על הרצפה: איך מבריקים ושומרים על הריצוף

ניקיון אחרי שיפוץ או מעבר דירה וצחצוח הבית לקראת ראש השנה או פסח - הגיע הזמן לעשות פוליש לרצפה. במדריך הבא נסביר מה זה פוליש ומה ההבדל בין פוליש ווקס לפוליש קריסטל, איך עושים פוליש לרצפת גרניט פורצלן ומה חשוב לעשות אחרי פוליש?

עוד במדריך
מה זה פוליש ומה ההבדל בין ווקס לקריסטל? איך עושים פוליש לרצפת גרניט פורצלן? מה חשוב לעשות אחרי פוליש?

כשאתם כבר מזמינים חברת ניקיון אחרי שיפוץ או מעבר דירה או רוצים לצחצח את הבית לקראת ראש השנה ופסח, לא כדאי גם להזמין שירותי פוליש לרצפה? ברור שכן. 

במדריך הבא נסביר מה זה פוליש ומה ההבדל בין פוליש ווקס לפוליש קריסטל, איך עושים פוליש לרצפת גרניט פורצלן ומה חשוב לעשות אחרי פוליש? 

מה זה פוליש ומה ההבדל בין ווקס לקריסטל?

פוליש הוא תהליך ניקוי לריצוף שנעשה באמצעות מכונת ליטוש שמבצעת פעולות של קרצוף, הברקה ושיוף. לכל סוג רצפה יש פוליש שמתאים לה ועדיף להשאיר את העבודה לחברת ניקיון מקצועית ואמינה, אחרת עלול להיגרם נזק בלתי הפיך.

אלו סוגי הפוליש הנפוצים והפופולריים שיש למרצפות: 

פוליש ווקס - פוליש ווקס הוא בעצם מריחת שכבת שעווה על גבי הריצוף, לאחר מכן עוברים על כך עם מכונת הפוליש, מה שמספק הגנה ומראה מבריק. את הטיפול יש לעשות אך ורק על גבי רצפה נקייה, ולרוב חברות הניקיון מכלילות את סוג הפוליש הזה כחלק אינטגרלי בעת הזמנת עבודה לכל הבית.

הווקס מתאים לרוב סוגי הרצפה, כולל אריחים ישנים, והוא מחזיק בערך שנה או שנתיים עד שצריך לחדש. שימו לב כי לא מומלץ לבצע פוליש ווקס על גבי ריצוף גרניט פורצלן שכן החומר כלל לא נספג בקרמיקה. בנוסף, הווקס גורם לרצפה להיות חלקה מאוד והשפעתו פגה תוך שבועיים.

פוליש קריסטל - סוג נוסף הוא פוליש קריסטל הנקרא גם הברקה קריסטלית. מדובר בעבודה מורכבת ויקרה יותר, ששומרת על הריצוף לזמן רב יחסית. בשיטה זו מחדירים חומרי הברקה לתוך הריצוף ומשייפים עם מכונת הפוליש. גם את ההברקה הקריסטלית יש לבצע על גבי רצפה נקייה והיא אינה מתאימה לגרניט פורצלן. 

הברקה קריסטלית ניתן לעשות רק על שיש, אבן או אריחי טרצו. הפוליש הקריסטלי מקנה לרצפה מראה מבריק ויוקרתי, כמו חדש, ומחזיק זמן רב יותר מפוליש הווקס.

איך עושים פוליש לרצפת גרניט פורצלן?

גרניט פורצלן היא רצפת קרמיקה נפוצה שעשויה מתערובת מלאכותית של מספר חומרי גלם, בהם פורצלן, והאריחים שלה אטומים. 

האם ניתן לבצע פוליש לריצוף גרניט פורצלן מט ומבריק? כן, אבל חשוב להשתמש בחומרים ייעודים ובציוד מתאים כדי לא לפגוע בריצוף ולהשיג את התוצאה הרצויה.

הפוליש לגרניט פורצלן מזכיר יותר עבודת ליטוש וחשוב לא להשתמש בחומרים שמכילים סבון, שומן ובישום, אחרת זה ייצור שכבה שתמשוך אליה לכלוך ואבק. 

מה חשוב לעשות אחרי פוליש?

אחרי שעושים פוליש ווקס, חשוב לא לשטוף את הרצפה בין שלושה ימים לשבוע ולאחר מכן להשתמש בחומרים ייעודים לרצפה שעברה טיפול ווקס.

לאחר הברקה קריסטלית כדאי לנקות את הרצפה עם חומרי ניקיון מותאמים ומשמרים הברקה ולהימנע משימוש באקונומיקה. מומלץ לעשות זאת אחת לשבוע. 

מחירון פוליש

המחירים כוללים מע”מ

פוליש בדירה: כל מה שחשוב לדעת

הרצפה שלכם איבדה מהברק שכל כך אפיין אותה? חושבים לעשות פוליש? הגעתם למקום הנכון. אנחנו נלווה אתכם כל הדרך עד שהרצפה שלכם תהיה מבריקה. מה חשוב לבדוק לפני שעושים פוליש וכמה זה עולה? כל התשובות לפניכם.

פוליש בבית פרטי: כל מה שצריך לדעת

הרצפה בבית שחוקה? חושבים לעשות לה פוליש? הגעתם למקום הנכון. אנחנו נלווה אתכם כל הדרך עד שהריצוף בבית חזור להיות מבריק ויפה. מה חשוב לבדוק לפני שעושים פוליש וכמה זה עולה? כל התשובות לפניכם.

פוליש בחדר המדרגות: כל מה שצריך לדעת

המדרגות שלכם איבדו מהברק שלהן? חושבים לעשות להן פוליש? הגעתם למקום הנכון. אנחנו נלווה אתכם כל הדרך עד שחדר המדרגות יחזור להיות מבריק. מה חשוב לבדוק לפני שעושים פוליש וכמה זה עולה? כל התשובות לפניכם.

הדברת יתושים: כל השלבים בדרך לפתרון

הקיץ הגיע ואיתו היתושים המציקים, מה אפשר לעשות? אנחנו נלווה אתכם צעד צעד עד לפתרון הבעיה. מה עושים לפני שמזמינים מדביר, איך מכינים את החצר להדברה וכמה זה יעלה לכם? התשובות לפניכם.

לכל התקלות ועבודות

arrow

שאלות נפוצות

מתי מומלץ לעשות פוליש?
את הפוליש מומלץ לעשות כשהמרצפות הישנות כבר איבדו מהברק שכל כך מאפיין אותן. באמצעות הפוליש בעל המקצוע יוכל להתגבר על רוב הכתמים הקשים שמסרבים לרדת ולגרום לרצפה שלכם להיראות ממש כמו מראה. זה כמובן תלוי במצב הרצפה שלכם ואם היא ישנה מאד מומלץ לשלוח תמונה לבעל המקצוע לפני שמזמינים אותו.
מה זה פוליש קריסטל?
פוליש קריסטל הוא פוליש מיוחד שבמהלכו מחדירים לרצפה שכבת הברקה ומשיפים אותה באמצעות מכונת פוליש מיוחדת. היתרון של הפוליש הזה בא לידי ביטוי בכך שהוא מעניק לרצפה מראה מבריק ויוקרתי מאד ואם הרצפה שלכם במצב טוב יחסית, היא תחזור לנצנץ מיד אחרי העבודה הזו.