כן עניין של מה בכך: כך תפעלו במקרה שדוד השמש מקצר

בדומה למכשירים חשמליים אחרים שבהם קצרים חשמליים יכולים להיות מסוכנים, כך גם בדוד השמש. אם זיהיתם שדוד השמש שלכם מקצר, חשוב שתתפנו לטפל בתקלה מהר ככל הניתן וכך, תוכלו למנוע סכנה ממשית.

עוד במדריך
בדיקת עומסים: הבדיקה שמונעת את הזמנת הטכנאי הדוד מקצר אחרי יום גשום? ייתכן והתקלה בחיווט החשמלי הדלקתם את הדוד והוא קיצר? ייתכן שמקור התקלה בגוף החימום הדוד קיצר אחרי מספר דקות או שעות? ייתכן והבעיה בתרמוסטט האותיות הקטנות: כך תתנהלו נכון מול הטכנאי

כאמור, קצר חשמלי שמקורו בדוד השמש היא תקלה שחשוב להתייחס אליה ברצינות ולטפל בה במהירות. לעיתים, התקלה יכולה להיות נקודתית וקלה יחסית לתיקון, אך לעיתים עלולה להפוך לתקלה מורכבת ומסוכנת. 

מהן הסיבות שעלולות לגרום לקצר חשמלי בדוד, מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים טכנאי ואילו פעולות יכולות לגרום לדוד השמש לקצר? כל התשובות במדריך שלפניכם.

בדיקת עומסים: הבדיקה שמונעת את הזמנת הטכנאי

בשונה מהקיץ החם, בימי החורף הקרים אנו מפעילים מכשירי חימום רבים שיכולים להעמיס את לוח החשמל הביתי ולגרום לתקלות ולקצרים חשמליים. לכן, הבדיקה הראשונה שמומלץ לערוך, היא בדיקת עומסים בלוח החשמל.

איך תעשו את זה? נתקו את כל מכשירי החשמל המחוברים ורק בסיום, הפעילו את הדוד (כך הוא יישאר האמצעי היחידי שפעיל). במידה שהפעלת הדוד או פעולת החימום שמגיעה לאחר מספר דקות לא גורמים לקצר חשמלי, מקור הבעיה היא בלוח ולא בדוד.

שכן, כדי למנוע מצב של קצרים חשמליים כדאי לחבר כמה שפחות מכשירים בזמן הפעלת הדוד וכך, להימנע מעומס.

הדוד מקצר אחרי יום גשום? ייתכן והתקלה בחיווט החשמלי

תקלה נפוצה נוספת, מגיעה אחרי היורה (הידוע בתור הגשם הראשון והחזק ביותר). כך, שאם הדוד שלכם מקצר אחרי יום גשום שכזה, הסיבה לכך תהיה ככל הנראה בגלל מגעים בין הדוד למי הגשמים. במצבים שבהם מפסק הדוד חשוף למים או שיש החיווט החשמלי לא מבודד מספיק, מים חודרים לתוך מערכת החשמל של הדוד וגורמים לקצר בהפעלתו.

הדלקתם את הדוד אחרי יום גשום והוא קיצר? תצטרכו להזמין חשמלאי מורשה שיוכל לסייע לך עם איתור התקלה ותיקונה. במצב כזה, טכנאי דוודים לא יוכל לסייע כיוון ומדובר על תיקון חשמלי שחייב להיעשות על ידי חשמלאי עם רישיון מתאים.

הדלקתם את הדוד והוא קיצר? ייתכן שמקור התקלה בגוף החימום

מצב נוסף שעלול לגרום לקצר חשמלי עם הדלקת הדוד (גם בימים יבשים) הוא גוף חימום שהתמלא באבנית או שהתבלה ונשרף עם השנים. במקרה שהדלקתם את הדוד וחוויתם קצר חשמלי מיידי, הזמינו טכנאי דוודים מקצועי שיבדוק את גוף החימום ויחליף אותו במידת הצורך.

במקרים שבהם הדוד קיים אצלכם מעל ל-4 שנים, מומלץ לבצע החלפה של הפלאנג' כולו ולא רק של גוף החימום. כך, תוכלו להבטיח את תקינות הדוד לעוד כמה שנים קדימה ולא תערבבו חלקים ישנים עם חלקים חדשים. 

הפלאנג' הוא למעשה התושבת של התרמוסטט וגוף החימום בדוד והאבנית שמצטברת הפלאנג', חודרת גם לגוף החימום ומקצרת את תוחלת החיים שלו. 

הדוד קיצר אחרי מספר דקות או שעות? ייתכן והבעיה בתרמוסטט

אפשרות נוספת, היא קצר חשמלי שיופיע אחרי מספר דקות (או שעות) מהדלקת הדוד. במקרים כאלה, לא תחוו את הקצר מיד עם הפעלת הדוד ולכן, יהיה קשה יותר לאתר את מקור התקלה. כאמור, בהנחה שלא מדובר על עומס חשמלי או בגוף החימום, ייתכן ומדובר על תרמוסס תקול.

סיבות נוספות שעלולות לגרום לתקלה זו יכולים להיות בפקק החשמל שבלוח והחלפתו תפתור את התקלה או, שמדובר על נזילה מהדוד. כך או אחרת, תצטרכו להיעזר בטכנאי דוודים מקצועי שיבדוק את הדוד ויתקן את התקלה. שימו לב, שתקלות חשמליות יטופלו על ידי חשמלאי מורשה בלבד. 

האותיות הקטנות: כך תתנהלו נכון מול הטכנאי

איתרתם תקלה שדורשת בדיקה וטיפול של טכנאי דוודים מקצועי? יש כמה דברים שחשוב שתקפידו עליהם לפני ההגעה שלו ובזמן העבודה:

בקשו הצעת מחיר ראשונית מראש:בדקו מראש עם הטכנאי את המחיר להחלפת גוף חימום, פלאנג' או תרמוסטט והשוו אותו עם המחירון שלנו שמופיע בהמשך.

וודאו שהצעת המחיר שקיבלתם כוללת מע"מ: וודאו שהמחיר שהטכנאי נותן לכם בטלפון כולל את המע"מ. אחרת, תגלו שאתם צריכים להוסיף את המע"מ בדירה וזה מאד מתסכל.

בדקו את סעיף האחריות: על החלפת גוף חימום בדוד חשמל מקובל לתת שנת אחריות אחת. עם זאת, במידה והדוד שלכם ישן, יתכן ובעל המקצוע לא יסכים לקחת אחריות על התיקון. בכל מקרה, הוא צריך לעדכן אתכם על כך מראש.

מחירון דודי שמש

המחירים כוללים מע”מ

התקנת דוד שמש: כל מה שחשוב לדעת

צריכים להתקין דוד שמש? המקצוענים כאן כדי ללוות אתכם שלב אחר שלב. מתי כדאי להחליף דוד שמש, מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים טכנאי דודים וכמה עולה התקנת דוד שמש? כל התשובות בפנים.

דוד השמש לא מחמם? כל השלבים בדרך לפתרון

דוד השמש שלכם לא מחמם את המים? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם כל הדרך לפתרון ולתת לכם שקט נפשי. מה עושים לפני שמזמינים טכנאי דודי שמש וכמה יעלה לכם התיקון? כל התשובות.

נזילה מהדוד: כל השלבים בדרך לפתרון

נזילה בדוד היא אמנם אחת מהתקלות הנפוצות ביותר בדודי שמש, אתם ודאי תופתעו לגלות שלא תמיד מדובר בתקלה. מתי צריך להזמין טכנאי דודים ואיך מתנהלים מולו? כל התשובות.

הדוד מקצר: כל מה שחשוב לדעת

דוד השמש שלכם מקצר? אנחנו כאן על מנת ללוות אתכם כל הדרך לפתרון. למה הדוד מקצר ומה עושים לפני שמזמינים טכנאי דודי שמש? כל התשובות לפניכם.

לכל התקלות ועבודות

arrow