הובלת ארון, מקרר או ספה: מדריך מלא

עוברים לדירה חדשה ולא רוצים לוותר על המקרר או הספה? במדריך הבא נסביר איך מובילים ארון, איך מובילים מקרר, איך מובילים ספה או מיטה, איך מובילים מכונת כביסה ומה משפיע על מחיר ההובלה?

עוד במדריך
איך מובילים ארון? איך מובילים מקרר? איך מובילים ספה או מיטה? איך מובילים מכונת כביסה או תנור? מה משפיע על מחיר ההובלה?

הובלת פריטים בודדים יכולה להיות משימה מייגעת, הרי למי יש כוח להתעסק עם העברת מקרר, ארון קיר גדול או מכונת כביסה? למען האמת, זה הרבה יותר פשוט ממה שזה נראה.

במדריך הבא נסביר איך מובילים ארון, איך מובילים מקרר, איך מובילים ספה או מיטה, איך מובילים מכונת כביסה ומה משפיע על מחיר ההובלה?

איך מובילים ארון?

ההבדל העיקרי בין הובלת ארון להובלת ספה או מכשיר חשמלי הוא הצורך בפירוק והרכבה. לכן, לפני שסוגרים עם חברת ההובלה צריך לוודא שהם מספקים שירותי פירוק והרכבה. זאת בהנחה שמדובר בארון קיר גדול שלא יכול לעבור בדלת, שכן ארונות קטנים (1.80 מטר ומטה) אינם מצריכים פירוק ולרוב ניתן להעביר אותם כפי שהם.

איך חברת הובלות מובילה ארון?

לפני שהמובילים מגיעים, רוקנו את תכולת הארון כך שהם לא יצטרכו לבזבז זמן וייגשו ישר למלאכה. ראשית, המובילים יוציאו את המגירות הנשלפות ויעטפו אותן בפינות. לאחר מכן יחל פירוק הארון באמצעות מברגה ושחרור מהקיר במקרה שהוא מעוגן, כולל עטיפה ייעודית של המראה באחת הדלתות (במקרה שיש).

כדי להימנע משריטות על הרצפה בדירה החדשה, כדאי לבצע את הרכבת הארון על משטח או לפרוש יריעה. במהלך ההובלה, הן בדירה הישנה והן בדירה החדשה, צריך לוודא שהארון לא ניזוק ומתעקם בשל פגיעה בקירות או סידור לא נכון במשאית, זה יכול לסבך את מלאכת ההרכבה.

טיפ: צלמו את הארון לפני הפירוק, כך תוכלו לדרוש פיצוי מסוים במקרה של נזק משמעותי.

מתי לא מומלץ להוביל ארון?

אם צריך להעביר ארון או שידה בעלי ערך סנטימנטלי, סביר להניח שזה שווה את המאמץ, הזמן והכסף. אבל הובלת ארון לא תמיד משתלמת, בעיקר אם מדובר בהובלה של פריט בודד ולא מעבר דירה כולל בו תוכלו לקבל הנחה במסגרת הצעת המחיר.

אם מדובר בארון הזזה בעל פירוק והרכבה שמצריך ידע וניסיון (בניגוד לארון בעל פתיחה רגילה), ארון ישן עם צירים חלודים או ארון איקאה – זה עשוי להקפיץ את מחיר העבודה ובכלל לא בטוח שהארון "ישרוד" את ההובלה.

איך מובילים מקרר?

הובלת מקרר לא נחשבת מורכבת במיוחד, אבל חשוב להתכונן אליה מראש דרך מספר פעולות. קודם כל, צריך לוודא שהמקרר אכן יכול לעבור בדלת הכניסה (בדירה הקיימת ובדירה החדשה) ולא צריך לפרק את דלת המקרר. אם יש ספק, ניתן למדוד את הרוחב של המקרר והדלת עם מטר. במקרה שיש מקרר גדול עם דלת כפולה וצריך פירוק, כדאי לשלוח תמונה לחברת ההובלה על מנת לוודא שהיא יודעת לעשות זאת.

לפני מועד ההובלה, חשוב להכין את המקרר ולנתק אותו מהחשמל למשך 24 שעות, לרוקן לגמרי ממזון ולהוציא את המדפים, המגירות ומגשי הקרח. למעשה, להוציא מהמקרר כל חלק שאינו מקובע ועלול ליפול בזמן ההובלה.

איך חברת הובלות מובילה מקרר?

את המקרר צריך להעביר במצב מאונך (עמידה) ולא מאוזן (שכיבה), אחרת השמן בתוך המערכת עשוי לנוע לכיוון צינורות הקירור ולהשאיר את המדחס לא משומן, מה שיפגע בתקינות המקרר. לכן כדאי להשעין את המקרר על העגלה בזווית של יותר מ-30 מעלות.

מומלץ גם לעטוף את המקרר בניילון נצמד ייעודי (שרינג), זה יבטיח ריפוד והגנה בפינות וימנע מצב שהדלתות נפתחות במהלך הסחיבה וההעמסה. במהלך הנסיעה במשאית, חשוב שהמקרר יעמוד ויהיה קשור ומאובטח בעזרת רצועות ראצ'ט חזקות שימנעו תזוזה או נפילה. בסיום ההובלה, יש לחכות כשעתיים לפחות לפני שמחברים את המקרר לחשמל. אם ההובלה התבצעה בשכיבה, עדיף להמתין כ-24 שעות עד לחיבור מחדש. 

איך מובילים ספה או מיטה?

הובלת ספה יכולה להיות מאוד פשוטה, בעיקר אם לא נדרש פירוק והרכבה כמו בספות פינתיות, ספות נפתחות ושזלונג. מורכבות נוספת קשורה לגודל הספה, מה שעשוי להקשות על מעבר דרך הדלת, המעלית או חדר המדרגות – בעיה שניתן לפתור אם ניתן להבריג את הרגליות החוצה.

כדי להקל על חברת ההובלות לפני העבודה, כדאי למסור את מידות הספה (אורך ורוחב). כך גם אפשר לדעת כמה סבלים צריך – שניים או שלושה. הובלת מיטה דומה להובלת ספה, אלא אם כן מדובר במיטה מתכווננת עם מנוע חשמלי. במקרה כזה, עדיף לפנות ליצרנית כדי שישלחו טכנאי מטעמם, אחרת עלול להיגרם נזק למנגנון ואין על כך אחריות.

איך חברת הובלות מובילה ספה או מיטה?

הדגש החשוב בהובלת ספה או מיטה הוא עטיפת הפינות, הידיות והרגליות על-ידי המובילים, במיוחד אם לא ניתן להשתמש במעלית וצריך לנווט דרך חדר מדרגות צפוף.

איך מובילים מכונת כביסה או תנור?

הובלת מכונת כביסה, מייבש או תנור גם נחשבת לפשוטה יחסית, בעיקר אם יש מעלית בדירה החדשה והישנה והדלתות רחבות מספיק לכניסה חלקה. ניתוק וחיבור מכונת הכביסה מתבצעים בהברגה רגילה, אז אין צורך לערב טכנאי. מייבש ותנור מתחברים לחשמל כרגיל.

איך חברת הובלות מובילה מכונת כביסה?

הדגש לגבי הובלה של מכשיר חשמלי כמו מכונת כביסה, מייבש או תנור הוא עטיפה אופטימלית של הפינות ובעיקר של הרגליות, אחרת הן יכולות לספוג חבטה ולהישבר. במקרה כזה לא בטוח שתקבלו פיצוי מהמוביל ותישארו עם מכונת כביסה מתנדנדת. בנוסף, צריך לוודא שהמכשיר מאובטח למשאית ולא יכול ליפול.

מה משפיע על מחיר ההובלה?

מורכבות העבודה – סעיף זה כולל בתוכו הרבה מרכיבים שמשפיעים על המחיר: פירוק והרכבה, גודל הפריט (למשל מקרר רגיל או מקרר שתי דלתות), מספר הסבלים, המרחק בין הדירות, מעלית או לא, ועוד.

רכב ההובלה – צריכים להוביל פריט בודד? מומלץ לבצע הובלות אלו עם חברות הובלה קטנות שמחזיקות טנדר או משאית קטנה בעלות עלויות תחזוקה נמוכות. אופציה נוספת להורדת מחיר היא לחלוק הובלה עם מישהו.   

שימוש במנוף – במקרה שהמקרר לא עובר בדלת ופירוק הדלתות לא בא בחשבון, תמיד אפשר להשתמש במנוף שעולה 300-400 שקלים לשעה. את השירות ניתן להזמין לרוב דרך חברות ההובלה. לפני העבודה, מומלץ להזמין את נציג חברת ההובלה כדי שיקבע האם נדרש שימוש במנוף.  

הובלת פריט בודד: כל הטיפים במקום אחד

אם אתם צריכים להוביל פריט בודד כמו ספה, מכונת כביסה, ארון, מכונת כביסה או מקרר, אתם נמצאים במקום הנכון. אנחנו נלווה אתכם לאורך כל התהליך, נעזור לכם להבין כמה אתם הולכים לשלם ואיך כדאי להתנהל עם המוביל.

הובלת פסנתר: כל מה שחשוב לדעת

אם יש לכם פסנתר בבית ואתם צריכים לעבור דירה, הגעתם למקום הנכון. אנחנו נלווה אתכם כל הדרך לדירה החדשה שלכם ונעזור לכם להתנהל נכון מול חברת ההובלה.

הובלת דירה: כל מה שחשוב לדעת

עוברים דירה וזקוקים למוביל? אתם נמצאים במקום הנכון. אנחנו נלווה אתכם לאורך כל הדרך, נסביר לכם מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים מוביל, איך מומלץ להתנהל מולו וכמה תעלה לכם ההובלה.

הובלת דירה עם מנוף: כל מה שחשוב לדעת

אם יש לכם הרבה ציוד בבית ואתם צריכים להשכיר מנוף? הגעתם למקום הנכון. אנחנו נלווה אתכם כל הדרך לדירה החדשה שלכם ונעזור לכם להתנהל נכון מול חברת ההובלה.

לכל התקלות ועבודות

arrow