כל מה שחשוב לדעת על זיפות גגות

הזיפות אמנם נחשבת לשיטה הזולה והקלה ליישום, אך במבחן המציאות סביר להניח שזו תהיה האופציה הפחות נוצצת עבורכם. במדריך הבא נסביר מתי כדאי לזפת את הגג, מה היתרונות של הזיפות, החסרונות ואיך זפת מקצועי יבצע את העבודה.

עוד במדריך
מתי תצטרכו לעשות זיפות? למה כדאי לעשות זיפות? מה החסרונות של הזפת? איך זפת מקצועי יבצע את העבודה? האם יש אחריות על זיפות?

אין ספק שאיטום גגות באמצעות זפת חמה נחשבת לשיטה הקלה, הזולה והמהירה שתסייע לכם לעבור את החורף בשלום.

אולם, כשצוללים פנימה ובוחנים את שיטת הזיפות לעומק, מבינים שלא כל הנוצץ זהב.

במדריך הבא נסביר מה זה זיפות גגות, מתי כדאי לבצע זיפות, מה היתרונות של השיטה, החסרונות וכיצד זפת מקצועי יבצע את העבודה.

מתי תצטרכו לעשות זיפות?

הזיפות מתאים בדרך כלל לגגות צפופים ועמוסים בדודי שמש, קולטים, מזגנים וצנרות. את הזיפות יש ליישם על גגות חדשים לגמרי, או על כאלה שזופתו בעבר.

בכל מקרה אחר בו הגג שלכם כבר נאטם באמצעות חומר שלא ממשפחת הזפת, כמו חומרים פוליאוריטנים לשמל, יש להסיר לגמרי את האיטום הישן רק לאחר מכן ליישם את הזפת.

למה כדאי לעשות זיפות?

ראשית, ביחס לאיטום גג עם יריעות ביטומניות, הזיפות קל לביצוע באופן משמעותי. באופן כללי, מדובר בעבודה לא מורכבת שאינה אורכת זמן רב. למרות זאת, עדיין חשוב לבחור זפת מקצועי שיעשה את העבודה על הצד הטוב ביותר.

בנוסף, חשוב לציין שביחס לטכנקות איטום אחרות, הזיפות זול באופן משמעותי, כשליש מעלות איטום הגג באמצעות יריעות ביטומניות לדוגמא. לכן הזיפות מהווה תרון זמין וזול.

כאמור, היתרון המשמעותי של הזפת לעומת טכניקות איטום אחרות, הוא שאפשר ליישם אותו על גגות עמוסים שלא נוחים לעבודה. אין צורך להרים את דודי השמש, הקולטים והמזגנים, ניתן ליישם את הזפת בצורה פשוטה וקלה.

מה החסרונות של הזפת?

ראשית, חשוב לציים שהזפת דורש תחזוקה מתמדת, מה שלאורך זמן עלול לעלות לכם ביוקר. לות הזיפות נמוכה בכ-45% מאיטום ביריעות ביטומניות, אולם את הכסף שחסכתם תצטרכו להוציא על התחזוקה השנתית היקרה.

מכיוון שהזפת שחורה היא דורשת סיוד שנתי כמעט בכל קיץ, אחרת הזפת תתייבש ותיסדק, והגג שוב ידלוף.

איך זפת מקצועי יבצע את העבודה?

הכנת הגג לזיפות – לפני שמתחילים בזיפות, יש לבצע ניקיון יסודי ולתת את הדגש על המקומות בהם הצטברו מים על הגג, כמו שלוליות בהן הצטברו לכלוך ואבק. רוב הלכלוך מצטבר מתחת לקולטים של דודי השמש.

שכבת יסוד – לשכבת היסוד יש חשיבות מכרעת באחיזה של הזפת את הגג. ראשית, יש למרוח חומר ביטומני (חומר שנקרא פלינקוט), אותו מורחים על הגג באמצעות מטאטא כביש.

את מריחת שכבת היסוד יש לבצע כיום לפני זיפות הגג, להמתין לייבוש מלא שלה ולוודא שאין שלוליות על הגג.

תיקונים מיוחדים – במידה ויש על הגג סדקים, קרעים, פתחים שונים או שיפועים לא נכונים, יש לאטום אותם באמצעות מריחת 2 שכבות של זפת חמה, בשילוב רצועות יוטה בין השכבות.

זיפות הרולקות – רולקה היא מקום המפגש בין רצפת הגג לקירות. לא ניכנס לפרטים המיייגעים המלאים, אך נציין כי האזור הזה הוא אזור רגיש ביותר בחשוף לסדיקה ולמעבר מים שיגרום לנזילה בתקרת הבית שמתחתיו.

גם את הרולקות יש לאטום באמצעות 2 שכבות של זפת חם, בשילוב רצועות יוטה בין השכבות.

זיפות הגג – יש שתי אופציות נפוצות לזיפות הגג. הראשונה, שכבת זפת אחת והלבנה. השנייה, 2 שכבות זיפות בשילוב רשת אינטרגלס והלבנה.

השיטה האיכותית ביותר היא השיטה השנייה, זיפות באמצעות 2 שכבות. מעל השכבה הראשונה יש ליישם רשת אינטרגלס, ומעליה שכבת זפת נוספת.

לאחר מריחת השכבה הראשונה, יש ליישם שכבה נמוכה של חול על הגג, על מנת לאפשר היצמדות טובה של שכבת ההלבנה (סעיף הבא) לזפת החמה. את החול הזה יש לפזר במקביל למריחת הזפת, שכן חשוב שהיא תהיה חמה.

הלבנת הגג – יש 2 אופציות נפוצות להלבנת הגג. הראשונה, הלבנה באמצעות סיד מדולל במים. השנייה, הלבנה באמצעות מלבין אקרילי.

הלבנה באמצעות סיד היא ההלבנה המסורתית והזולה יותר, המתבצעת באמצעות אבקת סיד המדוללת במים ודבק אקרילי. יש לוודא שקבלן האיטום לא חוסך בדבק, אחרת הסיד יתנתק מהגג כבר לאחר הגשם הראשון.

הלבנה באמצעות מלבין אקרילי נחשבת להלבנה יקרה יותר, אך איכותית יותר. ההלבנה יכולה להתבצע באמצעות מלבין אקרילי או צבע אקרילי ובדרך כלל יש לבצע 3 שכבות על מנת להשיג גוון לבן ובהיר.

לא משנה באיזו דרך תבחרו, לפני שמלבינים את הגג יש לוודא שהוא קר. הלבנת הגג על שכבת הזפת החמה תגרום לסדקים מיד בתום ביצוע העבודה.

האם יש אחריות על זיפות?

באופן כללי, כל קבלן איטום מיישם מדיניות אחרת של אחריות, מהטעם הפשוט שהם פשוט חוששים לעמידות של הזפת.

ברוב המקרים, קבלני האיטום יעניקו בין 3-5 שנות אחריות, שתוקפה מותנה בהלבנת הגג. במידה ובקיץ לא תלבינו את הגג, האחריות תפוג בעל מקצוע לא יאפשר לכם לממש אותה.

בבכל אופן, לפני שאתם סוגרים עם קבלן האיטום, ודאו שכל האלמנטים עליהם דיברנו מופיעים בהצעת המחיר. ניקיון הגג, שכבת יסוד, תיקונים מקומיים, זיפות הגג, הלבנה ואחריות.

מחירון זיפות

המחירים כוללים מע”מ

זיפות גגות: כל מה שחשוב לדעת

אם הגג שלכם ישן ועמוס בקולטי שמש, דודים וצנרות שונות, שיטת הזיפות עשויה להיות יעילה יותר עבורכם. מה עושים לפני שמזמינים קבלן זיפות ואיך מתנהלים מולו? כל התשובות.

תיקון מקומי בזיפות: כל השלבים בדרך לפתרון

צריכים תיקון מקומי בזיפות? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם לאורך כל הדרך. נסביר מה מה חשוב לדעת על תיקון מקומי בזיפות, איך מתנהלים מול קבלן האיטום וכמה תעלה העבודה? התשובות לפניכם.

סיוד גג: כל מה שצריך לדעת

צריכים לסייד את הגג? אנחנו נלווה אתכם בכל השלבים. איך מתנהלים מול קבלן האיטום לפני העבודה ובמהלכה וכמה עולה סיוד גג? כל התשובות בפנים.

צביעת דירה: כל מה שצריך לדעת

צריכים לצבוע את הדירה ואין לכם מושג מאיפה להתחיל? אל תדאגו, אנחנו נלווה אתכם צעד צעד. איך מתנהלים מול הצבעי לפני העבודה ובמהלכה וכמה זה יעלה לכם? כל התשובות לפניכם.

לכל התקלות ועבודות

arrow