מה עושים לפני שמזמינים טכנאי טלוויזיה?

אם הטלוויזיה שלכם עושה בעיות לא צריך לרוץ ולהתקשר מיד לטכנאי. יש כמה פעולות שתוכלו לעשות גם לפני שתתקשרו לחברת הכבלים או הלוויין. כמה דקות וקצת תושייה יספיקו

עוד במדריך
כך תאתרו את התקלה בעצמכם אל תשכחו לבדוק אם יש תקלה בממיר אל תשכחו לעשות סריקת ערוצים איך בוחרים טכנאי טלוויזיה?

איך אפשר בלי טלוויזיה? אנחנו מוצאים אותה בכמעט כל בית בישראל ובעולם,  ובכל זאת – כשיש תקלה אין לנו מושג מה לעשות.

חלק מן המקרים בהם אנשים מזמינים טכנאי טלוויזיה הם תוצאה של טכנופוביה או סתם חוסר בידע בסיסי שכדאי שיהיה למי שמחזיק טלוויזיה, כי לפעמים הפתרון הוא פשוט ובר ביצוע.

לא צריך להיות בוגרי מכון ויצמן או יוצאי יחידה טכנולוגית בצבא בשביל זה.

לא תצטרכו לרכוש הסמכות חשמלאי, המטרה היא לא להפוך אתכם לטכנאים – אלא רק לגרום לכם לנסות להקדיש כמה דקות מזמנכם לניסיון להתמודד עם הבעיה לבד, לפני שתתקשרו לטכנאי.

כך תאתרו את התקלה בעצמכם

דרך השלילה היא שיטה שבה אנחנו מנסים לשלול אפשרויות שונות בדרך בכדי לבודד את הבעיה. 

אנחנו יוצאים מנקודת הנחה שהטלוויזיה פועלת. כלומר היא מקבלת חשמל (בדקתם שהיא מחוברת לשקע? שאין קצר או הפסקת חשמל? שהיא לא במצב Standby? שהסוללות בשלט לא התרוקנו?).

נניח שאתם מפעילים את הטלוויזיה ורואים על המסך שלג במקום את התוכנית שציפיתם לראות.

או שאפילו זה קורה באמצע הצפייה – צפיתם בכתבה על בדים למעצבים בערוץ האופנה, ופתאום אתם רואים במקומה שלג (אחרי שמישהו הזיז אותה, ולפעמים גם בלי זה).

יש לגשת לעניין בצורה פשוטה – הסתכלו שהכבלים בין הטלוויזיה לממיא מחוברים כראוי. אם יש מערכת קולנוע ביתית לפעמים כבלי הטלוויזיה מתחברים אליה.

אחרי שבדקתם שאין אף כבל שיצא מהמקום, תרצו לבטל כמה שיותר "מתווכים" בכדי לבודד את הגורם הבעייתי.

אל תשכחו לבדוק אם יש תקלה בממיר

צמצמו את מרכיבי המערכת כך שיהיה חיבור רק של הממיר אל הקיר וממנו אל הטלוויזיה.

הניחו כעת למערכת הקולנוע הביתי או ה-DVD הביתי שלכם. במידה והכל יעבוד כשורה בלעדיהם, תדעו מייד שהבעיה קשורה לאחד מהם.

אם בשילוב הטלוויזיה והממיר בלבד עדיין יש בעיה, בידקו: האם הנורות בממיר דולקות? אם לא - האם הממיר מחובר לחשמל?

לאחר מכן המשיכו: האם הכבל של שידורי הכבלים או הלוויין (כבל לבן בדרך-כלל, בקוטר גדול יחסית) מחובר אל הקיר ואל הממיר בצורה הדוקה או רופפת?

אם החיבור רופף יש להבריג את האום של הכבל קצת חזק יותר.

אל תשכחו לעשות סריקת ערוצים

אם הטלוויזיה עדיין לא עובדת כשורה, ייתכן שהיא אינה מכוונת לערוץ הנכון.

לכל מקלט יש כפתור לברירת מקור הכניסה ("source"), שאומר בעצם לטלוויזיה מאיזה מהמקורות (ממיר, DVD, כונן חיצוני וכו`) להציג תמונה על המסך.

הכפתור הזה נלחץ לפעמים בטעות (הוא קיים גם בחלק מהשלטים). נסו ללחוץ על הכפתור בטלוויזיה פעם או פעמיים. ייתכן שתמצאו את המקור הנכון בקלות.

אם הגדרת המקור לא פתרה את הבעיה, יהיה עליכם לחפש כפתור נוסף של סריקה אוטומטית.

הוא בדרך-כלל נמצא בתפריט ה-OSD (שמוצג על המסך בלחיצת כפתור) של הטלוויזיה.

כאשר הממיר עובד והטלוויזיה סורקת את הערוצים אוטומטית, היא אמורה לאתר את שידורי הלוויין או הכבלים.

במקרה שביצעתם את כל הסריקות במקלט ועדיין אין קליטה של הערוצים, יהיה עליכם לפנות לחברת הכבלים או הלווין, על מנת לוודא שאין תקלה אזורית או בעיית תפקוד של הממיר הביתי.

הצלחתם? כל הכבוד. לא הצלחתם? אז אולי עכשיו תיאלצו להזמין טכנאי. בזבזתם כמה דקות מהחיים, אבל למדתם דבר או שניים.

איך בוחרים טכנאי טלוויזיה?

הדבר הראשון שאנחנו ממליצים לכם לעשות זה לקרוא את חוות הדעת והביקורות על טכנאי הטלוויזיה. אחרי הכל אתם צריכים לוודא שמגיע אליכם טכנאי אמין שמבצע את העבודה במקצועיות וכמובן גובה מחיר הוגן בגינה.

אל תשכחו לברר האם התיקון מתבצע במקום או שהטכנאי צריך לקחת את הטלוויזיה למעבדה. במידה וכן, קחו בחשבון שאתם הולכים להישאר בלי טלוויזיה לכמה ימים טובים.

הטלוויזיה לא מראה תמונה: כל השלבים בדרך לפתרון

הטלוויזיה שלכם מציגה מסך שחור? מבאס, אך לפני שאתם מזמינים טכנאי, יש לנו כמה עצות שאולי יעזרו לכם להתגבר על התקלה המטרידה הזו.

הטלוויזיה לא נדלקת: כל השלבים והמידע בדרך לפתרון

הטלוויזיה שלכם לא נדלקת? יש כמה דברים שתוכלו לבדוק לפני שאתם מזמינים טכנאי. מה חשוב לדעת, מה יכולה להיות הסיבה וכמה זה יעלה לכם? כל התשובות.

נקודות שחורות ומסך טלוויזיה מרצד: כל המידע עד לפתרון

הטלוויזיה שלכם מציגה נקודות שחורות או מרצדת? יש כמה דברים שחשוב לבדוק. מה יכולות להיות הסיבות, איך טכנאי מקצועי יתקן את התקלה וכמה זה יעלה לכם? כל התשובות מיד.

מכונת הכביסה לא סוחטת: כל השלבים בדרך לפתרון

אם פתחתם את מכונת הכביסה וגיליתם שכל הבגדים סחוטים במים, כנראה שהיא לא סוחטת את המים. איך תוכלו לפתור את הבעיה בעצמכם, איך מתנהלים נכון מול הטכנאי וכמה עולה התיקון? כל התשובות.

לכל התקלות ועבודות

arrow

שאלות נפוצות

איך בוחרים טכנאי טלוויזיה?
הדרך הטובה ביותר לבחור טכנאי טלוויזיה היא לחקור אפשרויות שונות ולהשוות את המחירים של השירותים. הקפידו לקרוא ביקורות מלקוחות אחרים ולבקש הפניות מהטכנאי ללקוחות קודמים שלו. לאחר שצמצמתם את הבחירות שלכם, תוכלו ליצור קשר עם הטכנאים כדילשאול כל שאלה שיש לכם.
איך מאתרים תקלה בטלוויזיה?
כדי לאתר תקלה בטלוויזיה, תצטרכו לבדוק תחילה את כל הכבלים והחיבורים של הטלוויזיה כדי לוודא שאף אחד מהם לא רופף או מנותק. אם הכל מחובר כהלכה, אתם יכולים לנסות להריץ בדיקת אבחון כדי לפתור את הבעיה. ייתכן שיהיה עליכם גם לבדוק את ההגדרות והפונקציות של הטלוויזיה כדי לוודא שהן מוגדרות כהלכה. אם הבעיה נמשכת, אולי עדיף לפנות לטכנאי טלוויזיה מקצועי לסיוע נוסף.