הכל על התקנת ותיקון סורגים

מה ההבדל בין סורג נגד פריצות לסורגים מונעי נפילה, אילו סוגי עיצובים קיימים בשוק, על מה להקפיד בעת ההתקנה ולמה לשים לב בתעודת האחריות. כל מה שחשוב לדעת על התקנת ותיקון סורגים.

עוד במדריך
אילו סוגי סורגים קיימים? למה חשוב לשים לב במהלך העבודה ובסיומה?

מעבר להיבט הבטיחותי בכל הקשור להתקנת סורגים בבית, חשוב לקחת בחשבון גם את הפן העיצובי. כך או כך, יהיה עליכם להזמין מסגר מקצועי.

מה ההבדל בין סורג נגד פריצות לסורגים מונעי נפילה, אילו סוגי עיצובים קיימים בשוק, על מה להקפיד בעת ההתקנה ולמה לשים לב בתעודת האחריות? כל התשובות במדריך הבא.

אילו סוגי סורגים קיימים?

ישנם סוגים שונים של סורגים כאשר ההבדל העיקרי ביניהם הוא הצורך לבנייתו. ניתן לבחור בין סורג בטיחות עבור ילדים וחיות מחמד לבין סורג נגד פריצות. ההבדלים יבואו לידי ביטוי בעיקר במחיר הסורג, במראה שלו ובחוזק. 

במידה ותצטרכו סורג בטיחות לצורך מניעת נפילות, חשוב לשמור בהתקנה על מרווח של 10 ס"מ בין הסורגים, על עובי הסורג להיות 5 מ"מ לפחות ולשאת עומס של 65 ק"ג מינימום. ניתן לבצע גם עיגון לקיר שמתבצע באמצעות ברגים ודיבלים.

במידה ומדובר על סורג נגד פריצה, עליו להיות בעובי של 12 מ"מ לפחות ולשאת עומס של 65 ק"ג לפחות. גם כאן, ניתן יהיה לעשות עיגון לקיר על ידי הרכבת מסגרת לסורגים שרוחבה 2.5 ס"מ לפחות. החיבור ייעשה על ידי ברגי ג'מבו. 

למה חשוב לשים לב במהלך העבודה ובסיומה?

אם התקנתם סורגים נגד פריצות, וודאו שהסורגים מורכבים מברזל מלא ולא חלול ושהם עברו תהליך גלוון. תהליך זה, מונע את החלדתם. בנוסף, חשוב לשים לב לגימור של הסורגים ולצביעה שלהם. סורג מגלוון שטרם עבר צביעה יהיה בצבע כסוף ולכן, חשוב לוודא שלא מדובר בסורג פשוט שצבוע בצבע כסף. את הצביעה מבצעים לאחר יישום החומר המקשר שמקל על קליטת הצבע.

נקודות התורפה של הסורגים הן בריתוכים, החיבורים בין הסורגים ובינם למסגרת, ולכן, שימו לב שאכן מבוצעת עבודה נקייה ומלוטשת כראוי. יחד עם זאת, דרשו אחריות ל-3 שנים על כל העבודה והרכיבים השונים ובמקרים בהם הגלוון או הצביעה לא היו איכותיים שימו לב לחלודה שצריכה להצטבר ובקשו עליה תיקון. 

מחירון סורגים

המחירים כוללים מע”מ

התקנת סורגים: כל מה שצריך לדעת

צריכים להתקין סורגים? אנחנו נלווה אתכם בכל השלבים בתהליך ההתקנה. איך בוחרים סורגים, איך מתנהלים מול המסגר לפני העבודה וכמה עולה התקנת סורגים? כל התשובות בפנים.

תיקון וחידוש סורגים: כל השלבים עד לפתרון

צריכים תיקון וחידוש סורגים? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם לאורך כל הדרך. מתי צריך תיקון וחידוש סורגים, איך מתנהלים מול המסגר וכמה זה עולה? כל התשובות לפניכם.

שיפוץ כולל של הבית: כל השלבים והמידע 

צריכים עזרה עם שיפוץ בבית? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים שיפוצניק, מה חשוב לבדוק מולו וכמה עולה שיפוץ כללי של הבית? כל מה שחשוב לדעת.

שיפוץ חלקי בבית: כל השלבים והמידע בדרך לשיפוץ

צריכים עזרה עם שיפוץ בבית? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים שיפוצניק, מה חשוב לבדוק מולו וכמה עולה שיפוץ חלקי בבית? כל מה שחשוב לדעת.

לכל התקלות ועבודות

arrow

שאלות נפוצות

אילו סוגי סורגים יש?
סורגים נגד פריצות וסורגי בטיחות. השונים ביניהם בא לידי ביטוי בעיקר בנראות, במחיר ובצורת ההרכבה והעיגון לקיר. בנוסף, יהיו שינויים קלים גם בעובי הסורג, המרווחים והמשקל שהסורג יכול לשאת. 
למה חשוב לשים לב בסיום ההתקנה? 
תחילה, לוודא שהחיבורים של הסורגים תקינים ונעשו בצורה מקצועית וכי הסורגים עברו הליך של גלוון ששומר עליהם. במידה ולא יהיה גלוון, תצטבר עליהם חלודה והעבודה תהיה ותראה פחות מקצועית. בנוסף, חשוב לוודא שאתם מקבלים אחריות לתקופה של 3 שנים לפחות ובמסגרתה תוכלו לתקן את העבודה במידה ויידרש.