סתימות ביוב - הסימנים המצביעים על צורך בהזמנת ביובית

כאשר מתרחשות סתימות חוזרות ונשנות בצנרת הבית שאינן מתוקנות על ידי אינסטלטור רגיל, הדבר מצביע על כך שקיימת כנראה חסימה מורכבת במיוחד הדורשת את המומחיות והציוד של ביובית מקצועית.

עוד במדריך
הצפה של שפכים בתוך הדירה ריחות ביוב חזקים העולים משוחות הרחוב דיווחים על סתימות מדיירים אחרים בבניין המלצות על פתרונות זמניים בלבד על ידי האינסטלטור

סתימות מסוג זה נובעות פעמים רבות מלכלוך, פסולת וחפצים שונים המושלכים לאסלה על ידי דיירי הבית או הבניין וגורמים לחסימה הדרגתית של הקווים הראשיים במעלה הזרם. 

כיצד ניתן לזהות מתי יש צורך בהזמנת ביובית לטיפול בבעיה? התשובות במדריך הבא.

הצפה של שפכים בתוך הדירה

כאשר קיימת הצפה חוזרת ונשנת של שפכים חזרה אל האסלות, כיורים ונקודות ביוב בדירה, הדבר מעיד כנראה על כך שקיימת חסימה בקו הראשי אשר מונעת את זרימתם התקינה של השפכים הלאה אל מערכת הביוב העירונית. עלייה חוזרת של שפכים שמתרחשת שוב ושוב למרות ניסיונות תיקון על ידי אינסטלטור, מחייב הזמנת ביובית מומחית שתוכל לאתר ולטפל בבעיה יסודית זו.

ריחות ביוב חזקים העולים משוחות הרחוב

ריחות חזקים ותוקפניים של שפכים גולמיים, העולים מהצנרות בבית או משוחות הביוב שבמדרכה או בכביש סמוך לבניין, ונמשכים זמן רב ללא טיפול, מצביעים אף הם על בעיית ניקוז ירודה בגלל סתימה בקו הראשי. ריחות אלה מקורם בגלישת השפכים דרך הסתימה חזרה אל שוחות הרחוב. מצב מתמשך של ריח חריף מן השוחות מחייב הזמנת ביובית לאיתור הנקודה החסומה ושאיבת הביוב שהצטבר. 

דיווחים על סתימות מדיירים אחרים בבניין

אם השכנים בבניין מתלוננים גם כן על אירועי הצפות חוזרים ונשנים בדירותיהם, סביר להניח שהגורם הוא בעיה משותפת בצנרת הביוב הראשית של הבניין, אשר כנראה נסתמה בשל חפצים זרים ופסולת שהצטברו בה במשך הזמן. במצב כזה נדרשת בדיקת וידאו וניקוי יסודי של הקווים על ידי צוות מקצועי בעל הכשרה וציוד מתאים – כלומר ביובית.  

המלצות על פתרונות זמניים בלבד על ידי האינסטלטור

אם האינסטלטור שבדק את מקור הבעיה בדירתכם המליץ רק על פתרונות זמניים כגון המתנה לייבוש הקווים או שטיפה עם מים חמים, ללא איתור הגורם לסתימה או הצלחה בלשחרר אותה, מדובר ככל הנראה בבעיה עמוקה יותר ברמה הבניינית או האזורית שדורשת טיפול ביובית מקצועית.

במקרים אלו מומלץ להזמין ביובית מנוסה שתוכל לאתר ולפתור סתימות מורכבות בקווים הראשיים של הביוב. פעולה זו היא בעלת עדיפות על פני ניסיונות תיקון חלקיים וחוזרים על ידי אינסטלטור רגיל, שלא רק שעלול להיות חסר כלים לטפל בבעיה ברמה הנדרשת, אלא שגם עלולים להחמיר את המצב עם פעולות שגויות.

למחירון המלא של ביובית

להזמנת ביובית

מחירון ביובית

המחירים כוללים מע”מ

סתימה בביוב: כל השלבים בדרך לפתרון

יש לכם סתימה בביוב? אנו נלווה אתכם לאורך כל הדרך. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים שירותי ביובית, איך תתנהלו מולם וכמה עולה שירותי ביובית? התשובות לפניכם.

כל מה שחשוב לדעת על הזמנת ביובית

צריכים עזרה עם הזמנת ביובית? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים ביובית, מה חשוב לבדוק וכמה עולה להזמין שירותי ביובית? ריכזנו עבורכם את כל המידע.

פתיחת סתימה: כל מה שחשוב לדעת

סתימות באזורים שונים בבית מהוות מטרד שמחייב טיפול מיידי. מה עושים לפני שמזמינים אינסטלטור, איך מתנהלים מולו וכמה עולה התיקון? המקצוענים מלווים אתכם שלב אחר שלב.

פתיחת סתימה בכיור: כל השלבים בדרך לפתרון

סתימה בכיור היא תקלה מטרידה מאד, בטח אם מדובר בכיור של המטבח. מה עושים לפני שמזמינים אינסטלטור, איך מתנהלים מולו וכמה עולה התיקון? המקצוענים מלווים אתכם שלב אחר שלב.

לכל התקלות ועבודות

arrow