תיקון ותחזוקת גג רעפים: מדריך מלא

רעפים שבורים או סדוקים ומרזבים סתומים עלולים להוביל לנזילות מהגג - מה גורם לכך ואיך מתקנים? במדריך הבא נסביר מה הגורמים לנזילות ורטיבות בגג רעפים, כיצד ניתן למנוע אותן ואיך מתקן גגות יטפל בבעיה?

עוד במדריך
מהם הגורמים לנזילה מגג רעפים? איך מתקין גגות יתקן נזילה בגג רעפים? איך מתחזקים גג רעפים?

רעפים שבורים שלא עושים את העבודה ותעלות ניקוז ומרזבים סתומים עלולים להוביל לרטיבות בתקרה או לנזילה לתוך הבית.

במדריך הבא נסביר מה הגורמים לנזילות ורטיבות בגג רעפים, כיצד ניתן למנוע אותן ואיך מתקן גגות יטפל בבעיה?

מהם הגורמים לנזילה מגג רעפים?

התקנות על הגג - נזילה מגג רעפים יכולה להיגרם בשל התקנה רשלנית של הרעפים, ולעיתים מדובר בכשל שנגרם כתוצאה מהתקנה או תיקון של בעל מקצוע אחר כמו טכנאי דודי שמש.

הצטברות לכלוך –  לכל רעף יש תעלה משלו וכשהיא מתמלאת בלכלוך היא נסתמת, מה שמונע את יכולת זרימת המים ופוגע בניקוז. מקורות נוספים לתקלות בגג הרעפים הם הצטברות לכלוך במרזבים ובתעלות הניקוז, כמו גם רעפים סדוקים או שבורים, רעפים חסרים שנפלו מהגג ורעפים רופפים.

איך מתקין גגות יתקן נזילה בגג רעפים?

במקרה של רטיבות ודליפת מים מגג רעפים, או במקרים של נזקים לרעפים עצמם, תצטרכו להזמין מתקין גגות מקצועי שיחליף את הרעפים.

בנוסף, הוא יבדוק את מצב חיבורי הרוכבים, ובמידה וחיבורי הבטון סדוקים ויבשים, יהיה צורך להחליף אותם.

איך מתחזקים גג רעפים?

ניקוי הגג ומרזב - מרזב סתום משמעו הצטברות מים ובסופו של דבר נזקי רטיבות לתקרת הבית או לקירות. לפני תחילת הגשמים חשוב לוודא שהמרזב אינו סתום.

הבדיקה תיעשה על ידי מתקין גגות כחלק מעבודת תחזוקה שנתית שאותה אנו ממליצים לכם להזמין לפני תחילת החורף.

כמו כן, בעל המקצוע יבדוק את מצב המרזב מבחינת לכלוך ומבחינת חלודה, יסיר את הלכלוך במקרה הצורך ויתקין רשת בפתח המרזב למניעה של כניסת עלים אל תוך המרזב.

הרחקת יונים – יונים שמחליטות לקנן בגג הרעפים שלכם עשויות להביא עמן כינים, מחלות, ולמשוך חיות אחריות כמו מכרסמים ועוד מזיקים כאלו ואחרים.

כדי למנוע את התמקמות האורחים בלתי קרואים בגג ביתכם, יש לאתר סדקים ופרצות, לסתום אותם ולבצע ניקיון יסודי לגג.

נזילה מגג רעפים: כל מה שצריך לדעת

יש לכם נזילה מגג רעפים? אתם במקום הנכון. אנחנו נלווה אתכם כל הדרך לפתרון, נסביר מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים מתקן גגות, איך מתנהלים מולו וכמה זה יעלה? כל התשובות לפניכם.

החלפת רעפים בודדים: כל השלבים עד לפתרון

זקוקים להחלפת רעפים בודדים? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם בכל התהליך. מתי צריך להחליף רעפים, איך מתנהלים מול מתקן הגגות וכמה תעלה החלפת רעפים בודדים? כל התשובות לפניכם.

תיקון מרזב חיצוני: כל השלבים עד לפתרון

צריכים תיקון מרזב חיצוני? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם. מה עושים רגע לפני שמזמינים מתקן גגות, איך מתנהלים מולו וכמה יעלה תיקון מרזב חיצוני? כל התשובות לפניכם.

החלפת גג רעפים: כל מה שצריך לדעת

צריכים החלפת גג רעפים? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם בכל התהליך. איך בוחרים רעפים, איך מתנהלים מול מתקן הגגות וכמה יעלה החלפת גג רעפים? כל התשובות לפניכם.

לכל התקלות ועבודות

arrow

שאלות נפוצות

מה צריך לעשות כשיש נזילה מגג רעפים?
כשיש נזילה שמגיעה מכיוון התקרה ומים יורדים באמצע הסלון ועל הקירות, דבר ראשון חשוב לסגור את מפסק החשמל הראשי. שנמצא בצד ימין של הלוח. כדי להימנע מנזק רב לרהיטים ולמכשירים החשמליים, מומלץ לפנות את אזור הנזילה מחפצים ולהניח דליים וסמרטוטים.