איך תבחרו נכון את מסך הטלוויזיה שלכם?

מהו המרחק המומלץ ביותר בין הכורסה לטלוויזיה, אילו סוגי מסכים קיימים ומה חשוב שתיקחו בחשבון לפני שאתם רוכשים טלוויזיה חדשה?

עוד במדריך
איך תשפרו משמעותית את חווית הצפייה שלכם? איך תבחרו את מסך הטלוויזיה הנכון לכם? אילו פרטים טכניים חשוב שתכירו? מה עלול להשפיע על מחיר ההתקנה? אילו סוגי מסכים קיימים?

מיקום נכון ומדויק של מסך הטלווזיה החדש שרכשתם יהפוך את כל חווית הצפייה שלכם להיות הרבה יותר טובה ונעימה. 

מהם הכללים הנכונים להתקנה של מסך טלוויזיה חדש, אילו סוגי מסכים קיימים בשוק ומהו המסך המתאים לכם ביותר? הכל במדריך הבא. 

איך תשפרו משמעותית את חווית הצפייה שלכם?

הוסיפו אלמנטים מסביב לטלוויזיה שלכם, השקיעו בבחירה של ספה נוחה ומעמד מתאים שעליו יונח המסך החדש וכך, תעניקו לעצמכם חווית צפייה מקסימלית. עד לא מזמן, ערוצי הטלווזיה השונים שידרו ברזולוציה נמוכה ומגוון הערוצים היה קטן. כיום, שיטות השידור החדשות, מגוון הערוצים האינסופי והאפליקציות השונות הפכו את חווית הצפייה להרבה יותר טובה. אל מגוון הערוצים הצטרפו שינויים נוספים כמו ארגון מחדש של חדר הצפייה (או הסלון), בחירה של אלמנטים מעוצבים ומערכות ישיבה מתקדמות שהצליחו לשנות את כל מה שהכרנו קודם.

  איך תבחרו את מסך הטלוויזיה הנכון לכם?

  כדי להבטיח בחירה נכונה של מסך הטלוויזיה חשוב ששתייחסו לכמה פרמטרים פשוטים שייטיבו עם איכות הצפייה שלכם: גודל המסך: בחרו את גודל המסך כך שיתאים לחדר הצפייה אליו הוא מיועד. אם פעם, היה חשוב לשמור על מרחק מסוים בין הכורסה למסך, היום ניתן להינות מתמונה חדה וצלולה גם במרחק מטווח קרוב יותר ולכן, גודל המסך מהווה פרמטר מפתח באיכות הצפייה שלכם. כוונו נכון גם את זווית הצפייה לרחבה ככל הניתן. בהירות: בחירת הבהירות על גבי המסך שלכם חשוב מאד. בחרו את הבהירות הנוחה ביותר עבור העיניים שלכם. כך, תמנעו פגיעה בראייה ותסגלו צפייה נעימה יותר. ניגודיות: הניגודיות ממחישה לנו את ההבדל בין עצם אחד למשהו על גבי מסך הצפייה. ככל שתחברו יחס ניגודיות גדול יותר, כך התמונה תהפוך חדה וברורה יותר לצפייה. גוון: חשוב לכוון גם את גוון התמונה במסך לזה שנוח לכם ביותר. כעיקרון, יחס גבוה בין הגוון הבהיר לכהה הוא המומלץ ביותר לצפייה. 

  אילו פרטים טכניים חשוב שתכירו?

  רזולוציה: הרזולוציה היא היחס שבין הפיקסלים השונים בתמונה. היחס המקובל במסך HD הוא 720*1240 (מסך רחב ביחס של 9:16). כיום, תוכלו למצוא טלוויזיות המציגות רזולוציות גבוהות יותר מה שייקר אותן במעט מאחרות. 

  קצב רענון התמונה: הכוונה היא לזמן בו הפיקסל שבתמונה מגיב לשינוי שהתרחש עד שיציג את התמונה הנכונה. בנוסף, יש גם את תדר התצוגה, שהמראה את כמות הפעמים בה התמונה מתחלפת כל שנייה. ככל שמספר הפעמים יהיה גבוה יותר כך התמונה פחות תרצד. תדר של 100HZ נחשב לאיכותי מספיק. בטלוויזיות המתקדמות יותר, קיים מנגנון החלקת תנועה המשפר את תדר התצוגה.

  תכונות ויישומים: בדקו את הכניסות השונות מסביב למסך כמו USB ו-HDMI, נגן מולטימדיה, פונקצייה של טלויזיה חכמה, חיבור ממיר דיגיטלי ועוד. 

  מה עלול להשפיע על מחיר ההתקנה?

  מחיר ההתקנה של המסך הטלוויזיה החדש שרכשתם עלול להשתנות מכמה סיבות:

  גודל הטלוויזיה: מחיר ההתקנה יתייקר בהתאם לגודל המסך. ולכן, עבור טלוויזיות גדולות (70-75 אינץ') עלות ההתקנה תהיה גבוהה יותר.

  סוג המתקן: במידה ולא תרצו להשתמש במעמד הטלוויזיה הקיים ותרצו להתקין גם מתקן שצמוד לקיר או זרוע (שעליה יותקן המסך) תצטרכו לשלם קצת יותר. גם זרוע מתכוננת עלולה ליותר טיפה יותר יקרה מזרוע צמודה לקיר. 

  סוג התלייה: אם תחליטו לשדרג עוד ולהתקין את המסך החדש על התקרה או בנישת גבס מיוחדת, עלות ההתקנה תתייקר בשיעור של עד 10%. 

  אילו סוגי מסכים קיימים?

  סוגי המסכים עברו גם הם שינויים משמעותיים וכיום, ישנם סוגים רבים ומגוונים. החל מטלוויזיות חכמות, מסכים קעורים, מסכים התומכים בשיטת שידור 4K, טלויזיה שהופכת לתמונת אומנות ועוד..
  הסוגים הרבים והמגוון הרחב יכולים לעיתים לבלבל אותנו ולכן, בעת הבחירה שלכם נסו לחשוב איזו טלוויזיה היא המתאימה ביותר לצרכים שלכם (אחרת תשלמו מחירים גבוהים מהמתוכנן). אל תשכחו לבדוק שבתוך המסך החדש שרכשתם ישנה תעודת אחריות ובה כל הסעיפים החשובים למימוש יעיל שלה ומי נותן השירות המתאים אליו אתם צריכים לפנות במקרה של תקלה. 

  הטלוויזיה לא מראה תמונה: כל השלבים בדרך לפתרון

  הטלוויזיה שלכם מציגה מסך שחור? מבאס, אך לפני שאתם מזמינים טכנאי, יש לנו כמה עצות שאולי יעזרו לכם להתגבר על התקלה המטרידה הזו.

  הטלוויזיה לא נדלקת: כל השלבים והמידע בדרך לפתרון

  הטלוויזיה שלכם לא נדלקת? יש כמה דברים שתוכלו לבדוק לפני שאתם מזמינים טכנאי. מה חשוב לדעת, מה יכולה להיות הסיבה וכמה זה יעלה לכם? כל התשובות.

  נקודות שחורות ומסך טלוויזיה מרצד: כל המידע עד לפתרון

  הטלוויזיה שלכם מציגה נקודות שחורות או מרצדת? יש כמה דברים שחשוב לבדוק. מה יכולות להיות הסיבות, איך טכנאי מקצועי יתקן את התקלה וכמה זה יעלה לכם? כל התשובות מיד.

  מכונת הכביסה לא סוחטת: כל השלבים בדרך לפתרון

  אם פתחתם את מכונת הכביסה וגיליתם שכל הבגדים סחוטים במים, כנראה שהיא לא סוחטת את המים. איך תוכלו לפתור את הבעיה בעצמכם, איך מתנהלים נכון מול הטכנאי וכמה עולה התיקון? כל התשובות.

  לכל התקלות ועבודות

  arrow

  שאלות נפוצות

  מה ישפיע על עלות התקנה של טלוויזיה חדשה? 
  מחיר התקנה של מסך טלוויזיה חדש ישתנה בהתאם לסוג המסך שבחרתם, מיקום ההתקנה שלו בבית וסוגי תוספות שתרצו להוסיף כדי לשדרג גם את סביבת המסך החדש. במידה ומדובר על התקנה רגילה, שלא דורשת זמן עבודה רב או תוספות, לא צפויה להיות תוספת במחיר.  
  מה חשוב לבדוק עם קניית מסך הטלוויזיה החדש? 
  לאחר שבחרתם את סוג המסך המועדף עליכם, בדקו את האריזה וודאו שהמסך תקין, ושיש בתוכה תעודת אחריות ברורה ומפורטת (כך תוכלו לאבחן את סוגי התקלות השונות הצפויות בה). בנוסף, בדקו מול מי אתם מתנהלים במידה ויש לכם תקלה במסך (לעיתים האחריות תמומש מול היצרן ולא מול החנות בה נרכשה).