איך להבריק את הרצפה: פוליש וקס ושמירה על הברק

רוצים רצפה מבריקה? פוליש וקס/ פוליש קריסטלי יביאו את הרצפה למצב הרצוי. איך עושים פוליש לרצפה ואיך שומרים על הברק הנוצץ? המדריך לריצוף המבריק.

עוד במדריך
פוליש וקס: השילוב המבריק מתי ואיזה טיפול מתאים איך שומרים על הרצפה

לא נשמור עליכם במתח, הברקת הרצפה מתחילה בפוליש.

פוליש לרצפה הוא תהליך הברקת רצפות שמתבצע במכשור מיוחד שמשייף ומחליק את המרצפות בלחץ, בעוד שכבת ווקס תשמור הרצפה המלוטשת.

פוליש וקס: השילוב המבריק

מכונת פוליש מלטשת את הריצוף

מכונת פוליש היא בעצם מלטשת עדינה שמבצעת קרצוף נמרץ - דומה קצת למה שהייתם אולי מקבלים לו שפשפתם כל מרצפת ב"סקוטש" עדין.

המכונה פשוט מבצעת את העבודה בצורה מהירה, מדוייקת וטובה מכפי שתוכלו לעשות בעצמכם.

ווקס ליצירת שכבת הגנה מבריקה

ווקס הוא חומר שעוותי מיוחד שעבר התכה, שכאשר מורחים בו את הרצפות הן מקבלות ציפוי מגן שקוף ומבריק.

ישנם בשוק מוצרי מדף שמאפשרים לבצע וקס לבד, אך ללא מכונת הפוליש המחדירה את החומר לרצפות סביר להניח שהביצוע הביתי יהיה פחות מוצלח.

השילוב המבריק

פוליש ווקס, השילוב בין שני הטיפולים, מבטיח שרצפת ביתכם (או המשרד שלכם) תהיה נקייה, יפה ומבריקה, ומקובל לבצע אותם יחד.

התדירות המומלצת היא אחת לשנה או שנתיים, ואם לא עשיתם לרצפה טיפול כזה מעולם אז סביר להניח שהתוצאות יהיו טובות אפילו יותר.

מתי ואיזה טיפול מתאים

ווקס לא מתאים לכל רצפה. הוא מצויין למשטחי אבן ושיש, אך לא מתאים לרצפות גרניט פורצלן. כמו כן הווקס גורם להחלקה ונשמר לתקופה קצרה יחסית.

פוליש קריסטלי גם הוא מתאים לאריחי שיש או אבן. כאן מתבצע גם ליטוש עדין וגם ציפוי במספר שכבות של חומר פולימרי מיוחד, בתהליך שכולל חימום.

התוצאה היא "מראה רטוב" מיוחד - הרצפות נראות כאילו הן חדשות לגמרי, נקיות ומבריקות. אחרי פוליש קריסטלי הרצפה עמידה יותר לשריטות וכן זהו סוג פוליש עמיד לאורך זמן רב יותר מהווקס.

בנוסף, בשונה מהליטוש באמצעות בד שמיר (נייר זכוכית) המקובל בפוליש רגיל, ישנו ליטוש בעזרת רשת יהלום, אחריו מבריקים את הרצפה באמצעות "סילר", חומר שיוצר ציפוי אטום ומונע ספיגת חומרים לרצפות.

ליטוש אבן באמצעות דיסק מתאים לריצוף שיש והינו מורכב ויקר יותר. כמו כן זה טיפול מסיבי ובמקרה כזה יש לנקות את הבית בפוליש דווקא לאחר הטיפול.

לרצפות בטון או PVC משתמשים בטכניקה של פוליש אקרילי, שאינו דורש שימוש במכונת פוליש. הפוליש האקרילי לא רק תורם למראה אלא גם משפר את האנטי-סטטיות של רצפות.

איך שומרים על הרצפה

פוליש מסיר לכלוך ומשייף את הרצפות מהשכבה העליונה שלהן שעשויה להיות שרוטה, ספוגה בחומרים שומניים וכו`. 

אחרי ווקס חשוב, בין השאר, לא לשטוף את הרצפה במשך תקופת זמן מינימלית שנעה בין שלושה ימים לשבוע. כשכן שוטפים, חשוב להשתמש בתכשירים מתאימים - תכשירים ייעודיים לרצפה שעברה טיפול בווקס.

לאחר הברקה קריסטלית יש להקפיד על טאטוא הרצפה וכן לנקות אותה באמצעות חומרים מתאימים בלבד.

מחירון פוליש

המחירים כוללים מע”מ

פוליש בדירה: כל מה שחשוב לדעת

הרצפה שלכם איבדה מהברק שכל כך אפיין אותה? חושבים לעשות פוליש? הגעתם למקום הנכון. אנחנו נלווה אתכם כל הדרך עד שהרצפה שלכם תהיה מבריקה. מה חשוב לבדוק לפני שעושים פוליש וכמה זה עולה? כל התשובות לפניכם.

פוליש בבית פרטי: כל מה שצריך לדעת

הרצפה בבית שחוקה? חושבים לעשות לה פוליש? הגעתם למקום הנכון. אנחנו נלווה אתכם כל הדרך עד שהריצוף בבית חזור להיות מבריק ויפה. מה חשוב לבדוק לפני שעושים פוליש וכמה זה עולה? כל התשובות לפניכם.

פוליש בחדר המדרגות: כל מה שצריך לדעת

המדרגות שלכם איבדו מהברק שלהן? חושבים לעשות להן פוליש? הגעתם למקום הנכון. אנחנו נלווה אתכם כל הדרך עד שחדר המדרגות יחזור להיות מבריק. מה חשוב לבדוק לפני שעושים פוליש וכמה זה עולה? כל התשובות לפניכם.

הדברת יתושים: כל השלבים בדרך לפתרון

הקיץ הגיע ואיתו היתושים המציקים, מה אפשר לעשות? אנחנו נלווה אתכם צעד צעד עד לפתרון הבעיה. מה עושים לפני שמזמינים מדביר, איך מכינים את החצר להדברה וכמה זה יעלה לכם? התשובות לפניכם.

לכל התקלות ועבודות

arrow