האם משתלם לתקן טלוויזיה?

איך תדעו אם אתם צריכים להזמין טכנאי? מהם המחירים המומלצים והאם כל זה בכלל שווה לכם נוכח שוק הטלוויזיות בישראל שמוצף באינספור סוגים ודגמים של טלוויזיות? כל מה שחשוב לדעת בכמה שלבים פשוטים.

עוד במדריך
האם בכלל משתלם לתקן את הטלוויזיה? מה חשוב לדעת לפני שמזמינים טכנאי טלוויזיה? האם תוכלו לתקן את הטלוויזיה בעצמכם? למה חשוב לשים לב לפני שמזמינים טכנאי טלוויזיות?

אין עיתוי נכון לתקלה בטלוויזיה וסביר להניח שזה תמיד יתפוס אתכם באמצע הסדרה שאתם הכי אוהבים.

איך תדעו אם אתם צריכים להזמין טכנאי? מהם המחירים המומלצים והאם כל זה בכלל שווה לכם נוכח שוק הטלוויזיות בישראל שמוצף באינספור סוגים ודגמים של טלוויזיות? כל התשובות במדריך הבא.

האם בכלל משתלם לתקן את הטלוויזיה?

מתי משתלם לתקן טלוויזיה ומתי עדיף לרכוש חדשה? לרוב, כדאי להשקיע בתיקון טלוויזיה כל עוד התיקון לא עולה על 30% ממחירה של טלוויזיה חדשה.

בטלוויזיות גדולות במיוחד (בעיקר בפלזמה) כדאי לתקן גם תקלות המגיעות ל-60% המעלות מכשיר, כיום כבר לא מוכרים טלוויזיות פלזמה הנחשבות לאיכותיות יותר בצפייה ממרחק גדול של חדרי סלון לדוגמה.

נסו לתאר לטכנאי את הבעיה באופן מדויק על מנת להעריך את עלות התיקון ואת היתכנות הביצוע. לרוב תיקונים במסכי פלזמה יעלו מעט יותר מאשר תיקוני LCD\LED.

מה חשוב לדעת לפני שמזמינים טכנאי טלוויזיה?

בדיקת אספקת החשמל: כשהנורית שבחזית המכשיר דולקת ניתן לדעת שמגיע אליה חשמל. במידה והיא אינה דולקת – יש לבדוק שהתקע מחובר לחשמל ושהנתיך (הפקק) בארון החשמל לא קפץ.

הטלוויזיה לא נדלקת בכל זאת? נסו להשתמש בשלט המקורי ולא בשלט הממיר על מנת להפעיל את המכשיר.

הטלוויזיה דולקת אך לא מתקבלת תמונה? ייתכן כי הבעיה טמונה בממיר או בתקשורת בינו לטלוויזיה ולכן כדאי לדבר עם ספק התקשורת ואין סיבה להזעיק טכנאי (עדיין).

אם יש ברשותכם ממיר עידן + והתצוגה על המסך מטושטשת נסו לחבר את האנטנה ישירות אל הטלוויזיה ישירות.

האם תוכלו לתקן את הטלוויזיה בעצמכם?

בטלוויזיות חכמות ישנם כמה רכיבים המועדים לתקלות אך ניתנים להחלפה. חשוב לא להתפתות ולקנות את הרכיבים כדי לנסות ולהחליפם, גם משום שקשה להתאים במדויק חלפים לסוגי הטלוויזיות וייתכנו גם הבדלי מתח בינם, וגם כי כל טעות עלולה לגרום לקצר או בעיה גדולה יותר.

בטלוויזיות של היום יש רכיבים מאוד רגישים, כמו לדים למשל. במקרים שבהם הטלוויזיה מרצדת למשל, אל תתפתו לדפוק על מסך הטלוויזיה בחוזקה, גם אם זה מסתדר לכמה שעות. או שתזמינו טכנאי, או שתגידו שלום יפה לטלוויזיה שכבר לא תחזור לעצמה כנראה.

למה חשוב לשים לב לפני שמזמינים טכנאי טלוויזיות?

תקופת האחריות: במקרה שבכל זאת דרוש טכנאי, מומלץ לבדוק האם הטלוויזיה עדיין נכללת במסגרת אחריות היצרן או אם בעת הרכישה רכשתם שירות תיקונים וביטוח בפני תקלות.

כמובן שמומלץ מאוד להזמין טכנאי מנוסה שיש עליו המלצות מעולות, כך תדעו שאתם בידיים טובות ותוכלו להיות רגועים לאורך כל התהליך.

לפני שאתם מזמינים את הטכנאי ספרו לו מה התקלה ובדקו איתו האם הוא צריך לקחת איתו את הטלוויזיה למעבדה כדי לבצע את התיקון. במידה וכן, לפחות תדעו שאתם צריכים להיסגר על פיתרון חלופי לבנתיים.

הטלוויזיה לא מראה תמונה: כל השלבים בדרך לפתרון

הטלוויזיה שלכם מציגה מסך שחור? מבאס, אך לפני שאתם מזמינים טכנאי, יש לנו כמה עצות שאולי יעזרו לכם להתגבר על התקלה המטרידה הזו.

הטלוויזיה לא נדלקת: כל השלבים והמידע בדרך לפתרון

הטלוויזיה שלכם לא נדלקת? יש כמה דברים שתוכלו לבדוק לפני שאתם מזמינים טכנאי. מה חשוב לדעת, מה יכולה להיות הסיבה וכמה זה יעלה לכם? כל התשובות.

נקודות שחורות ומסך טלוויזיה מרצד: כל המידע עד לפתרון

הטלוויזיה שלכם מציגה נקודות שחורות או מרצדת? יש כמה דברים שחשוב לבדוק. מה יכולות להיות הסיבות, איך טכנאי מקצועי יתקן את התקלה וכמה זה יעלה לכם? כל התשובות מיד.

מכונת הכביסה לא סוחטת: כל השלבים בדרך לפתרון

אם פתחתם את מכונת הכביסה וגיליתם שכל הבגדים סחוטים במים, כנראה שהיא לא סוחטת את המים. איך תוכלו לפתור את הבעיה בעצמכם, איך מתנהלים נכון מול הטכנאי וכמה עולה התיקון? כל התשובות.

לכל התקלות ועבודות

arrow