התקנת גדר מברזל: מדריך מלא

עמידה לשנים ארוכות, יוצרת הפרדה, מעניקה ביטחון ומגיעה בשלל עיצובים: במדריך הבא נסביר מתי צריך התקנת גדר מברזל, האם התקנת גדר מברזל מצריכה היתר בנייה, אלו סוגי גדרות מברזל קיימים ואיך מתנהלים מול המסגר?

עוד במדריך
מתי צריך התקנת גדר מברזל? האם התקנת גדר מברזל מצריכה היתר בנייה? אלו סוגי גדרות מברזל קיימים? איך מתנהלים מול המסגר?

אף חצר אינה מושלמת ללא גדר מעוצבת ואלגנטית מברזל שיוצרת הפרדה ותיחום מהרחוב ומהשכנים ומאפשרת לילדים ולכלבים להתרוצץ בחופשיות ובביטחון מלא.

במדריך הבא נסביר מתי צריך התקנת גדר מברזל, האם התקנת גדר מברזל מצריכה היתר בנייה, אלו סוגי גדרות מברזל קיימים ואיך מתנהלים מול מסגר מקצועי?

מתי צריך התקנת גדר מברזל?

התקנת גדר מברזל, או גדר מחומרים אחרים כמו אלומיניום, PVC ועץ, מתבצעת כשרוצים ליצור הפרדה ותיחום בבית פרטי - מבלי להתפשר על עיצוב.

הגדר נותנת תחושה של ביטחון עבור בני המשפחה (בעיקר לילדים או כלבים שמתרוצצים בחצר) ומשמשת כאמצעי אבטחה והפרדה הן מכיוון הרחוב או הכביש והן מהשכנים.

היתרון של גדר מברזל בא לידי ביטוי בעמידות החומר בפני תנאי מזג אוויר קיצוניים (חום, קור, רוחות וגשם), גמישות הברזל שמאפשרת עיצובים שונים ומיוחדים וחיי מדף ארוכים בזכות החוזק והעמידות של הברזל.

האם התקנת גדר מברזל מצריכה היתר בנייה?

לפי החוק, הקמת גדר בגובה של עד 1.5 מטר (בשטח לבנייה ובתנאי שלא מותקנת בחזית מגרש שפונה לרחוב) אינה מצריכה היתר בנייה מהרשות המקומית.

התקנת גדר גבוהה מ-1.5 מטר נחשבת לשינוי אסתטי של הסביבה ולכן כדאי לפנות מבעוד מועד לרשות המקומית כדי לברר מהם התנאים שצריך לעמוד בהם והאם צריך להגיש בקשה להיתר. זאת בתנאי שאתם יודעים מה גובה הגדר וסוג הגדר שאתם רוצים להתקין.

אלו סוגי גדרות מברזל קיימים?

גדר סורגים – גדר זו נקראת גם גדר חשופה והיא נחשבת לנפוצה ולסטנדרטית כיום. הסורגים הללו מגיעים בשתי צורות: לאורך ולרוחב. מבחינת מחיר, מדובר בגדר המשתלמת ביותר להתקנה.

גדר בפרופיל צפוף – בגדר זו הסורגים צפופים יותר וקרובים אחד לשני, מה שיוצר הסתרה מכיוון הרחוב או השכנים ומעניק תחושה של פרטיות. בגלל העיצוב המיוחד השונה וכמות הברזל שהמסגר משתמש בה, מחיר ההתקנה גבוה מגדר סורגים סטנדרטית.

גדר אטומה – גדר אטומה ועמידה במיוחד שעשויה מיריעות פח בעלות חורים בצורות שונות. גדר זו מדמה קיר והיא מעניקה פרטיות מוחלטת, במיוחד אם היא גבוהה.

גדר משולבת עץ/זכוכית – גדר שמשלבת ברזל עם חומרים שונים (אלומיניום, עץ ואף זכוכית) ולרוב מותאמת ומעוצבת לפי הזמנה. במקרה שרוצים להתקין גדר משולבת, מומלץ לבדוק עבודות דומות של המסגר כדי להתרשם ולקבל המחשה.

איך מתנהלים מול המסגר?

דרשו ביקור מקדים – כדי שהמסגר יוכל לתת הצעת מחיר מסודרת, דרשו שיגיע לבחון את השטח שבו יבוצע ההתקנה ולהתאים אליו את סוג הגדר, גובה הגדר, מורכבות העבודה ועוד. במקרה שצריך לפרק גדר ישנה, כדאי שהמסגר יראה אותה בשטח ויכלול את העבודה במסגרת הצעת המחיר.

טיפ: אל תסתפקו בהצעת מחיר אחת, קחו שתיים לפחות ובחרו את המקצועית ביותר.

ודאו שהברזל מגולוון – הגילוון הוא תהליך כימי שבו מצפים את הברזל באבץ כדי למנוע היווצרות של חלודה או קורוזיה, זה קריטי לעמידות החומר ומאריך את חיי הגדר לשנים רבות. בשלב השני, הברזל עובר צביעה בתנור או בהתזה כדי לתת לו שכבת הגנה נוספת מפני נזקי מזג האוויר.

חשוב לציין - הגילוון הוא חלק בלתי נפרד ממחיר התקנת גדר מברזל, ודאו מראש שהוא אכן מתבצע ואל תסכימו לשלם תוספת על תהליך זה.

ודאו שיש אחריות על העבודה – על התקנת גדר מברזל נהוג לתת אחריות שנעה בין שנה לשנתיים, ודאו שזה מצוין על החשבונית שהמסגר מספק. האחריות מכסה לרוב את ההתקנה עצמה (חיבור הגדר לאדמה) ואת גילוון הברזל.

מחירון מסגריות

המחירים כוללים מע”מ

הגבהת מעקה במרפסת: כל מה שצריך לדעת

צריכים הגבהת מעקה במרפסת? אנחנו נלווה אתכם לאורך כל הדרך. מתי צריך הגבהת מעקה במרפסת, איך מתנהלים מול המסגר וכמה עולה הגבהת מעקה במרפסת? כל התשובות בפנים.

התקנת מעקה מברזל: כל מה שצריך לדעת

זקוקים להתקנת מעקה? אנחנו נלווה אתכם צעד צעד בכל תהליכי ההתקנה. איך מתנהלים מול המסגר לפני העבודה ובמהלכה וכמה עולה התקנת מעקה? כל התשובות בפנים.

התקנת שער כניסה לבית: כל מה שצריך לדעת

צריכים התקנת שער כניסה לבית? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם בכל התהליך. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים מסגר, איך מתנהלים מולו וכמה תעלה התקנת שער כניסה לבית? כל התשובות לפניכם.

התקנת גדר מברזל בבית: כל מה שחשוב לדעת

צריכים להתקין גדר מברזל בבית? אנחנו כאן על מנת ללוות אתכם לאורך כל התהליך, לעזור לכם לבחור את הגדר המתאימה ולהתנהל נכון מול המסגר שיבצע עבורכם את העבודה.

לכל התקלות ועבודות

arrow

שאלות נפוצות

האם צריך היתר בנייה להתקין גדר מברזל?
התקנת גדר מברזל, או גדר מחומרים חומרים, אינה מצריכה היתר בנייה וזאת בתנאי שהיא לא עולה על 1.5 מטר וההתקנה לא מתבצעת בחזית מגרש שפונה לרחוב. במקרה שרוצים להתקין גדר גבוהה מ-1.5 מטר, כדאי לפנות לרשות המקומית כדי לברר מהם התנאים שצריך לעמוד בהם והאם יש צורך בהגשת בקשה להיתר. 
האם יש אחריות על התקנת גדר מברזל?
ברוב המקרים, על התקנת גדר מברזל נהוג לקבל בין שנה לשנתיים אחריות מהמסגר שביצע את העבודה. האחריות מכסה את הצביעה וגילוון הברזל (תהליך כימי שמונע חלודה) והחיבור של הגדר לקרקע. האחריות אינה מכסה שימוש לא נכון ונזקים שנגרמים לגדר מתאונות כאלה ואחרות.