כל מה שצריך לדעת על חולדות

החולדה היא חיה הרבה יותר חזקה וחכמה מהעכבר. מה חשוב לדעת ומה תוכלו לעשות על מנת להרחיק אותה מביתכם?

עוד במדריך
למה חשוב להיזהר? איך ניתן לטפל בתופעה? איך למנוע כניסה של חולדות לבית?

אם שמתם לב לאחרונה שמסתובבות לידכן חולדות (בבית או בחצר) מסתבר שאתם לא לבד, החולדות נמצאות מסביבנו רוב השנה במקומות שונים. 

לאחרונה, שיעור התלונות על הופעת חולדות עלה ולכן, חשוב לדעת מה ניתן לעשות על מנת להתמודד עם המצב בצורה נכונה, יעילה וכזאת שלא תפגע בחולדה. 

למה חשוב להיזהר?

החולדה נחשבת לחיית מעבדה אידיאלית בעיקר בגלל דמיונה הגנטי לאדם. החולדה מסוגלת להידבק ולהדביק במחלות שונות גם בני אדם ואילו הרגלי ההגיינה שלה לוקים בחסר. הפרווה של החולדה מכילה חיידקים, טפילים ולעיתים גם צואה ושתן של חיות אחרות.

החולדות מקננות ומתניידות דרך מערכות הביוב, פחי האשפה ומקומות לחים שמהווים בסיס למחלות וחיידקים רבים. בנוסף, החולדה ניזונה משאריות אוכל של בני אדם שנשאר גלוי למזיקים כמו:  צמחים, פירות, ירקות וזרעים, רהיטים ומוצרי פלסטיק ואפילו צואה של בעלי חיים אחרים. יחד עם זאת, החולדות גורמות נזקים לגידולים חקלאיים, מבנים, תשתיות תקשורת וחשמל, ובעיקר יוצרות מטרדים קשים כשהן חודרות לבית.

איך ניתן לטפל בתופעה?

חולדות, ומכרסמים אחרים כמו קיפודים או אוגרים הם חלק מהמערכת האקולוגית שבה אנחנו נמצאים, שכוללת גם כלבים וחתולים וחיות נוספות שחיות בבית. כאשר החולדות מתרבות הן גורמות נזקים. ואילו הרעלת החולדות - היא לאו דווקא הפתרון האידיאלי. 

בדירה ובבית, אפשר לצמצם את התופעה על ידי הקפדה על סגירת סדקים במרווחים שונים בהם יכולות לעבור החולדות כמו מאחורי ארונות המטבח או הבגדים. בנוסף, אחסון מוקפד של המזון ומניעת היקוות או נזילת מים יתרמו גם הם לצמצום התופעה.

בשכונה ובעיר, נכון יהיה לחשוב במונחים של מניעה ולהקפיד על איכות הסנטיציה, שירותי התברואה, צורת הגינון וכו`.  שימוש בחומרי הדברה (כולל אנטיקואגולנטים, נוגדי קרישה שגם הם גורמים בסוף למוות) הוא פתרון בעל נזק סביבתי, שמסכן חיות נוספות - כולל קיפודים, חתולים, כלבים ואפילו ילדים ולכן, הוא פחות מומלץ.  

איך למנוע כניסה של חולדות לבית?

תוכלו למנוע את כניסתן של החולדות הביתה על ידי מספר פעולות פשוטות וחיוניות:

אטמו את הפתחים בבית: החולדה נמצאת במחילות, בצנרת ובביוב ויכולה להגיע אפילו דרך עצים, לכן חשוב מאוד לאטום את כל הפתחים ולדאוג לסגור את הדלתות והחלונות (בעיקר בבתים פרטיים). במקרה של שיפוץ, תדאגו שהקבלן יאטום את כל הפתחים או הסדקים.

טפלו במקורות המים סביבכם: חולדות נמשכות למקורות מים, לכן חשוב לסגור צינורות דולפים, לא להשאיר דליים עם מים ולוודא שאין שלוליות מהגג.

אל תשאירו מזון פתוח: חשוב לחסום כל גישה למזון בבית ולדאוג שהוא יהיה מאוחסן וסגור, כי החולדה אוהבת לכרסם ומחפשת אותו. בנוסף, דאגו לכך שהפחים מחוץ לבית סגורים ואטומים.

שמרו על תחזוקת הגינה: הקפידו על תחזוקה שוטפת וניקוי פסולת, גיזום העצים, קיצוץ עשבים. שימו לב שהחולדה אוהבת לאכול פירות, אז דאגו לאסוף אותם מהאדמה.

מחירון הדברה

המחירים כוללים מע”מ

הדברת יתושים: כל השלבים בדרך לפתרון

הקיץ הגיע ואיתו היתושים המציקים, מה אפשר לעשות? אנחנו נלווה אתכם צעד צעד עד לפתרון הבעיה. מה עושים לפני שמזמינים מדביר, איך מכינים את החצר להדברה וכמה זה יעלה לכם? התשובות לפניכם.

הדברת ג'וקים: כל מה שחשוב לדעת

אם הג'וקים הגיעו לביקור אצלכם, אנחנו נלווה אתכם צעד צעד כל הדרך אל הפתרון. אנחנו רוצים שהקיץ שלכם יהי נקי מג'וקים, מה חשוב לדעת לפני שמזמינים מדביר וכמה זה עולה? התשובות לפניכם.

הדברת פשפש המיטה: כל מה שצריך לדעת

סובלים מעקיצות פשפש המיטה? אין ספק שמדובר בתופעה מציקה ומטרידה ולכן אנחנו רוצים ללוות אתכם בכל שלב עד לפתרון. מה עושים לפני שמזמינים מדביר וכמה תעלה לכם ההדברה? כל התשובות.

הדברת פרעושים: כל מה שחשוב לדעת

יש לכם פרעושים בבית? אנחנו בטוחים שמדובר במטרד לא נעים ולכן חשוב לנו ללוות אתכם כל הדרך לפתרון. מה חשוב לבדוק עם המדביר לפני שמזמינים, איך מכינים את הבית להדברה וכמה זה יעלה לכם? כל התשובות.

לכל התקלות ועבודות

arrow