טכנאי מחשבים DIY: מחשב מרעיש

אם המחשב שלכם עושה הרבה יותר מדי רעש, זה עלול להיות סימן אזהרה או בעיה פשוטה לפתרון. איך יודעים? ומתי כדאי להזמין טכנאי מחשבים? אם אתם מאלו שלא חוששים לפתוח את המחשב, סביר להניח שתוכלו להתמודד עם הבעיה לבד

עוד במדריך
למה המחשב מרעיש? מה עושים לפני שמזמינים טכנאי מחשבים? איך בוחרים טכנאי מחשבים?

בוקר בהיר אחד - או אחר-צהריים, או ערב - אתם מגלים שהמחשב שלכם מרעיש. אולי הוא הרעיש כל הזמן ורק עכשיו הבחנתם בזה - או שהוא החל להרעיש קצת יותר.

בכל אופן, עכשיו המחשב שלכם מרשרש ומהמהם, מצרצר ומתקתק, נושף או חורק,  וזה ממש מפריע. אז מה, להזמין טכנאי מחשבים?

למה המחשב מרעיש?

ברוב המקרים מחשב מרעיש כי יש בו חלקים נעים שנמצאים במצב של חיכוך יתר.

דיסק קשיח, מאווררים, כוננים אופטיים וחלקים נוספים במחשב, כוללים חלקים שנעים על ציר במהירות גבוהה (ובדיסק ישנה גם מערכת מכאנית לקריאה וכתיבת נתונים).

כולם מייצרים רעש, כלשהו, גם כשהם תקינים וכאשר ישנה בעיה - אפילו קלה - הרעש יגבר.

כמובן שיש הבדל בין סוגים שונים של בעיות. ציר מאוורר חלוד או מלוכלך באבק הוא מהדברים שאפשר לפתור במאמץ קטן (או להחליף את המאוורר).

תקלת דיסק, לעומת זאת, יכולה בקלות להסתיים באובדן נתונים ולכן הדבר הראשון לעשות הוא לא לתקן אלא לבדוק שגיביתם את הקבצים החשובים שלכם.

רעשים נוספים יכולים להגיע מתנועה של חלקי פח של המארז שסובלים מחופשיות יתר בגלל הברגה לא תקינה.

בעיות דומות יכולות להיווצר גם כאשר כוננים אינם מוברגים היטב למסילות שלהם. רעשים אחרים יכולים להגיע ממערכת האודיו, חיבור חשמלי לא תקין ועוד.

איך מזהים את הרעש? וכיצד ניתן לפתור את הבעיה? על כך בכתבת ההמשך שתתפרסם כאן בקרוב.  

מה עושים לפני שמזמינים טכנאי מחשבים?

ובכן, יש מקרים בהם טכנאי בהחלט יכול להועיל, אבל לא צריך לרוץ לחפש אחד בכל פעם שהמחשב משמיע קול.

בשלב ראשון כדאי לכם לנסות להיעזר בטיפים שלנו כדי לפתור את הבעיה בעצמכם.

רעש שמקורו במחשב, שמופיע בפתאומיות ואז הולך ומתגבר, עשוי להוות סימן אזהרה. לכן, לפני שתמשיכו, שאלו את עצמכם אם זה המצב.

אם פעם לא פתחתם את המחשב קודם ואתם לא בטוחים שאתם יודעים מה אתם עושים, אז העצה הכי נבונה שאנחנו יכולים לתת לכם היא זו: תפסיקו לקרוא ותזמינו טכנאי מחשבים.

כמובן, אם מדובר במחשב חדש או לפחות תחת אחריות, הדבר הנכון הוא ליצור קשר עם ספק החומרה ממנו קניתם אותו.

פתיחת מחשב עלולה לפגוע בכיסוי האחריות ובכל מקרה - מישהו אחר אמור לבצע את התיקון הזה, אז חבל להתעסק.

בכל אופן, אם המחשב לא חדש וזו לא תהיה הפעם הראשונה שפתחתם את המארז, אז לעיתים קרובות תוכלו למצוא את הבעיה בעצמכם בדרך השלילה.

איך בוחרים טכנאי מחשבים?

הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לבחור את טכנאי המחשבים הטוב ביותר. ראשית חפשו טכנאי עם ניסיון וכישורים: אתם רוצה מישהו שיש לו ניסיון מעשי בתיקון מחשבים ויודע מה הוא עושה. שאלו על ההשכלה, ההסמכות וההיסטוריה שלהם בעבודה. בנוסף, בדקו הפניות וסקירות: שאלו חברים, משפחה ועמיתים לעבודה אם יש להם המלצות. בדקו ביקורות ודירוגים מקוונים כדי לראות מה יש לאחרים לומר על שירותי הטכנאי.

קחו בחשבון את כישורי התקשורת של הטכנאי: אתם רוצים מישהו שקל לתקשר איתו ויכול להסביר דברים בצורה שאתם מבינים. ודאו שהטכנאי מוכן להקשיב לחששות שלך ולענות על כל השאלות שלך.

חפשו טכנאי שמציע אחריות על עבודתו: זה ייתן לכם שקט נפשי בידיעה שאם משהו משתבש במחשב שלך לאחר תיקון, הטכנאי יהיה שם כדי לתקן זאת שוב ללא עלות נוספת עבורך .

השוו מחירים ושירותים: קבלו הצעות מחיר ממספר טכנאים שונים והשוואה בין העלויות והשירותים המוצעים. בחר את הטכנאי שנותן את התמורה הטובה ביותר לכספך.

המחשב לא נדלק: כל השלבים עד לפתרון

המחשב לא נדלק? אתם נמצאים במקום הנכון. מה עושים רגע לפני שמזמינים טכנאי מחשבים, איך מתנהלים מולו וכמה יעלה לכם התיקון? כל התשובות לפניכם.

המחשב נכבה באמצע העבודה: כל השלבים בדרך לפתרון

המחשב נכבה באמצע העבודה? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם. מה עושים רגע לפני שמזמינים טכנאי מחשבים, איך מתנהלים מול טכנאי המחשבים וכמה יעלה התיקון? כל התשובות לפניכם.

מערכת ההפעלה לא עולה: כל השלבים בדרך לפתרון

מערכת ההפעלה במחשב לא עולה? המקצוענים כאן כדי ללוות אתכם כל הדרך לתיקון התקלה. מה עושים לפני שמזמינים טכנאי מחשבים, איך מתנהלים מולו וכמה יעלה לכם התיקון? כל התשובות לפניכם.

המחשב איטי: כל המידע והשלבים עד הפתרון

צריכים עזרה עם תיקון מחשב איטי? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים טכנאי מחשבים, מה חשוב לבדוק מולו וכמה עולה תיקון מחשב איטי? כל התשובות.

לכל התקלות ועבודות

arrow

שאלות נפוצות

למה המחשב מרעיש?
יכולות להיות מספר סיבות מדוע המחשב שלך משמיע רעש. כמה סיבות נפוצות כוללות: - כשל בכונן הקשיח - התחממות יתר - הצטבר אבק - רכיבים פנימיים רופפים - מאוורר לא תקין - בעיות תוכנה עדיף לאבחן את הסיבה המדויקת לרעש כדי שתוכל לנקוט באמצעים מתאימים כדי לתקן אותו.
למה המחשב לא נדלק?
  יכולות להיות מספר סיבות לכך שהמחשב שלך לא נדלק. כמה סיבות נפוצות כוללות: - ספק כוח מת - לוח אם מת - רכיבים שחוממו יתר על המידה - רכיבים פנימיים רופפים - מערכת הפעלה פגומה - כשל בחומרה כדי לפתור את הבעיה, עדיף לבדוק אם ספק הכוח פועל כראוי, אם כל הרכיבים הפנימיים מחוברים היטב, ואם מוצגות הודעות אזהרה כלשהן על המסך. אם הבעיה נמשכת, אולי עדיף להתייעץ עם איש מקצוע לסיוע נוסף.