צור קשר
המקצוענים


  לדוגמה: אינסטלטור   לדוגמה: חיפה
סינון בעלי מקצוע
סינון בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הסינון לחצו כאן
 
בקרת שירות המקצוענים
בקרת שירות המקצוענים
להסבר על תהליך הבקרה לחצו כאן
 
מוקד גישור המקצוענים
מוקד גישור בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הגישור לחצו כאן
 
  >    >    >  זיפות גגות: לא מה שחשבתם
 

זיפות גגות: לא מה שחשבתם

הזפת היא חומר יעיל שדורש ניסיון ומקצועיות מאלו המתקינים/ מורחים אותה על הגג. לא בכדי זו השיטה הוותיקה ביותר בתחום האיטום שמיושמת גם היום בגגות משותפים רבים ברחבי הארץ.
מאת:     עודכן: 22/05/2018 10:34:40
עוד בכתבה:

אין ספק כי זיפות גגות נדחק מעט הצידה על ידי היריעות הביטומניות שהפכו פופולאריות בתחום האיטום של השנים האחרונות אך הדעות נותרו חלוקות בכל הקשור לשאלה "איזו שיטה יעילה יותר?


זפת לגג הוא מוצר איכותי, כל עוד דואגים להשתמש בזפת תקנית 75/25, ניתן ליישם אותה בכל גג שטוח מבלי לחשוש מחדירת מים למבנה. הפרט החשוב ביותר שיש לשים לב בזיפות גג הוא מי משתמש בה.


למה להיזהר מחאפרים בשוק הזיפות?

אפשר לומר שהזפת נשארה מעט מאחור משום כניסתן של היריעות הביטומניות לשוק האיטום, אלו יצרו מצב בו הקבלנים הוותיקים עברו להשתמש במוצר החדיש אבל שכפי שציינו, הוא אינו שונה בתכונות האיטום שלו מזפת, אולי נוח יותר לשימוש ומגיע עם אחריות לשנים ארוכות. אם כך מה הבעיה?

 

עם המעבר ליריעות ביטומניות ובגלל מחירן הגבוה באופן משמעותי מן הזפת, נוצר שוק של קבלנים או כאלו המתיימרים להיות, העובדים אך ורק עם זפת ומציעים איטום במחירים זולים. "הקבלנים החדשים" הללו הם אלו שיצרו לזפת מוניטין גרוע של מוצר לא איכותי בביצוע עבודות לא מוצלחות והתנערות מאחריות.


מהם יתרונות הזפת?

חשוב לציין כי למרות כל החדשנות והאיכות של יריעות ביטומניות, זפת המיושמת כהלכה, היא המתאימה ביותר לגגות משותפים, בעיקר הישנים שבהם, זאת נוכח היכולת שלה להגיע למקומות קשים כמו בין קונסטרוקציית הדוד ומתחת למנועי המזגן.

 

עבודה עם יריעות עדיפה בגגות חדשים או חלקים ללא אביזרים עליו. כמו כן אם על הגג ישנה כבר זפת אבל ישנה ודורשת תיקון, אפשר תמיד למרוח שכבה נוספת, דבר שלא ניתן לבצע אם ישנן יריעות על גג, במקרה כזה יש צורך להוציא את הישנות ולהצמיד חדשות. מעבר לכך, היתרון הגדול של הזפת הוא במחירה הזול עבור גגות גדולים של בניינים משותפים. 


תהליך מריחת הזפת
תהליך מריחת הזפת

איך אוטמים בזפת?

הכנת המשטח לזיפות: בשלב ראשוני זה יש לנקות את הגג מחפצים שאינם קשורים, זבל ואבק. יש לבדוק שיפועים, חורים, נקבים ושקעים לרבות חיבורים למרזב. בנוסף יש לבדוק תקינות הרולקות בצידי הגג.

 

מתחילים בחימום של זפת תקנית במיכל חימום ייעודי, מעבירים את הזפת לדליים ומעלים אל הגג שופכים מעט מן הזפת הרותחת ומתחילים למרוח אותה מייד כדי שלא תתקרר, הזפת נמרחת בתנועות משיכה כמו צבע לקיר באמצעות מברשות ומגבים. חשוב לפזר חול על הזפת החמימה כדי ליצור חיבור טוב יותר עם השלב הסופי שהוא שלב ההלבנה. 

הכל על איטום גגות לקראת החורף
הכל על איטום גגות לקראת החורף


זקוקים לזיפות? זיפות

שתף דף זה:
כל הזכויות שמורות לאל הבית בע"מ © המקצוענים - בעלי מקצוע מומלצים לבית
UX & Design by  INKOD  HYPERA

 
 
 X