הדברה: כל מה שתוכלו לעשות לפני הזמנת המדביר

הגורם המשותף בין עונת האביב בה הכל פורח לעונת הקיץ החמה, הוא הופעתם החוזרת של המזיקים השונים. אלו שמגיעים מהפרחים והעצים בגינה ואלו שמחפשים מזון ומקומות לחים בבית. אז איך ניתן להתמודד איתם לפני שמזמינים מדביר מורשה? כל התשובות במדריך הבא.

עוד במדריך
איך מרחיקים נמלים? איך מרחיקים תיקנים? איך מרחיקים את עש המזון והבגדים? איך מרחיקים יתושים? איך מרחיקים את דג הכסף? הזמנתם מדביר? כך תתנהלו מולו נכון

גם בעונת החורף וגם בעונת הקיץ, אנו נתקלים במזיקים שונים שמחפשים מזון או מקומות מסתור בבית ובחצר שלנו. 

אז רגע לפני שאתם מזמינים מדביר מורשה, יש כמה דברים שכדאי לכם לנסות בעצמכם כדי להתמודד עם תופעת המזיקים השונים בבית ובגינה. 

איך מרחיקים נמלים?

רוב הנמלים יצוצו לנו בשטחי המטבח. שם הן חשופות למזון, סוכר ומקומות לחים שבהם הן מוצאות מחסה. במקרה בו יש לכם מספר נמלים קטן יחסית, תוכלו להתחיל את הטיפול בהן באמצעות חומרים טבעיים שיש לכם בבית כמו: שמן מנטה, פלפל שחור, או מקלות קינמון. הריחות שיתנדפו החוצה, יגרמו לנמלים לעזוב את שטח המטבח ולחפש מקום אחר. 

מלבד השיטה הטבעית, תוכלו להשתמש בחומרים השונים שנמכרים בחנויות כמו טופג'ל, גרגירים שתוכלו לפזר במקומות ייעודיים או שימוש בפתיונות שונים שתוכלו להניח במקומות ייעודים במטבח ובבית כולו. חומרים אלה, מיועדים לטיפול במספר מוקדים בהם איתרתם נמלים אך במידה ותרצו לטפל בשורש הבעיה או שכמות הנמלים גדולה ורחבה יותר, מומלץ להיעזר במדביר מורשה. 

איך מרחיקים תיקנים?

התיקנים שעולים אלינו הביתה מגיעים לרוב מפתחי הביוב. התיקנים ניתנים לטיפול והרחקה בדרך פשוטה יחסית ששווה לנסות והיא שילוב של חומץ בדלי השטיפה. הריח של החומץ, ירתיע את התיקנים וירחיק אותם מרצפת הבית. בתוך הדלי, מומלץ לשלב גם נוזל רצפה דוחה תיקנים.

בנוסף, ישנם חומרים שונים שאותם תוכלו לרכוש בעצמכם עוד לפני שאתם פונים למדביר מורשה. חומרים אלה, דומים לחומרים היעילים בפני נמלים כמו הצבת פיתיונות לצד הפתחים השונים בבית או שימוש בחומרי ריסוס שונים. חשוב לשים לב, כי במידה ומדובר על בית פרטי שיש בו גינה, הטיפול יהיה מקומי בלבד וסביבת הגינה כנראה תמשוך מזיקים נוספים.

הזמנה של מדביר מורשה הכרחית כאשר מדובר על תיקן אמריקאי או גרמני. סוגים אלו, נפוצים מאד בקיץ והם נוטים להתרבות ולכן, ברגע שמזהים אותם בשטחי הבית או הגינה מומלץ לעשות הדברה מקצועית שתוכל לשמש גם כטיפול מנע שימנע מהם לחזור ולהסתובב בבית. 

איך מרחיקים את עש המזון והבגדים?

הטיפול בעש המזון ועש הבגדים הוא טיפול דומה, בשני הסוגים הרחקתם תהיה תוך שימוש בחומרי ריסוס והצבת מלכודות ייעודיות שיצליחו לתפוס את העש הקיים או ירחיקו את הבאים. תחילה, על מנת להיפטר מעש הבגדים, תוכלו לפזר בארון שקיקים קטנים המלאים בצמח הלבנדר. ריח הלבנדר הוא לא ריח אהוב בקרב העש והוא יגרום לו לחפש מקום אחר להיות בו. 

במידה ומדובר על עש המזון, המצוי במטבח, תוכלו לפזר בארונות השונים (בהם יש לכם שימורים יבשים) כמה עלי דפנה. הריח של העלים מרתיע את העש וגורם לו לעזוב ולא לחזור. לכן, במידה והבעיה נפתרה, הקפידו על פיזור של עלי דפנה שישמרו על הארונות נקיים מתופעה חוזרת. בנוסף, הימנעו מאחסון של חצאי שקיות והקפידו להעביר את היבשים שנותרו לקופסות או צנצנות אטומות. כי ברגע שתגלו את עש המזון בתוך השקיות, תצטרכו לזרוק מזון רב ולנקות ביסודיות את ארון האחסון. 

איך מרחיקים יתושים?

באביב ובקיץ, מתחדשת הפריחה של הצמחים והפרחים השונים ויחד איתם, מגיעים גם היתושים. גם בערים בהן מורגשת לחות גבוהה ניתן לזהות את היתושים כבר עם יציאת השמש הראשונה. הפתרון ליתושים נמצא דווקא מחוץ לבית ולא בתוכו ולכן, לא מומלץ כלל לבצע הדברה בתוך הבית עבורם. ניתן להתחיל בפתרונות עצמאיים כמו שימוש במכשירים המחוברים לשקעי החשמל השונים בבית שמסוגלים להרחיק את היתושים מהחדר.

הדרכים הטבעיות לטיפול ביתושים הן שימוש בשמן אתרי, שמן גרניום, שמן אקליפטוס ועשב לימון. אלו השמנים והצמחים היעילים ביותר עבור הרחקת היתושים מהבית. ערבבו כ-10 טיפות של שמנים שונים מבין הרשימה עם כ-50 מ"ל מים ורססו בחללים השונים. הרחקה טבעית נוספת יכולה להיות באמצעות נרות העשויים משמן ציטרונלה שמצליח להרחיק יתושים בצורה טובה מאד. את הנרות ניתן להניח גם בפתח הדלת או על אדן החלון כדי למנוע מהיתושים להיכנס פנימה. 

כדאי לדעת: במידה ותבחרו בריסוס מקצועי, קחו בחשבון שהוא יחזיק לתקופה קצרה של עד חודש ולכן, הוא פחות יעיל ומומלץ. 

איך מרחיקים את דג הכסף?

דג הכסף, הוא חרק בצבע כסף הניזון מעמילנים, דבקים, פירורי אוכל, ותאית עץ ולכן, המקומות האהובים עליו יהיו ארונות סגורים (נעליים ומטבח לרוב) ובסביבת קרטונים ישנים. בנוסף, דג הכסף מחפש מקומות בהם רמת הלחות גבוהה במיוחד ולכן, הוא יימצא גם בחדרי השירותים והמקלחת. דג הכסף הוא חרק שאיננו מזיק ולרוב, לא תצמאו כמויות גדולות ממנו בבית. 

אך, אם תרצו לעשות טיפול שימנע את כניסתו אליכם הביתה, התחילו באיטום חריצים שונים בבית כדוגמת המשקופים, הקירות ובעיקר במקלחת ובשירותים. הקפידו על ניקיון אבק תמידי במדפים ובארונות השונים בבית ואלו יעזרו בהרחקתו. במידה ותרצו לטפל בבעיה לעומק או שהגיעה אליכם קבוצה גדולה של חרקים, תוכלו להזמין מדביר מורשה שיבצע ריסוס של חומרים פירתרואידים שיהיו יעילים נגדו. 

הזמנתם מדביר? כך תתנהלו מולו נכון

ואם כבר הגעתם למצב בו המזיקים השונים לא נמצאים רק בנקודות מסוימות בבית, אלא התפשטו למרחבים גדולים יותר, זה הזמן לפתור את הבעיה מהשורש ולהזמין מדביר מורשה. הזמנת המדביר, מחייבת אתכם לבדוק את תעודת המדביר ואת התוקף שלה (עוד לפני תחילת העבודה) ולוודא מולו את סוג החומרים בהם הוא עתיד להשתמש.

מידע נוסף שחשוב לבקש מהמדביר הוא על ההתנהלות שלכם בזמן ההדברה ובעיקר, בסיומה. על המדביר לספק לכם מידע רחב בו הוא מסביר את דרכי הטיפול במידה ונחשפתם לחומרי ההדברה, מתי מומלץ לשוב הביתה, מתי ניתן להכניס הביתה את הילדים וחיות המחמד ואיך ניתן לשמור על ההדברה שביצע לאורך זמן. 

כדאי לדעת: האחריות על ההדברה תשתנה בהתאם לסוג המזיק שיודבר אצלכם בבית. ועבור הדברה של עכברים, חולדות ופרעושים לא תינתן אחריות כלל.

מחירון הדברה

המחירים כוללים מע”מ

הדברת יתושים: כל השלבים בדרך לפתרון

הקיץ הגיע ואיתו היתושים המציקים, מה אפשר לעשות? אנחנו נלווה אתכם צעד צעד עד לפתרון הבעיה. מה עושים לפני שמזמינים מדביר, איך מכינים את החצר להדברה וכמה זה יעלה לכם? התשובות לפניכם.

הדברת ג'וקים: כל מה שחשוב לדעת

אם הג'וקים הגיעו לביקור אצלכם, אנחנו נלווה אתכם צעד צעד כל הדרך אל הפתרון. אנחנו רוצים שהקיץ שלכם יהי נקי מג'וקים, מה חשוב לדעת לפני שמזמינים מדביר וכמה זה עולה? התשובות לפניכם.

הדברת פשפש המיטה: כל מה שצריך לדעת

סובלים מעקיצות פשפש המיטה? אין ספק שמדובר בתופעה מציקה ומטרידה ולכן אנחנו רוצים ללוות אתכם בכל שלב עד לפתרון. מה עושים לפני שמזמינים מדביר וכמה תעלה לכם ההדברה? כל התשובות.

הדברת פרעושים: כל מה שחשוב לדעת

יש לכם פרעושים בבית? אנחנו בטוחים שמדובר במטרד לא נעים ולכן חשוב לנו ללוות אתכם כל הדרך לפתרון. מה חשוב לבדוק עם המדביר לפני שמזמינים, איך מכינים את הבית להדברה וכמה זה יעלה לכם? כל התשובות.

לכל התקלות ועבודות

arrow