הדברת קן צרעות: אל תנסו את זה בבית

גיליתם קן צרעות בקרבת הבית? מה שלא תעשו, אל תנסו להתמודד עם זה בעצמכם והזמינו מדביר מקצועי בעל ניסיון וציוד מתאים. במדריך הבא נסביר מה עושים כשמזהים קן צרעות, איך מדביר מקצועי ידביר צרעות והאם עקיצת הצרעה מסוכנת?

עוד במדריך
מה עושים כשמזהים קן צרעות? איך מדביר מקצועי ידביר צרעות? האם עקיצת הצרעה מסוכנת?

גילוי קן צרעות בקרבת הבית, בין אם זה בתוך הגינה, בחצר או במסתור בתוך גג רעפים, הוא משהו שיכול להלחיץ כל אחד, במיוחד אם ילדים קטנים מתרוצצים בסביבה. 

במדריך הבא מה עושים כשמזהים קן צרעות, איך מדביר מקצועי ידביר צרעות והאם עקיצת הצרעה מסוכנת?

מה עושים כשמזהים קן צרעות?

ככל שמזהים את קן הצרעות מוקדם יותר, כך ההדברה קלה יותר. אם גיליתם צרעה אחת סמוךהבית, זה לא אומר בהכרח שהקן שלה נמצא בשטח שלכם.

לעומת זאת, אם זיהיתם 3-4 צרעות באותו אזור, סביר להניח שהן בקרבת הקן ושומרות עליו. הצרעות יכולות להקים את הקן בתוך גזעי עצים, מסתורי כביסה ואפילו צינורות ישנים ומוזנחים בגינה.

מדבירים רבים טוענים כי נתקלו במקרים בהם אנשים לא מיומנים ניסו להרוס את הקן, לא הצליחו כמובן ואף נפגעו ורק לאחר מכן הזעיקו מדביר. 

הדברת צרעות, במיוחד כשיש כבר נחיל מפותח, היא עבודה מסוכנת שרק מדביר מקצועי ומיומן יכול לבצע. 

איך מדביר מקצועי ידביר צרעות?

את ההדברה מבצעים לרוב בלילה שכן אלו השעות בהן הצרעות פחות פעילות וכך היא קלה יותר לביצוע ופחות מסוכנת.

על מנת להתקרב לקן בבטחה המדביר, שלובש חליפת מגן ייעודית, ישתמש בלפיד שכן העשן מפריע לצרעות.  ההדברה מתבצעת על ידי ריסוס חומר ייעודי אל תוך הקן על מנת להשמיד את הצרעות. 

במקרה שלא מוצאים את הקן ניתן להשתמש בפיתיונות מזון שאותן נושאות הצרעות לתוך הקן וכך הכוורת והמלכה ניזונות ומורעלות. שיטה נוספת היא הדברה באמצעות אבקות רעל. זה מתאים במקרים בהם יש קושי פיזי להגיע אל הקן והוא ממוקם במסתור בגג רעפים. במצב כזה, המדביר משתמש במקל כדי להגיע עד לקן ולפזר מרחוק את האבקה.

בסיום תהליך ההדברה והשמדת הקן, חשוב לאטום אותו כראוי כך שלא יהווה בית לצרעות אחרות.

האם עקיצת הצרעה מסוכנת?

יש הבדל משמעותי בין אדם אלרגי שנעקץ על ידי צרעה לבין אחרים. 

תגובה אלרגית יכולה להתבטא בפריחה, אדמומיות וגרד במקרה פחות קשה, ואילו תגובה אלרגית קשה יותר עלולה להתבטא בנפיחות (בעיקר באזור הפנים), הקאות, סחרחורות והתעלפות ואף קשיי נשימה.

מצבים אלו מחייבים פנייה לקבלת טיפול רפואי מיידי. גם במקרה שאתם לא אלרגיים ונעקצתם מספר רב של פעמים (למשל בחשיפה לנחיל צרעות), יש לפנות לקבלת טיפול רפואי במהירות.

מחירון הדברה

המחירים כוללים מע”מ

הדברת יתושים: כל השלבים בדרך לפתרון

הקיץ הגיע ואיתו היתושים המציקים, מה אפשר לעשות? אנחנו נלווה אתכם צעד צעד עד לפתרון הבעיה. מה עושים לפני שמזמינים מדביר, איך מכינים את החצר להדברה וכמה זה יעלה לכם? התשובות לפניכם.

הדברת ג'וקים: כל מה שחשוב לדעת

אם הג'וקים הגיעו לביקור אצלכם, אנחנו נלווה אתכם צעד צעד כל הדרך אל הפתרון. אנחנו רוצים שהקיץ שלכם יהי נקי מג'וקים, מה חשוב לדעת לפני שמזמינים מדביר וכמה זה עולה? התשובות לפניכם.

הדברת פשפש המיטה: כל מה שצריך לדעת

סובלים מעקיצות פשפש המיטה? אין ספק שמדובר בתופעה מציקה ומטרידה ולכן אנחנו רוצים ללוות אתכם בכל שלב עד לפתרון. מה עושים לפני שמזמינים מדביר וכמה תעלה לכם ההדברה? כל התשובות.

הדברת פרעושים: כל מה שחשוב לדעת

יש לכם פרעושים בבית? אנחנו בטוחים שמדובר במטרד לא נעים ולכן חשוב לנו ללוות אתכם כל הדרך לפתרון. מה חשוב לבדוק עם המדביר לפני שמזמינים, איך מכינים את הבית להדברה וכמה זה יעלה לכם? כל התשובות.

לכל התקלות ועבודות

arrow

שאלות נפוצות

איך מדבירים צרעות?
בניגוד למזיקים ומעופפים אחרים שניתן להדביר באופן עצמאי, את הדברת הצרעות כדאי להשאיר למדבירים מקצועיים שמחזיקים בניסיון ובציוד המתאים. ההדברה לרוב מתבצעת בשעות הערב בהן הצרעות פחות פעילות וכוללת ריסוס חומר ייעודי על הקן או פיתיונות ג'ל מהם הצרעות ניזונות ונושאות חזרה לקן.