איך לא להרוס את מכונת הכביסה: 7 דברים שאסור לעשות

איך לשמור על מכונת הכביסה: 7 טיפים שימושיים שיעזרו לכם להימנע מתקלות מיותרות ויסייעו לכם לשמור על מכונת הכביסה לאורך שנים.

עוד במדריך
אל תדחסו כמה שיותר בגדים לתוך התוף אל תהפכו את המכונה לפינת יצירה לילדים אל תהפכו את המכונה למקום מחבוא בדקו את כיסי הבגדים לפני הכנסה למכונה נקו את פילטר המכונה מגן ברקים יכול לעזור לכם לשמור על המכונה מכונת הכביסה היא לא נקודת אחסון

מכונות כביסה, כמו מכשירי חשמל אחרים הנמצאים בשימוש יום-יומי בבית עלולות להתקלקל.

במדריך הבא אספנו עבורכם 7 טיפים שימושיים שיעזרו לכם להבין איך לעשות שימוש תקין כדי לשמור על מכונת הכביסה לאורך זמן.

אל תדחסו כמה שיותר בגדים לתוך התוף

הורים לילדים מכירים היטב את נס סל הכביסה - מרוקנים אותו והוא מתמלא מאליו.

כדי להתגבר על כמויות הבגדים המלוכלכים, נוטים אנשים רבים לדחוס לתוך מכונת הכביסה כמה שיותר פריטים, עד אפס מקום.

התוצאה הישירה אינה מתבטאת בנזק למכונה, אלא בפעולה לא יעילה דיה, שחיקה ובלאי מוגבר.

אל תהפכו את המכונה לפינת יצירה לילדים

הכנסה של בגדים מטונפים בכמויות גדולות של בוץ, צבע, פלסטלינה וכל חומר אחר בו נתקלו הלידים במהלך הרפתקאותיהם היומיות, עלולה לגרום לסתימה של הפילטרים והתוף או לגרום לנזק בלתי הפיך לשאר הבגדים.

כאן המקום לציין שגם שימוש בכל מיני חומרי ניקוי ניסיוניים שרקחתם בעצמכם על פי סרטוני הדרכה משעשעים בהם נתקלתם, עלולים לגרום לאותו נזק ממש. 

אל תהפכו את המכונה למקום מחבוא

קצת מוזר לציין את זה, אבל רק לאחרונה נתקלנו בידיעות על משחקי מחבואים שהסתיימו  לא כמתוכנן, כאשר היה צריך לחלץ שחקנים נחושים במיוחד מתוך מכונות עם פתח עליון, באמצעות מכבי האש.

בדקו את כיסי הבגדים לפני הכנסה למכונה

עלות תיקון מכונות כביסה משתנה מתקלה לתקלה, אבל טכנאי מכונות כביסה שמגיעים לטיפול בתקלה שנוצרה בעקבות שימוש לוקה במכשיר מציינים כי ניתן למנוע חלק גדול מהתקלות.

מטבעות, מפתחות, שפתונים ושאר חפצים שמוצאים את דרכם אל כיסי הבגדים, עלולים לצאת מהם במהלך פעולת השטיפה או הסחיטה ולגרום לנזקים מכניים לתוף ולבגדים.

נקו את פילטר המכונה

לא רואים את הפילטר ביום-יום, הוא מוחבא היטב תחת כיסוי הפלסיק ואף פעם לא ראיתי צורך לפתוח אותו כדי לבדוק מה מצב הפילטר.

טכנאי מכונות הכביסה שביקר אצלי אחרי שנשרף לי כרטיס בעקבות קצר חשמלי, דווקא כן בדק את הפילטר והודיע לי שהסתימה שנוצרה בגלל הלכלוך שהצטבר, גרמה להצפה שחוללה את הקצר החשמלי.

מגן ברקים יכול לעזור לכם לשמור על המכונה

בשביל מה להוציא כמה עשרות שקלים על מגן מפני נזקי מתח? מה הסיכוי שהפסקת חשמל תפגע דווקא בכם?

ככל שהמוצר שבידיכם חדיש יותר, כך עולה כמות הרכיבים האלקטרוניים המורכבים בו, ואיתה עולה גם הסכנה שנחשול מתח בגלל תקלה ברשת החשמל יגרום לנזק למכשיר.

מכונת הכביסה היא לא נקודת אחסון

בדירה קטנה, כל מטר מרובע חשוב ולכן אנשים יצירתיים מוצאים דרכים חדשניות לחסוך מקום.

הבעיה מתחילה כאשר ממקמים את מכונת הכביסה במקומות שאינם מתאימים לה, למשל במרפסת החשופה לנזקי מזג האוויר, העלולים לגרום לקצר חשמלי, קרעים בצינורות המים וכבל החשמל ועוד.

גם ניסיון להגביה את המכונה על ארון או מדף, שעולולים להתפרק כתוצאה מהתנועה והמשקל שלה, עלול להסתיים בתאונה לא פשוטה.

מכונת הכביסה לא סוחטת: כל השלבים בדרך לפתרון

אם פתחתם את מכונת הכביסה וגיליתם שכל הבגדים סחוטים במים, כנראה שהיא לא סוחטת את המים. איך תוכלו לפתור את הבעיה בעצמכם, איך מתנהלים נכון מול הטכנאי וכמה עולה התיקון? כל התשובות.

נזילה ממכונת הכביסה: כל השלבים בדרך לפיתרון

יש לכם נזילה ממכונת הכביסה? אין ספק שמדובר בתקלה מטרידה. מה עושים לפני שמזמינים טכנאי מכונות כביסה וכמה יעלה לכם התיקון? קבלו את כל הטיפים של המקצוענים.

מכונת הכביסה מרעישה: כל השלבים בדרך לפיתרון

נמאס לכם שמכונת הכביסה מרעישה? הגעתם למקום הנכון, אנחנו נלווה אתכם כל הדרך לפתרון. מה עושים לפני שמזמינים טכנאי מכונות כביסה וכמה יעלה לכם התיקון? כל התשובות לפניכם.

מכונת הכביסה לא נדלקת: כל השלבים בדרך לפתרון

מכונת הכביסה שלכם לא נדלקת? המקצוענים כאן כדי ללוות אתכם כל הדרך לתיקון התקלה. מה עושים לפני שמזמינים טכנאי וכמה יעלה לכם לתקן את התקלה? כל התשובות לפניכם.

לכל התקלות ועבודות

arrow