רטיבות תת-רצפתית: כך מטפלים בבעיה

אחת הבעיות הנסתרות באינסטלציה היא רטיבות תת-רצפתית. לרוב היא מתרחשת עקב דליפה בצנרת שמתחת לריצוף, ובמקרים רבים קשה להבחין בבעיה עד שהיא צצה וצפה על פני השטח. כך תאבחנו ותטפלו ברטיבות תת-רצפתית

עוד במדריך
מה גורם לרטיבות תת-רצפתית? איך מאתרים רטיבות תת-רצפתית? איך מטפלים בייבוש תת-רצפתי?

אז הצינור התפוצץ ודולף לאיטו מתחת לריצוף ואתם אפילו לא יודעים איזה נזק מתרחש מתחת לרגליכם. המים הכלואים ממשיכים להצטבר וגורמים לנזק מתמשך למרצפות ולצנרת.

רק כשנהיה מאוחר מדי אתם מבינים מה קרה: רטיבות תת-רצפתית. מה עושים? במדריך נסביר מה יכול לגרום לרטיבות תת-רצפתית, איך מאתרים ומזהים רטיבות תת-רצפתית ואיך מטפלים ברטיבות תת-רצפתית?

מה גורם לרטיבות תת-רצפתית?

רטיבות תת-רצפתית נפוצה יותר בדירות ישנות בהן צנרת המים ישנה ובנויה מברזל. הצטברות האבנית יחד עם בלאי גורמת לפיצוצים קטנים בצינור.

בדירות חדשות רטיבות תת-רצפתית עלולה להיווצר ממערכת לחימום תת-רצפתי הכוללת צינור מים, או בשל חדירת מים דרך הקירות החיצוניים עד לחלחול מתחת לרצפות.

איך מאתרים רטיבות תת-רצפתית?

הסימנים המקדימים להיווצרות רטיבות תת-רצפתית מתחילים בחשבון מים חריג. קילופים או סימני רטיבות בקירות יכולים להעיד גם כן על רטיבות או לפחות בעיית איטום בקירות.

סימן נוסף הוא אריחים לא יציבים ורועדים, רטיבות באזור הפאנלים בריצוף או אפילו תלונות של השכן מהקומה למטה על רטיבות בתקרה שלו.

פעמים רבות אזור המקלחת הוא המועד ביותר לרטיבות, בשל בעיות איטום של המקלחת או המקלחון וכן צנרת המוליכה תדיר מים חמים במיוחד.

במקרים רבים, אינסטלטור מיומן או קבלן איטום יכול לאתר את מקור התקלה על ידי הרמת מספר רצפות. במקרים מסובכים יותר, מומלץ להשתמש באמצעים טכנולוגיים כמול מצלמה תרמית לאיתור נזילות.

איך מטפלים בייבוש תת-רצפתי?

קודם כל, צריך לטפל במקור הרטיבות לפני שמתחילים את פעולת הייבוש. העבודה מתבצעת על-ידי מומחה לייבוש רטיבות תת-רצפתית ומיכשור טכנולוגי מתקדם, לפי השלבים הבאים: 

1. דגימות לחות - קידוח חורים בודדים באריחים במקום מוסתר בבית ולקיחת דגימות למעבדה כדי לקבוע את רמת הלחות בחול או בסומסום.

2. התאמת תוכנית הייבוש - במקרה שרמת הלחות גבוהה מהתקן ויש צורך בייבוש, בניית תוכנית הכוללת את טכניקת הייבוש הנחוצה ומשך התהליך.

3. יישום תוכנית הייבוש - קדיחת חורים ברצפה והכנסת פיות השאיבה. המכשיר עובד ברציפות ובצורה אוטומטית בכל תקופת הייבוש, בדרך כלל בין שבוע לשבועיים וחצי עד לייבוש מלא. 

4. בסיום העבודה, המומחה יוודא שרמת הלחות בריצוף תקינה ואין יותר רטיבות, לאחר מכן יופק דו"ח ממצאים קביל בבית משפט, ובו כל המידע על העבודה שהתבצעה.

ייבוש רטיבות מתחת לריצוף: כל השלבים עד לפתרון

צריכים ייבוש רטיבות מתחת לריצוף? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם. מה חשוב לדעת על ייבוש רטיבות מתחת לריצוף, איך מתנהלים מול קבלן לייבוש תת-רצפתי וכמה זה יעלה? כל התשובות לפניכם.

הסרת עובש במקלחת: כל השלבים עד לפתרון

יש לכם עובש במקלחת? אין ספק שמדובר בבעיה מטרידה. אנחנו נלווה אתכם לאורך כל הדרך: מה עושים לפני שמזמינים מומחה להסרת עובש, איך מתנהלים מולו וכמה זה יעלה לכם? כל התשובות לפניכם.

פתיחת סתימה: כל מה שחשוב לדעת

סתימות באזורים שונים בבית מהוות מטרד שמחייב טיפול מיידי. מה עושים לפני שמזמינים אינסטלטור, איך מתנהלים מולו וכמה עולה התיקון? המקצוענים מלווים אתכם שלב אחר שלב.

פתיחת סתימה בכיור: כל השלבים בדרך לפתרון

סתימה בכיור היא תקלה מטרידה מאד, בטח אם מדובר בכיור של המטבח. מה עושים לפני שמזמינים אינסטלטור, איך מתנהלים מולו וכמה עולה התיקון? המקצוענים מלווים אתכם שלב אחר שלב.

לכל התקלות ועבודות

arrow

שאלות נפוצות

האם ניתן להישאר בבית בזמן ייבוש תת-רצפתי?
ייבוש תת-רצפתי אמנם יכול לקחת בין שבוע לשבועיים, תלוי ברמת הרטיבות, אבל לפחות לא צריך לצאת מהבית בתקופה זו. פעולת מכונת הייבוש שקטה ונקייה וגם ניתן להעביר אותה למצב השהיה במהלך הלילה, כדי שלא יהיו הפרעות. 
איך ניתן לזהות רטיבות תת-רצפתית?
לרטיבות תת-רצפתית יש מספר סימנים מסגירים: כתמי רטיבות ולחות מעל הפאנלים, מרצפות עכורות ורועדות, הצטברות עובש ופטריות, תקלות חשמל חוזרות ונשנות וחשבון חשמל מנופח. סימן בולט נוסף הוא רטיבות בתקרה של השכן מלמטה.