הכל על פוליש לריצוף מיוחד

שיטת ניקוי הרצפות המקצועית והיעילה ביותר היא הפוליש. יש סוגים שונים של פוליש, כשהקריסטלי הוא היעיל ביותר, אך הוא לאו דווקא מתאים לכל משטח ואפילו יכול לגרום לנזק.

עוד במדריך
האם הפוליש הטוב ביותר יתאים לכם? פוליש לרצפת גרניט פורצלן פוליש לרצפות קרמיקה מה משפיע על עלות העבודה?

פוליש הוא תהליך ניקוי המאפשר הברקה וחידוש של מרצפות הבית. קיימים סוגים שונים של פוליש, המתאימים לסוג מרצפות כאלה ואחרים.

מכיוון שכל רצפה עשויה מחומר אחר, נדרשו פתרונות שונים שיתנו מענה הולם לכל סוג וסוג. במדריך הבא נסביר אילו אפשרויות יש לכם לביצוע פוליש ברצפות מיוחדות?

האם הפוליש הטוב ביותר יתאים לכם?

פוליש קריסטלי הוא סוג הפוליש היעיל והאיכותי ביותר. ייחודו של הפוליש הזה הוא בהחדרה של חומר ההברקה לשכבה העליונה של הריצוף, מה שהופך אותו לעמיד ביותר ביחס לסוגי הפוליש האחרים.

פוליש קריסטלי מעניק לרצפה מראה מבריק במיוחד, ממש כמו מראה. בנוסף, פוליש זה מונע סימנים של גרירה או שריטה כתוצאה מהזזת חפצים בחדר וכן מונע החלקה.

עם זאת, הפוליש הקריסטלי אינו מתאים למרצפות מסוג גרניט פורצלן ולקרמיקה. 

פוליש לרצפת גרניט פורצלן

ישנם שני סוגים של רצפות גרניט פורצלן, גרניט המט והגרניט המבריקה. מעבר לשוני העיצובי, קיים גם הבדל תחזוקתי בין השתיים.

גרניט פורצלן מט – אריחי המט הם אריחים אטומים, אותם יש לנקות עם חומרי ניקוי ייעודיים. היות וחומרי ניקוי לא נספגים באריחים הללו, שימוש בחומרי ניקוי שאינם מותאמים למרצפות ייצור שכבה שומנית על גבי הרצפה.

תחזוקה לא נכונה של רצפת גרניט בפורצן מסוג מט תגרום עם הזמן לרצפה להשחיר ולא ניתן יהיה לנקות את הרצפה ללא התערבות מקצועית.

אם הרצפה שלכם כבר הגיעה למצב הזה, שימו לב שחברת הפוליש אותה אתם מזמינים לא מציעה לכם פוליש קריסטלי.

גרניט פורצלן מבריקה – השוני העיקרי בין אריחי הגרניט המבריקים לאריחי המט מבחינת פוליש, הוא בשכבת האיטום שלהם.

האריחים המבריקים אינם בעלי אותה שכבת איטום שמאפיינת את אריחי המט, ולכן הזרקת חומר אל תוך הרצפות המבריקות אפשרית בשיטה שדומה לפוליש קריסטלי.

האפקט שנוצר הוא של רצפות מבריקות מאוד, מה שלא תמיד בטיחותי לילדים.

פוליש לרצפות קרמיקה

משטחי הקרמיקה, בדומה לאריחי הגרניט פורצלן מסוג מט, הם אריחים אטומים. לכן, גם במקרה ניקוי משטחי קרמיקה, הפוליש הקריסטלי המפורסם לא יהיה רלוונטי.

כאמור, כל המהות של הפוליש הקריסטלי היא החדרת חומרי הברקה אל תוך משטח הריצוף וכך בעצם לספק לרצפה מראה מבריק וחדש.

למרות הקושי, עדיין ניתן לבצע הברקה לרצפות הקרמיקה גם ללא פוליש. הקרצוף יתבצע תוך שימוש במכונה בעלת מברשת ייעודית למרצפות אטומות, וכן בחומרי ניקוי מותאמים לקרמיקה.

חשוב לציין ששימוש בחומרי ניקוי אחרים עשויים בסבירות גבוהה ליצור על גבי משטח הקרמיקה שכבת שומן שתצבור עוד ועוד לכלוך, תשחיר והתוצאה שתקבלו תהיה פגיעה במראה הרצפה במקום הברקתה.

מה משפיע על עלות העבודה?

מה שמשפיע על עלות עבודת הפוליש הם הגורמים הבאים: סוג המרצפות, שיטת העבודה וגודל הדירה.

פוליש וקס זול יותר ביחס לסוגי פוליש אחרים, אך הוא פחות עמיד ואינו מגן מפני שריטות הנובעות כתוצאה מגרירת חפצים בחדר.

מחירון פוליש

המחירים כוללים מע”מ

פוליש בדירה: כל מה שחשוב לדעת

הרצפה שלכם איבדה מהברק שכל כך אפיין אותה? חושבים לעשות פוליש? הגעתם למקום הנכון. אנחנו נלווה אתכם כל הדרך עד שהרצפה שלכם תהיה מבריקה. מה חשוב לבדוק לפני שעושים פוליש וכמה זה עולה? כל התשובות לפניכם.

פוליש בבית פרטי: כל מה שצריך לדעת

הרצפה בבית שחוקה? חושבים לעשות לה פוליש? הגעתם למקום הנכון. אנחנו נלווה אתכם כל הדרך עד שהריצוף בבית חזור להיות מבריק ויפה. מה חשוב לבדוק לפני שעושים פוליש וכמה זה עולה? כל התשובות לפניכם.

פוליש בחדר המדרגות: כל מה שצריך לדעת

המדרגות שלכם איבדו מהברק שלהן? חושבים לעשות להן פוליש? הגעתם למקום הנכון. אנחנו נלווה אתכם כל הדרך עד שחדר המדרגות יחזור להיות מבריק. מה חשוב לבדוק לפני שעושים פוליש וכמה זה עולה? כל התשובות לפניכם.

הדברת יתושים: כל השלבים בדרך לפתרון

הקיץ הגיע ואיתו היתושים המציקים, מה אפשר לעשות? אנחנו נלווה אתכם צעד צעד עד לפתרון הבעיה. מה עושים לפני שמזמינים מדביר, איך מכינים את החצר להדברה וכמה זה יעלה לכם? התשובות לפניכם.

לכל התקלות ועבודות

arrow