עושים עסק: כל מה שחשוב לדעת על הדברה לעסק

הג`וקים והעכברים קפצו לביקור בעסק? לא מצליחים להיפטר מהם? במדריך הבא נסביר למה חשוב לעשות הדברה בעסק, מה ההבדל בין הדברה בבית להדברה בעסק, איך מדביר מקצועי יבצע את ההדברה וכמה זה יעלה לכם.

עוד במדריך
למה חשוב להדביר את העסק? מה ההבדל בין הדברה בבית פרטי לבין הדברה בעסק? הדברה בעסקים: ההבדל בין ענף המסעדנות לענפים אחרים מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים מדביר לעסק? הכניסה למזיקים אסורה: אילו פעולות ירחיקו את המזיקים מהעסק? איך מנהלים בתוך העסק בזמן ההדברה?

אם המזיקים מגיעים לביקור בעסק שלכם בכל קיץ מחדש, אנחנו ממליצים לכם להזמין מדביר מקצועי שיעזור לכם להיפטר מהמטרד.

                   

במדריך הבא נסביר למה חשוב לעשות הדברה בעסק, מה ההבדל בין הדברה בבית להדברה בעסק, איך מדביר מקצועי יבצע את ההדברה וכמה זה יעלה לכם.

                 

למה חשוב להדביר את העסק?

זה לא שאנחנו לא ממליצים לכם לעשות הדברה בבית, אך בכל הקשור לעסק שלכם, הדבר חשוב שבעתיים. עוד לפני שנדבר על עסקים מתחום המזון, שהם סיפור בפני עצמו, נציין שהעסק הוא הפנים שלכם.

זה לא משנה איזה עסק יש לכם, כשאתם מעניקים שירות ללקוחות, במיוחד אם מגיעים אליכם לא מעט לקוחות לפגישות, אתם חייבים לשמור על רמת היגיינה גבוהה ובתוך כך גם להקפיד על הדברה על מנת למנוע חדירה של מזיקים.

                   

מה ההבדל בין הדברה בבית פרטי לבין הדברה בעסק?

יש מגוון רחב של הבדלים בין הדברה בבית והדברה בעסק, והאמת שקצרה היריעה מלציין את כולם. לכן, נציין את ההבדלים העיקריים בין שתי הפעולות. ההבדל הראשון, הוא היקף הטיפול. בעוד שהדברה ביתית מתמקדת בדרך כלל בחללים קטנים יחסית, בדירות או בתים פרטיים.  הדברה בעסק עשויה להתפרש על פני שטחים גדולים משמעותית, הכוללים משרדים, מפעלים, מחסנים, חנויות, מסעדות ועוד.

הבדל נוסף, הוא בסוגי המזיקים. לדוגמה, בבית ניתן למצוא מגוון רחב של מזיקים, ביניהם: תיקנים ("ג'וקים"), נמלים, עכברים, חולדות, פרעושים, יתושים, זבובים ועוד. ואילו בעסק, סוגי המזיקים עשויים להשתנות בהתאם לתחום העסק ולסביבה. לדוגמה, במסעדות נפוצים יותר תיקנים, נמלים ועכברים, בעוד במפעלים ניתן למצוא גם חולדות, עטלפים וציפורים.

שיטות ההדברה, גם הן שונות בין בית פרטי לבין עסק. למשל, במסגרת הדברה ביתית נעשה שימוש בחומר ריסוס, במלכודות או ג'לים רעילים. ובעסק, ההדברה עשויה לכלול מגוון רחב יותר של שיטות, בהתאם לסוג המזיק, גודל השטח ורמת הנגיעות. שיטות אלו יכולות לכלול: ריסוס, הדברה ירוקה, הדברה ביולוגית, הדברה אלקטרונית ועוד.

לבסוף, חשוב להתייחס גם להשפעות הסביבתיות השונות. כך לדוגמה, ההדברה הביתית עשויה להשפיע על הסביבה הקרובה לבית ולכן, חשוב לבחור בחומרים ידידותיים לסביבה ולדאוג לאוורור נכון לאחר הטיפול. מבחינת הדברה בעסק, היא עשויה להשפיע על הסביבה העסקית ועל בריאות העובדים, ולכן חשוב לבחור בחומרים מאושרים ולבצע את הטיפול על ידי מדביר מוסמך ומנוסה.

הדברה בעסקים: ההבדל בין ענף המסעדנות לענפים אחרים

כשאנחנו מדברים על הדברה בעסקים, אנחנו עושים הפרדה בין שני סוגים של עסקים: עסק מענף המזון ועסק שלא שייך לענף המזון. מדוע אנחנו עושים את ההפרדה הזו? מכיוון שסוגי המזיקים שמגיעים לעסק מתחום המזון הוא שונים לגמרי מאלה שמגיעים לבקר בעסקים שלא שייכים לענף המזון.

בנוסף, אין ספק שכשאנחנו מדברים על היגיינה ותקנות תברואה הקשורות במזון, החשיבות של הדברת עסק מתחום המסעדנות והמזון היא חשובה שבעתיים. אילו מזיקים נפוצים בעסקים מתחום המזון? המזיק הנפוץ ביותר הוא התיקן הגרמני. מדובר במזיק שמתלבש בעיקר על ארגזים מקרטון ומכונות קפה.

בכל אלה הוא יכול למצוא המון צל ולא פחות חשוב מזה, המון מזון שיוכל לסייע לו להתקיים לאורך זמן. חשוב לציין שמדובר במזיק עיקש מאוד, בסרטון שלפניכם תוכלו לקבל מידע וטיפים נוספים על הדברת התיקן הגרמני.

מזיקים נפוצים נוספים בעסקים מתחום המזון הם מכרסמים שונים, כמו חולדות ועכברים, כמו גם נמלים, זבובים ועש המזון. אילו מזיקים נפוצים בעסקים שלא מענף המזון? ברוב המקרים אנחנו מדברים על ג'וקים רגילים (תיקן אמריקאי) וכמובן נמלים.

מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים מדביר לעסק?

אם אתם מתכוונים להזמין הדברה לעסק, זה הזמן להכיר מושג חדש וחשוב מאוד שנקרא "תיק הדברה לעסק". תיק הדברה לעסק הוא למעשה הפרופיל העסקי שלכם שכולל את כל הפרטים של העסק בהקשר של הדברה כמובן.

ישנם פרטים שחייבים להופיע בתיק ההדברה, כמו: הפרטים היבשים על העסק, השם שלו, הכתובת ושעות הפעילות. יחד עם הפרטים היבשים על המדביר, כמו השם שלו, סוג הרישיון, מספר הרישיון וכמובן פרטי התקשרות.

לא פחות חשוב מכך, חשוב שיצויינו גם פעולות הדברה שננקטו בעסק כמו למשל, הצבת מלכודות, ריסוס, כולל מקומות מדוייקים בעסק שבהם בוצעה הפעולה. בנוסף, על הפירוט המלא של כל החומרים שבהם השתמש המדביר במהלך העבודה, לרבות כמויות, ריכוזים וכד', להיות רשומים גם. 

הכניסה למזיקים אסורה: אילו פעולות ירחיקו את המזיקים מהעסק?

הקפידו על ניקיון שוטף: ניקיון יסודי של כל שטח העסק, כולל חדרי עבודה, מחסנים, שירותים וחדרי אוכל. פנו אשפה באופן קבוע ורוקנו פחי אשפה באופן תדיר. שטפו רצפות ומשטחים באופן קבוע והסירו שאריות מזון ולכלוך באופן מיידי. כמו כן, הקפידו על אוורור נכון של כל שטח העסק.

היפטרו מהארגזים: קיבלתם משלוח של מזון לעסק? היפטרו כמה שיותר מהר מהארגזים. כפי שציינו, הם הגורם המרכזי לחדירת התיקן הגרמני לעסק.

אחסנו נכון את המזון: אחסנו מזון וכל חומר אחר העלול למשוך מזיקים בקופסאות אטומות. כמו כן, ודאו שאין חורים או סדקים בארונות ובמדפים בהם מאוחסן מזון.

הקפידו לאטום את כל החורים: סגרו כל חור או סדק בקירות, ברצפה ובתקרה שיכולים לאפשר למזיקים לחדור לעסק. בנוסף, התקינו רשתות על חלונות ודלתות כדי למנוע כניסת מזיקים. ודאו שאין צמחייה צפופה סביב לעסק שעלולה למשוך מזיקים.

אל תדלגו על תחזוקה שוטפת: ודאו שאין נזילות מים או צנרת דולפת שיכולים למשוך מזיקים. בנוסף, תקנו כל נזק במבנה שיכול לאפשר למזיקים לחדור לעסק. הקפידו על תחזוקה שוטפת של כל שטח העסק לאורך כל תקופת הפעילות.

איך מנהלים בתוך העסק בזמן ההדברה?

מדביר מקצועי יבצע את עבודת ההדברה בעסק מחוץ לשעות הפעילות, גם על מנת שיהיה לו נוח יותר לבצע את העבודה וגם על מנת שלא לפגוע בשגרת העבודה שלכם.

במידה והמדביר מציב מלכודות ללכידת מכרסמים, אין שום מניעה לשהות בעסק. מה שכן, כל השוהים בעסק מחוייבים להכיר את המקומות שבהם המדביר הציב את המלכודות הללו.

בכל מקרה של ריסוס נגד ג'וקים, קחו בחשבון שהמדביר ימליץ לכם להתרחק מהמתחם למשך 4 שעות, הכינו את עצמכם לסיטואציה.

                                 
                                   
                                   
                                   
                                   
                                   

מחירון הדברה

המחירים כוללים מע”מ

הדברת יתושים: כל השלבים בדרך לפתרון

הקיץ הגיע ואיתו היתושים המציקים, מה אפשר לעשות? אנחנו נלווה אתכם צעד צעד עד לפתרון הבעיה. מה עושים לפני שמזמינים מדביר, איך מכינים את החצר להדברה וכמה זה יעלה לכם? התשובות לפניכם.

הדברת ג'וקים: כל מה שחשוב לדעת

אם הג'וקים הגיעו לביקור אצלכם, אנחנו נלווה אתכם צעד צעד כל הדרך אל הפתרון. אנחנו רוצים שהקיץ שלכם יהי נקי מג'וקים, מה חשוב לדעת לפני שמזמינים מדביר וכמה זה עולה? התשובות לפניכם.

הדברת פשפשים: כל מה שצריך לדעת

סובלים מעקיצות פשפשים? אין ספק שמדובר בתופעה מציקה ומטרידה ולכן אנחנו רוצים ללוות אתכם בכל שלב עד לפתרון. מה עושים לפני שמזמינים מדביר וכמה תעלה לכם ההדברה? כל התשובות.

הדברת פרעושים: כל מה שחשוב לדעת

יש לכם פרעושים בבית? אנחנו בטוחים שמדובר במטרד לא נעים ולכן חשוב לנו ללוות אתכם כל הדרך לפתרון. מה חשוב לבדוק עם המדביר לפני שמזמינים, איך מכינים את הבית להדברה וכמה זה יעלה לכם? כל התשובות.

לכל התקלות ועבודות

arrow

שאלות נפוצות

מהם ההבדלים העיקריים בין הדברה בבית פרטי לבין הדברת עסק?
ההבדלים העיקריים בין הדברה בבית פרטי לבין הדברת עסק, יהיו בעיקר שטח העבודה, סוג החומרים והעלות הכללית. בעוד שהדברה בבית פרטי תעשה שימוש בחומרים עדינים יותר, בעסק - יהיה צורך בשילוב של חומרים חזקים יותר שיחזיקו מעמד לאורך זמן. ככלל, ככל ששטח ההדברה יהיה מורכב וגדול יותר, כך עלות העבודה תתייקר בהתאם ולכן, הדברת העסק תהיה לרוב יקרה יותר. 
איך מכינים את העסק להדברה?
תחילה, חשוב להבין את סוג העסק. בהנחה שמדובר על עסק המשלב בתוכו מזון, חשוב לאטום היטב את כל המזון שנמצא במקום ולכסות הרמטית את משטחי הבישול השונים על מנת שלא יחשפו לחומרי ההדברה. בנוסף, חשוב לאפשר מעבר נגיש ולפנות את כל הציוד שיכול להאריך את זמן העבודה.