פתאום נהיה חורף: איך למנוע נזקים בגג?

רגע לפני שהחורף מתקרב, חשוב לבדוק את האיטום בגג - כך תמנעו בעיית רטיבות ונזילות בדירה ובבניין. במדריך הבא נסביר מתי להזמין בדיקת איטום מקצועית לגג, עם אלו חומרים אוטמים את הגג ואיך מתחזקים את הגג?

עוד במדריך
מתי להזמין בדיקה לגג? עם אילו חומרים אוטמים את הגג? איך מתחזקים את הגג?

נזקי החורף שעבר עדיין מורגשים בבתים רבים ברחבי הארץ, השילוב של רוחות חזקות וגשם יכול להסב נזקים קשים של רטיבות בבית ובבניין, ובמקרים קיצוניים להוות סיכון חיים ממשי כשהן פוגעות בעיקר בחפצים שונים הנמצאים אצלנו בגג.

במדריך הבא נסביר מתי להזמין בדיקת איטום מקצועית לגג, עם אלו חומרים אוטמים את הגג ואיך מתחזקים את הגג?

מתי להזמין בדיקה לגג?

בבתים פרטיים עם גגות רעפים יש לשים לב לרעפים שבורים שיכולים לעוף וליצור בעיה גדולה בגג או לסכן חיים במקרה של נפילה.

מעבר לכך, אסור להתעלם מתיקון ואיטום הרוכבים (הרעפים המותקנים בנקודת הקיצון של שיפועי הגג ובעצם מחברים את שני צידי הגג).

בדיקה של גג בניין שטוח מתמקדת בעיקר באיתור תקלות איטום של הזפת או יריעות ביטומניות, יש להקפיד על איטום החיבורים בין הגג למעקים ובין הגג לפריטים שנמצאים עליו.

מעבר לכך ובדומה לגג רעפים, יש להקפיד על ניקיון המרזבים ופחי הסף והשבר. בדיקת הגג יכולה להוביל אתכם להזמנת בעלי מקצוע אחרים מלבד קבלן גגות כמו טכנאי דודי שמש וטכנאי מזגנים.

עם אילו חומרים אוטמים את הגג?

זפת - חומר איטום זול יחסית ויעיל למדי, נפוץ במבנים ישנים יותר. מומלץ לחדש איטום בזפת כל כמה שנים.

יריעות ביטומניות - יריעות העשויות מחומר בשם ביטומן, תוצר לוואי של זיקוק נפט. היריעות גמישות אך קשיחות ונחשבות כחומר איטום יעיל יותר מהזפת. היריעות מחזיקות כעשור לפני שצריך לחדש אותן, אך התקנתן יקרה יותר מזיפות.

חומרי איטום אקריליים - חומרי איטום מזכירים במראה ובמרקם צבע לקיר ומיושמים באופן דומה, מריחה במברשת או רולר. נהוג להשתמש בהם לתחזוק איטום קיים, סתימת סדקים או איטום קירות בגג.

חומרי איטום פוליאוריטניים - חומרי איטום חדשים יחסית בשוק, שמיושמים במריחה ברולר או התזה. חומרים אלה נחשבים איכותיים למדי. נהוג להשתמש בהם לאיטום גגות מרוצפים, מרפסות ותיקון תפרי התפשטות.

איך מתחזקים את הגג?

פינוי שאריות פסולת - חשוב לבדוק שלאחר כל החיזוקים שביצעתם, לא הצטברו שאריות פסולת כמו בלוקים שבורים ששימשו כבסיס למשהו אחר בעבר, שאריות כבלים וברזלים וצינורות נחושת ישנים של מזגנים.

איסור חפצים אישיים בגג - דיירים רבים ובעיקר אלו בקומות הגבוהות, נוטים להתייחס אל גג הבניין כאל חדר אחסון נוסף ולהעלות חפצים אישיים אל הגג. לפני בוא החורף והסופות, על ועד הבניין לכנס אסיפת דיירים ולדרוש את פינוי החפצים העלולים לעוף מן גג.

ניקוי מרזבים - גגות שטוחים מנקזים את המים אל המרזב, זה ייסתם בקלות אם הסופה תביא עימה שלל עלים ופסולות יחד עם המים לניקוז. 

נזילה מגג רעפים: כל מה שצריך לדעת

יש לכם נזילה מגג רעפים? אתם במקום הנכון. אנחנו נלווה אתכם כל הדרך לפתרון, נסביר מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים מתקן גגות, איך מתנהלים מולו וכמה זה יעלה? כל התשובות לפניכם.

החלפת רעפים בודדים: כל השלבים עד לפתרון

זקוקים להחלפת רעפים בודדים? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם בכל התהליך. מתי צריך להחליף רעפים, איך מתנהלים מול מתקן הגגות וכמה תעלה החלפת רעפים בודדים? כל התשובות לפניכם.

תיקון מרזב חיצוני: כל השלבים עד לפתרון

צריכים תיקון מרזב חיצוני? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם. מה עושים רגע לפני שמזמינים מתקן גגות, איך מתנהלים מולו וכמה יעלה תיקון מרזב חיצוני? כל התשובות לפניכם.

החלפת גג רעפים: כל מה שצריך לדעת

צריכים החלפת גג רעפים? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם בכל התהליך. איך בוחרים רעפים, איך מתנהלים מול מתקן הגגות וכמה יעלה החלפת גג רעפים? כל התשובות לפניכם.

לכל התקלות ועבודות

arrow