שחומר הריסוס עלול לפגוע בדגים.

האם יש אחריות על הדברת יתוש הנמר האסייתי?

נפתח בשורה התחתונה ונציין שבמידה ויש לכם בריכת דגים בחצר, המדביר לא יוכל לתת לכם אחריות מכיוון שסביר להניח שהיתוש יחזור לדגור בה. במצב כזה, אנחנו ממליצים לכם לגדל דגים שאוכלים את הזחלים של היתושים, כמו דגי גמבוזיה למשל.

לגבי האחריות, במידה והמדביר ביצע את עבודתו והיתוש חזר לעקוץ, אנחנו מצפים ממנו לחזור ולבצע שוב את ההדברה. מה שכן, יש מקרים שבהם מקורות המים העומדים נמצאים בשטח הציבורי ולא בשטח הפרטי של הבית שלכם. במצב כזה, אין לו כל אפשרות לתת לכם אחריות על העבודה.

לפני שאתם מזמינים את המדביר בדקו איתו האם יש אחריות על העבודה, מה היא כוללת ובאילו מקרים היא לא תקפה. את האחריות דרשו לקבל בכתב, אנחנו רוצים שיהיה לכם קיץ שקט אחד לפחות מהנמר האסייאתי.

כמה עולה הדברת יתוש נמר אסייתי?

עלות הדברת הנמר האסייתי משתנה בהתאם לשטח ההדברה ומורכבות העבודה. כלומר, ככל ששטח החצר שלכם יהיה גדול יותר, כך תצטרכו לשלם יותר עבור ההדברה.

בנוסף, ככל שתהיה לכם צמחייה רבה יותר בחצר, סביר להניח שתצטרכו לשלם יותר כסף לאור העובדה שהיא הופכת את פעולת ההדברה למורכבת יותר עבור המדביר.

באופן כללי, עלות הדברת הנמר האסייתי נעה בין 500-800 ש"ח, ודאו זאת כמובן מראש ואם יש פער בין המחיר הזה לבין זה שאתם מקבלים מהמדביר, דרשו לדעת ממה הוא נובע.

מחירון הדברה

המחירים כוללים מע”מ

הדברת יתושים: כל השלבים בדרך לפתרון

הקיץ הגיע ואיתו היתושים המציקים, מה אפשר לעשות? אנחנו נלווה אתכם צעד צעד עד לפתרון הבעיה. מה עושים לפני שמזמינים מדביר, איך מכינים את החצר להדברה וכמה זה יעלה לכם? התשובות לפניכם.

הדברת ג'וקים: כל מה שחשוב לדעת

אם הג'וקים הגיעו לביקור אצלכם, אנחנו נלווה אתכם צעד צעד כל הדרך אל הפתרון. אנחנו רוצים שהקיץ שלכם יהי נקי מג'וקים, מה חשוב לדעת לפני שמזמינים מדביר וכמה זה עולה? התשובות לפניכם.

הדברת פשפשים: כל מה שצריך לדעת

סובלים מעקיצות פשפשים? אין ספק שמדובר בתופעה מציקה ומטרידה ולכן אנחנו רוצים ללוות אתכם בכל שלב עד לפתרון. מה עושים לפני שמזמינים מדביר וכמה תעלה לכם ההדברה? כל התשובות.

הדברת פרעושים: כל מה שחשוב לדעת

יש לכם פרעושים בבית? אנחנו בטוחים שמדובר במטרד לא נעים ולכן חשוב לנו ללוות אתכם כל הדרך לפתרון. מה חשוב לבדוק עם המדביר לפני שמזמינים, איך מכינים את הבית להדברה וכמה זה יעלה לכם? כל התשובות.

לכל התקלות ועבודות

arrow