מהן התקלות הנפוצות במקררים?

המקרר לא מקרר, הצטברות קרח במקרר, נזילה מהמקרר, המקרר מקצר, המקרר מרעיש: במדריך הבא נפרט לגבי התקלות העיקריות במקררים, איך טכנאי המקררים יתקן אותן ואיך מתנהלים מולו?

עוד במדריך
המקרר לא מקרר הצטברות קרח במקרר נזילה מהמקרר המקרר מקצר המקרר מרעיש איך מתנהלים מול טכנאי מקררים?

שוב פעם המקרר לא מקרר? קמתם בבוקר ומצאתם בריכה מתחת למקרר? המקרר מטרטר ומרעיש באמצע הלילה? כך מתמודדים עם התקלות הללו.

במדריך הבא נסביר מה עושים במקרה שנתקלים בתקלות הבאות: המקרר לא מקרר, הצטברות קרח במקרר, נזילה מהמקרר, המקרר מקצר והמקרר מרעיש, וגם: איך טכנאי מקררים מקצועי יתקן את התקלות ואיך מתנהלים מולו?

המקרר לא מקרר

מה עושים לפני שמזמינים טכנאי?

לפני שמתקשרים לטכנאי מקררים, בדקו את הטמפרטורה בתרמוסטט שנמצא בתוך המקרר או על הדלת במקררים דיגיטליים ותוודאו שהוא מכוון על 3-5 מעלות.

סידרתם את הטמפרטורה ועכשיו היא בטווח הרצוי? המתינו לפחות 12 שעות כדי לראות אם המקרר עובד כמו שצריך. במקרה שזה לא עזר, סימן שיש תקלה באחד מרכיבי המקרר.

למה המקרר לא מקרר ואיך הטכנאי יתקן?

תקלה במערכת ההפשרה – תפקיד מערכת ההפשרה במקרר היא למנוע הצטברות קרח שפוגעת בפעולת הקירור. מערכת ההפשרה מורכבת מגוף החימום שתפקידו להמיס את הקרח, טיימר שמכניס את גוף החימום לעבודה, תרמוסטט הפשרה שמכוון את טמפרטורת גוף החימום וצינור הניקוז שאחראי לנקז את הנוזלים לקערת האידוי.

אמנם כל תקלה ברכיבים הללו עלולה להוביל לכך שהמקרר לא מקרר, אבל החלפתם על-ידי טכנאי נחשבת לעבודה פשוטה ולא יקרה יחסית.

מחסור בגז – הגז פועל במערכת סגורה ותפקידו לקרר את חלל המקרר באמצעות דחיסה, עיבוי ואיוד דרך הצינורות. במקרה שיש דליפת גז במערכת, המקרר לא יקרר כראוי וצריך להזמין טכנאי שיאתר את מקור הדליפה, יתקן באמצעות הלחמה וימלא גז מחדש.

גומיות אטם בלויות – תפקיד גומיות האטם בדלת המקרר הוא למנוע מעבר של אוויר קר מחוץ למקרר ואוויר חם לתוכו, כך נשמרת הטמפרטורה במקרר והקירור לא נפגע. במקרה שהגומיות מתייבשות או מתבלות, המקרר לא יקרר ותוכלו להבחין בהזעה במדפי המקרר. הפתרון קליל: הטכנאי פשוט יחליף את גומיות הדלת.

תקלה במאוורר הפנימי – המאוורר הפנימי אחראי לפיזור האוויר הקר במקרר ובמקפיא באופן אחיד. תקלה במאוורר עלולה להוביל להצטברות קרח ונזילות ולפגוע בפעולת הקירור. במקרה שהמאוורר תקין אבל מונח לא טוב על התושבת, הטכנאי ינסה לחזק אותו. אם לא, זה יסתכם בהחלפת המאוורר.

הצטברות קרח במקרר

מה עושים לפני שמזמינים טכנאי?

כדי להימנע מהזמנת טכנאי מקררים, נסו להפשיר את הקרח בעצמכם ולנתק את המקרר ל-24 שעות. קודם כל, הניחו סמרטוטים או מגבות בתחתית המקרר כדי שיספגו את הנוזלים שנמסו. אחר כך נתקו את המקרר מהחשמל ליממה, חברו מחדש לשקע ובדקו אם הקרח מצטבר פעם נוספת.

חשוב לציין – אל תנסו להפשיר את הקרח עם פן, שפיכת מים חמים ושבירת הקרח עם סכין, זה יכול לפגוע בפלסטיקה של המקרר או באחד הרכיבים.

מה גורם להצטברות קרח במקרר ואיך הטכנאי יתקן?

תקלה בגוף החימום – במקרה שיש תקלה בגוף החימום, הקרח על צלעות הקירור לא יפשיר וכתוצאה מכך הוא יצטבר והמקרר לא יתפקד כמו שצריך. במצב כזה טכנאי המקררים יחליף את גוף החימום או רכיבים אחרים במערכת ההפשרה: טיימר, תרמוסטט, צינור ניקוז.

גומיות אטם בלויות – במקרה שגומיות האטם בדלת המקרר יבשות, קרועות או בלויות, אוויר חם ייכנס לתוך המקרר ויגרום להפרשי טמפרטורה שיובילו להצטברות קרח. מצב כזה מחייב החלפת גומיות על-ידי טכנאי.  

מחסור בגז – דליפת גז פוגעת בפעולת הקירור של המקרר וזה יכול להוביל להצטברות קרח. הטכנאי יגיע כדי לאתר ולתקן את דליפת הגז, ולמלא גז חדש במערכת.

נזילה מהמקרר

מה גורם לנזילה מהמקרר ואיך טכנאי יתקן?

סתימה בצינור הניקוז – מדובר בסיבה העיקרית לכך שיש נזילה במקרר. מאחורי המקרר יש צינור ניקוז שתפקידו לנקז את הנוזלים שמפשירים אל קערת האידוי.

במקרה שיש סתימה בצינור הניקוז או בלאי, המים ייזלו על הרצפה או לתוך המקרר ותיווצר בריכה. הטכנאי יפתח את הסתימה בצינור הניקוז ובמקרה הצורך יחליף אותו, ינקה את תעלת הניקוז ואת כל צנרת המים.

סתימה בנקודת המים – במקררים שמצוידים בבר מים ויצרן קוביות קרח (אייס מייקר) יש נקודת מים שעלולה להוביל לנזילה דרך הצינוריות. הטכנאי יבדוק שהצינוריות תקינות ויחליף במקרה הצורך, וגם יבדוק אם יש סתימה בפילטר של בר המים אותו צריך להחליף פעם בשישה חודשים.

המקרר מקצר

מה עושים לפני שמזמינים טכנאי?

אחרי שהרמתם את הפקק שקפץ, הוציאו את המקרר מהשקע והכניסו מכשיר אחר כמו פן. במקרה שהוא לא עובד, סימן שיש בעיה חשמלית וצריך להזמין חשמלאי מורשה. כמו כן, אם שקע המקרר שרוף או רופף הזמינו חשמלאי. אם הפן אכן עובד, סימן שיש תקלה במקרר וצריך להזמין טכנאי מקררים.

למה המקרר מקצר ואיך טכנאי יתקן?

תקלה בגוף החימום – אם גוף החימום במערכת ההפשרה מתחמם יתר על המידה, זה עלול להוביל לכך שהוא יישחק, יישרף ובסופו של דבר יגרום לקצר. ברוב המקרים, גוף החימום במקרר הוא הרכיב שגורם לקצר וצריך להחליף אותו בחדש.

תקלה בתרמוסטט הפשרה – תפקידו של תרמוסטט ההפשרה הוא להפסיק את פעולת גוף החימום במערכת ההפשרה. תקלה בתרמוסטט תגרום לכך שגוף החימום יפעל ללא הפסקה עד שזה יוביל לקצר. בדומה להחלפת גוף החימום, הטכנאי יתקין תרמוסטט חדש במקום התקול.  

המקרר מרעיש

מה עושים לפני שמזמינים טכנאי?

זה פחות סביר, אבל ייתכן שהרגליים של המקרר לא יציבות והפעולה השוטפת של המכשיר גורמת לתנודות ורעש. נסו לאזן את המקרר כך שיתייצב לחלוטין ולא ירעד.

למה המקרר מרעיש ואיך טכנאי יתקן?

קרח על המאוורר הפנימי – הצטברות קרח על המאוורר הפנימי של המקרר יכולה לפגוע בפעולה שלו ולגרום לרעש. במקרה כזה הטכנאי יבדוק את המאוורר ואת הסיבות שהקרח הצטבר עליו, ויחליף את הרכיב שגרם לכך. במקרה הצורך הוא יתקין מאוורר חדש, בעיקר אם הלהבים שלו ניזוקו.

מדחס שלא יושב טוב – המדחס אחראי להפיכת הנוזל במערכת לגז שמקרר את המקרר. עם הזמן התושבת שאליה המדחס מחובר נשחקת וזה יוצר תנודות ורעשים מאחורי המקרר. הטכנאי יחליף או יחזק במקרה כזה את התושבת ולא את המדחס, שהחלפתו יקרה מאוד ולרוב לא משתלמת.

איך מתנהלים מול טכנאי מקררים?

שלחו תמונה של המקרר – כדי שהטכנאי יידע אלו רכיבים להביא, שלחו לו תמונה של סוג המקרר (רגיל או דלת ליד דלת) וציינו בפניו את שם המותג. כך גם תוכלו לקבל הערכה מדויקת יותר לגבי מחיר העבודה.

דרשו הערכת מחיר – כדי שלא תופתעו במועד העבודה, נסו לקבל מטכנאי המקררים הערכת מחיר לפי התקלה. אם המקרר לא מקרר למשל, נסו לקבל הערכת מחיר על החלפת גוף חימום ותרמוסטט הפשרה, איתור ותיקון מילוי גז והחלפת גומיות אטם בדלת.  

ודאו שיש אחריות על הרכיב – על החלפת גוף חימום, מדחס, מאוורר פנימי ורכיבים אחרים נהוג לקבל שלושה חודשי אחריות, ודאו זאת מראש ושזה מצוין בחשבונית. על מילוי גז ותיקון רגיל לא מקובל לתת אחריות.

נזילה מהמקרר: כל השלבים בדרך לפתרון

יש לכם נזילה מהמקרר? אנחנו נלווה אתכם שלב אחר שלב בדרך לפתרון. מה עושים כשיש נזילה מהמקרר ואיך מתנהלים מול טכנאי המקררים? כל התשובות לפניכם.

מקרר מרעיש: כל השלבים בדרך לפתרון

המקרר שלכם מרעיש? אין ספק שמדובר בתקלה מטרידה מאד. המקצוענים מלווים אתכם כל הדרך לפתרון, מה עושים לפני שמזמינים טכנאי מקררים, איך מתנהלים מולו וכמה זה יעלה לכם? כל התשובות לפניכם.

הצטברות קרח במקרר: כל השלבים בדרך לפתרון

לא מצליחים להיפטר מהקרח שמצטבר במקרר? הגעתם למקום הנכון. אנחנו נלווה אתכם לאורך כל הדרך, נסביר מה הגורמים להצטברות קרח, מה עושים לפני שמזמינים טכנאי מקררים וכמה יעלה לכם לתקן את התקלה.

המקרר לא מקרר: כל השלבים בדרך לפתרון

המקרר שלכם הפסיק לקרר? אין ספק שמדובר בתקלה מטרידה מאוד. רגע לפני שאתם מזמינים טכנאי, יש כמה פעולות שאנחנו רוצים שתעשו. מזמינים טכנאי? אנחנו נעזור לכם להתנהל מולו כמו שצריך ונלווה אתכם עד לפתרון התקלה.

לכל התקלות ועבודות

arrow

שאלות נפוצות

מה גורם למקרר לא לקרר?
יש מספר סיבות לכך שהמקרר לא מקרר, בראשן תקלה במערכת ההפשרה שתפקידה למנוע הצטברות של קרח על צלעות הקירור. מערכות זו מורכבת מגוף חימום, טיימר ותרמוסטט הפשרה ותקלה בכל אחד מרכיבים אלה יכולה לגרום לבעיה. תקלות נוספות הן מחסור בגז בשל דליפה או גומיות אטם בלויות בדלת המקרר. 
איך ניתן להפשיר קרח שמצטבר במקרר?
דבר ראשון, חשוב להניח סמרטוטים או מגבות בתחתית המקרר כדי שיספגו את הקרח שיימס. לאחר מכן צריך לנתק את המקרר מהחשמל למשך 24 שעות ולחבר אותו שוב. ייתכן שזה יפתור את הבעיה, אם לא כדאי להזמין טכנאיץ בכל מקרה, אסור להפשיר את הקרח שהצטבר בפן, שפיכת מים חמים ושבירת הקרח עם סכין. זה עלול לפגוע בפלסטיק של המקרר או ברכיבים.