הכל על איטום גג איסכורית

גג איסכורית הוא גג נפוץ בבנייה קלה שעלול לסבול מנזילות ורטיבות. מה הם הגורמים לרטיבות ואיך תתנהלו נכון מול קבלן האיטום? כל המידע.

עוד במדריך
 מהו גג איסכורית?  מתי צריך לאטום גג איסכורית? איך ניתן לאטום גג איסכורית? מהם כשלי האיטום הנפוצים בגג איסכורית? מה עלול לייקר את מחיר העבודה?

גג איסכורית ניתן להתקנה במקומות שונים, הוא נוח ויעיל וחשוב שהתקנתו תעשה על ידי בעל מקצוע מוסמך. למה ומתי מומלץ לאטום את גג האיסכורית ואיך קבלן האיטום יעשה זאת?

באילו שיטות אפשר לאטום גג איסכורית ומה חשוב לבדוק לפני עבודת האיטום? ריכזנו לכם את כל התשובות במדריך הבא. 

 מהו גג איסכורית? 

גג איסכורית מהווה פתרון טוב לבתים שנבנו בבניה קלה או שלא ניתן לבנות עליהם גג רעפים. האיסכורית פח או פלדה מגלוונת המגיעה בצורת לוחות בעלי 4 עד 5 גלים ראשיים. לוחות אלה יכולים להגיע בגדלים ואורכים שונים ובמגוון צבעים. ההתקנה של גג איסכורית נוחה ונעשית על ידי הברגה שלה על גבי שלד תומך. השימושים באיסכורית רבים והיא נמצאת כמעט בכל מחסן או מבנה תעשייתי בארץ. הוספה של חומרים מבודדים כדוגמת קלקר וצמר סלעים יהפכו אותה למבודדת תרמית ואקוסטית טובה וחסינה מאש.

מתי צריך לאטום גג איסכורית?

לרוב, גגות האיסכורית יהיו אטומים אחרי התקנה נכונה שלהם. בנוסף, גגות איסכורית המותקנים בבתים יהיו עשויים בדרך כלל מפאנל מבודד שעשוי משכבת פח מוקצף ועליו שכבה נוספת ולכן, לא יהיה צורך באיטום. מתי כן צריך לאטום את גג האיסכורית?

כשיש תזוזות במבנה ובלאי טבעי: בתים הבנויים מבנייה קלה, מושפעים בקלות יותר מתזוזות הקרקע ולכן, ייתכן מצב בו אחרי כמה שנים תהיה תזוזה של הפאנלים והם יתנתקו. במצב כזה, יהיה צורך באיטום החיבורים שביניהם. גם לחומר האיטום זמן בו הוא מתבלה ובעקבות כך עלולות להיות נזילות בין הגג לקיר ובין החיבורים של הלוחות ואז, יהיה צורך באיטום.

כאשר הגג הותקן בצורה לא נכונה: בנייה של גג מסוג איסכורית היא בנייה קלה אך, קיימת אפשרות של התקנה לא נכונה שעלולה לגרום בהמשך לתקלות ורטיבות בגג. במידה ובגג האיסכורית לא יהיה שיפוע, מים יצטברו והשלולית – לא תישאר על הגג להרבה זמן. במקרה בו לוחות הפח לא חוברו בצורה נכונה או שיש רווח בחיבור בין הגג לקיר עלולים להיות סדקים שיובילו לכשלי איטום ורטיבות בגג.

איך ניתן לאטום גג איסכורית?

את גג האיסכורית ניתן לאטום בשתי דרכים: איטום בחומר פוליאוריטני או איטום ביריעות ביטומניות. שתי השיטות אפשריות אך, קיים ויכוח בין קבלני האיטום על השיטה שמשלבת יריעות ולא כולם ימליצו עליו או יסכימו לבצע אותו. הסיבה לכך, היא בגלל הפח, החומר ממנו עשוי הגג שעלול להתעקם במגע ישיר עם חום גבוה. היריעות הביטומניות חייבות הלחמה עם מבער ולכן, זה עלול להיות בעייתי. הדרך לפתור את זה, היא לחמם את היריעות בלבד ללא חימום הגג או להשתמש ביריעות שלא דורשות הלחמה (ולכן, יהיו עמידות לתקופה של שנתיים עד שלוש בלבד). הבחירה באיטום עם יריעות מהווה הגנה טובה וגם בידוד מרעשים.

איטום בעזרת חומרים משחתיים מסוג פוליאריטנים אפשרי גם הוא ליישום על גג איסכורית. חומרים אלו, יהיו עמידים וטובים יותר מאשר חומרים אקריליים. בשיטה זו, ינקה קבלן האיטום את הגג בצורה יסודית ויוודא שאין חורים או סדקים פתוחים. לאחר מכן, ימרח חומר מקשר ואחריו את חומרי האיטום הפוליאריטני. יש מגוון חומרים בשוק ולכן, חשוב לבדוק מול הקבלן את החומרים שבחר ואם עומדים בתו התקן.

טיפ של מקצוענים: לפני שמתחילים את עבודת האיטום עם חומר משחתי, יש לוודא שהשיפועים נכונים ואין מים עומדים על הגג. אלו עלולים לפגום ביעילות האיטום.

מהם כשלי האיטום הנפוצים בגג איסכורית?

נזילה בחיבור שבין הגג לקירות הבית: נזילה בחיבור יכולה להופיע מרשלנות בהתחלה או אחרי תקופת זמן ארוכה של נזילות חוזרות. אם עברה שנה מההתקנה וזיהיתם תקלה בחיבורים, ככל הנראה מדובר על התקנה לקויה. אך אם יש לכם נזילות כעבור מספר שנים, ככל הנראה מדובר על תזוזות של הבניין והגג. ניתן יהיה לאטום את הנזילות על ידי מריחה של חומרי איטום וכיסוי בפח או באמצעות יריעות ביטומניות שיונחו על כל שטח הגג.

נזילה בין הלוחות לגג: בדומה לנזילה שיכולה להיות בחיבור שבין הגג לקירות הבית, גם כאן, יכולים להיות שתי סיבות לנזילה – התקנה רשלנית או נזילות קודמות. הדרכים לתיקון דומות גם במקרה הזה ועל הקבלן איטום להחליף הברגות דולפות ולסתום את החורים באמצעות חומר איטום פוליאוריטני או פולימרי.

שיפוע לא תקין: במקרה כזה, על קבלן האיטום להגדיל את השיפוע בגג במידה ומדובר על תיקון נקודתי. לעיתים, לא תהיה ברירה ויהיה צורך בפירוק של הגג כולו ובנייתו מחדש.

מה עלול לייקר את מחיר העבודה?

גודל הגג: במידה ועבודת האיטום הנדרשת היא עבור גג שקטן מ-50 מ"ר, מרבית קבלני האיטום יתנו מחיר גלובלי ולא לפי מ"ר. שכן, הגודל המינימלי של הגג משתנה מקבלן לקבלן אך ככל שהגג יהיה גדול יותר כך המחיר למ"ר יהיה נמוך יותר.

גישה נוחה: אם הגישה לגג קשה, או שמדובר בגג גבוה, מחיר העבודה יתייקר. במצבים של גגות גבוהים ייתכן שימוש במנוף שיגרור תוספת תשלום.

חומרי האיטום: הביטומניות יהיו חזקות ועמידות יותר ולכן, מחירם יקר יותר מהחומרים המשחתיים. שכן, קיים מבחר גדול של חומרים משחתיים ומחירם משתנה בהתאם ליצרן ולאיכות החומר.

מורכבות העבודה: במידה ועל הגג מונחים דוודים וקולטי שמש או כאשר מדובר על גג מלוכלך במיוחד או בעל שיפוע לא נוח העבודה תהפוך למורכבת יותר לביצוע וליקרה יותר. בנוסף, בגגות גדולים זמן העבודה יתארך וכמות הפועלים תהיה גדולה יותר ואלו ישפיעו גם כן על העלות הסופית.

כדאי לדעת: הצעות מחיר לאיטום גג איסכורית חייבות אבחון של השטח על ידי בעל מקצוע. אנו ממליצים להימנע מהצעות מחיר טלפוניות.

מחירון איטום

המחירים כוללים מע”מ

איטום גגות: כל מה שחשוב לדעת

צריכים לאטום גג שלם? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם בכל השלבים. איך בוחרים קבלן איטום, איך מתנהלים מולו לפני העבודה ובמהלכה וכמה עולה איטום גגות? כל התשובות לפניכם.

איטום מרפסת: כל מה שצריך לדעת

אם אתם צריכים איטום מרפסת, אתם במקום הנכון. מה חשוב לדעת לפני שמזמינים קבלן איטום, איך מתנהלים מולו וכמה עולה איטום מרפסת? כל התשובות לפניכם.

רטיבות סביב החלון: כל השלבים עד לפתרון

יש לכם רטיבות סביב החלון? אתם נמצאים במקום הנכון. אנחנו נלווה אתכם לאורך כל הדרך, נסביר מה גורם לרטיבות בחלון, איך מתנהלים מול קבלן האיטום וכמה עולה תיקון רטיבות סביב החלון? התשובות לפניכם.

רטיבות בקיר: כל השלבים בדרך לפתרון

יש לכם נזילה רטיבות בקיר? אין ספק שמדובר בתקלה מטרידה. מה גורם לרטיבות בקיר, איך מתנהלים מול קבלן האיטום וכמה יעלה תיקון רטיבות בקיר? קבלו את כל הטיפים של המקצוענים.

לכל התקלות ועבודות

arrow