שומרים על חדר הרחצה יבש: כל מה שחשוב לדעת על התקנת אגנית

אמנם הפתרון האידיאלי הוא לייצר שיפוע ברצפת המקלחון, אך בהיעדר אפשרות כזו, מוטב להתקין אגנית. בכך, תמנעו זליגת מים מחוץ למקלחון. מה חשוב לדעת על סוגי האדניות, על הליך ההתקנה ועל אפשרות החידוש של אגנית קיימת? כל התשובות במדריך

עוד במדריך
מפלסטיק, מחרס או בציפוי אקרילי: אלו סוגי האגניות הקיימים בשוק בטיחותית וקלה לתחזוקה: יתרונותיה של האגנית במקלחון מה כולל תהליך ההתקנה? האלמנט הקובע: מהי חשיבות השיפוע בהתקנה? מה עדיף: לחדש את האגנית הקיימת או להתקין אגנית חדשה? התקנת אגנית: כמה זה עולה ומה משפיע על המחיר?

התקנת אגנית במקלחון תאפשר לכם ליהנות ממשטח מוגבה שמונע החלקות. האגנית, משמשת כרצפת המקלחון והיא פתרון בטיחותי ועיצובי בחדרי רחצה רבים בארץ. מעבר לבטיחות, האגנית מונעת את יציאת המים מהמקלחון, משאירה את חדר הרחצה יבש ומונעת רטיבות ונזקים בסביבת המקלחון.

האגנית מאפשרת חלוקה נוחה בחדר הרחצה כיוון שהיא מגדירה בצורה ברורה את שטחו של המקלחון. מה כולל תהליך ההתקנה ואיזו אגנית היא הבטיחותית ביותר? כל התשובות במדריך שלפניכם.

מפלסטיק, מחרס או בציפוי אקרילי: אלו סוגי האגניות הקיימים בשוק

אגנית פלסטיק: זוהי האגנית המוכרת והנפוצה ביותר. במקרים שבהם תרצו לנסות את האגנית כתוספת זמנית, כדאי לבחור באגנית פלסטיק, שנחשבת גם לקלה מאוד להתקנה.

אגנית חרס: אגנית זו, מהווה פתרון קבוע. היא מגיעה בציפוי של אמייל ובדרגת חספוס שמונעת החלקה בזמן השימוש במקלחון. היא קיימת במגוון של גדלים וצורות (עגול, ריבוע או מלבן).

אגנית אקרילית: בשונה מהאגניות האחרות, האגנית האקרילית נחשבת לאידיאלית להתקנה. זאת,  בעיקר בשל הציפוי האקרילי שלה, אשר שומר עליה לאורך זמן. גם אגנית זו, קיימת בשלל צורות ועיצובים שונים.

בטיחותית וקלה לתחזוקה: יתרונותיה של האגנית במקלחון

כאמור, האגנית בעלת יתרונות רבים כשהבולטים שבה הם הבטיחות והתחזוקה הקלה. למעשה, האגנית ניתנת לניקוי קל בעזרת מטלית בלבד. בנוסף, היא משמשת כמשטח דריכה נוח שמבטיח יציבות מלאה בשעת הרחצה.

מלבד אלו, האגנית מונעת את נזילת מי הרחצה החוצה ושומרת על רצפת חדר הרחצה יבשה. היא מונעת זליגת מים אל מאחורי האסלה, אל מתחת לארון חדר הרחצה ומאחורי הדלת.

בנוסף, האגנית שמהווה שכבת הגנה נוספת, מונעת נזקי איטום והתפוררות של הריצוף עקב מגע ממושך של מים עליהם. 

מה כולל תהליך ההתקנה?

התקנה של אגנית במקלחון היא התקנה בת 4 שלבים, כאשר השלב הראשון הוא שלב ההכנה. בשלב זה, יגיע האינסטלטור לטובת פירוק האבזור הקיים במקלחון ויישור של שטח הרצפה שעליו תותקן האגנית.

בשלב השני, האינסטלטור יתקין פתח ניקוז שיותאם לגודל ולסוג האגנית שבחרתם. מעליו, תותקן האגנית עצמה. בסיום ההלבשה, האגנית תיושר ותוצמד היטב לרצפה. בכך, היא תהפוך למשטח נוח ובטיחותי לשימוש.

בשלב השלישי, האגנית תקובע לרצפה באמצעות חומרי איטום חזקים שימנעו את נזילת המים וחדירתם לריצוף. לבסוף, יותקנו כל אביזרי המקלחת (הברז, ראש המקלחון, סבונייה).

האלמנט הקובע: מהי חשיבות השיפוע בהתקנה?

כיוון שהאגנית מהווה מעין משטח מוגבה המתלבש על הריצוף הקיים, המים לא יוכלו לצאת החוצה. אולם, כלל האצבע המחייב כל התקנה כולל בתוכו התאמה של השיפוע זאת, על מנת לאפשר את ניקוז המים בצורה יעילה ובטוחה.

בחירת השיפוע היא בחירה חשובה והיא שתמנע את חלחול המים מתחת לרצפות. מצב מתסכל מאוד שיחייב אתכם להזמין שירותי ייבוש תת-רצפתי, שנחשב לשירות יקר שבהחלט תוכלו לחסוך מעצמכם.

מה עדיף: לחדש את האגנית הקיימת או להתקין אגנית חדשה?

במקרה שבו יש לכם אגנית קיימת וגיליתם שיש בה סדקים או שינויי צבע, תוכלו לחדש אותה מבלי לפרק אותה. תהליך החידוש, כולל בתוכו ציפוי מחדש (בדומה לחידוש אמבטיה).

היתרון הבולט של חידוש האגנית הוא ההלבשה הקלה. זו, אינה מצריכה פירוק ועבודות נלוות. לעומת זאת, אם תחליטו להתקין אגנית חדשה, התהליך יכלול בתוכו את פירוק האגנית הישנה, חישוב חדש של השיפוע והתקנה ויישור של שטח הרחצה מה שיגרום להתקנה להיות ארוכה, מורכבת ויקרה יותר.

הציצו גם במדריך זה, וקבלו החלטה חכמה שתתאים לצרכים ולתקציב שלכם.

התקנת אגנית: כמה זה עולה ומה משפיע על המחיר?

אגנית סטנדרטית היא כזו שמידותיה הן של 80-90 סמ"ר. לרוב, ההתקנה כוללת את האגנית עצמה. כדי לחסוך בעלות ההתקנה, מומלץ לבקש את התקנת האגנית עם התקנת המקלחון. כך, לרוב תשיגו הצעת מחיר גלובאלית משתלמת יותר.

אם תבחרו באפשרות של חידוש בעזרת הלבשת אגנית חדשה על זו הקיימת, דעו כי המחיר כוללת גם את החיבור החדש לצנרת. תוספות מחיר נוספות יכולות להיות עקב צורך בפירוק דלתות המקלחון והרכבתם מחדש. 

פתיחת סתימה: כל מה שחשוב לדעת

סתימות באזורים שונים בבית מהוות מטרד שמחייב טיפול מיידי. מה עושים לפני שמזמינים אינסטלטור, איך מתנהלים מולו וכמה עולה התיקון? המקצוענים מלווים אתכם שלב אחר שלב.

פתיחת סתימה בכיור: כל השלבים בדרך לפתרון

סתימה בכיור היא תקלה מטרידה מאד, בטח אם מדובר בכיור של המטבח. מה עושים לפני שמזמינים אינסטלטור, איך מתנהלים מולו וכמה עולה התיקון? המקצוענים מלווים אתכם שלב אחר שלב.

פתיחת סתימה באמבטיה: כל השלבים בדרך לפתרון

סתימה באמבטיה היא תקלה לא נעימה בכלל, במיוחד אם יש לכם רק אמבטיה אחת בבית. אנחנו נסייע לכם לפתוח את הסתימה ואם לא תצליחו, נלווה אתכם ונעזור לכם להתנהל מול האינסטלטור שתזמינו.

פתיחת סתימה באסלה: כל מה שחשוב לדעת

אין ספק שסתימה באסלה היא לא תקלה נעימה, בלשון המעטה. קבלו את כל הטיפים שיסייעו לכם לפתוח את הסתימה בעצמכם ולהתנהל נכון מול האינסטלטור שתזמינו.

לכל התקלות ועבודות

arrow