מהן התקלות הנפוצות במדיח הכלים?

מדיח שלא מנקה את הכלים, מדיח שלא מייבש, מדיח מקצר, מדיח לא נדלק ומדיח שלא נסגר: במדריך הבא נסביר מה גורם לתקלות, מה עושים לפני שמזמינים טכנאי מדיחים ואיך טכנאי יתקן אותן?

עוד במדריך
המדיח לא מנקה את הכלים המדיח לא מייבש את הכלים מדיח הכלים מקצר מדיח הכלים לא נדלק מדיח הכלים לא נסגר

לרוב התקלות של מדיח הכלים יש פתרון פשוט שיכול למנוע הזמנת טכנאי והוצאות מיותרות על תיקונים.

במדריך נפרט מהן התקלות הנפוצות של מדיח הכלים, איך מתמודדים איתן לבד, מה גורם לתקלות ואיך טכנאי מדיחים מקצועי יתקן אותן?

המדיח לא מנקה את הכלים

מה עושים לפני שמזמינים טכנאי?

הורידו את הלכלוך הקשה מהכלים – תפקידו של המדיח הוא לנקות את הכלים, מן הסתם, אבל אם מכניסים כלים מלוכלכים במיוחד למשך כמה ימים, הם פשוט לא יתנקו. לכן ההמלצה היא להשרות את הכלים במים ולהוריד מהם את הכתמים הקשים לפני שמכניסים למדיח.

בנוסף, השתדלו לא להעמיס את המדיח בכלים ולסדר אותם אחד על השני כך שהם יפריעו או יחסמו את תנועת הממטרות. במצב כזה, המים לא יצליחו להגיע לכל האזורים.

טיפ: בדקו שנוריות הבקרה של נוזל ההברקה והמלח לא נדלקות וצריך מילוי, יכול להיות שזו הסיבה שהכלים לא מתנקים.

בדקו את הממטרות של המדיח – בחלק העליון והתחתון של המדיח יש ממטרות שתפקידן להתיז את המים החמים על הכלים. במקרה שיש סתימות בחורים הזעירים שנמצאים על הממטרות, זה ימנע מהמים להתפזר בצורה אחידה.

ניקוי הממטרות הוא מהיר וקל מאוד: שלפו אותן מהתושבת ופתחו את הסתימות בחורים באמצעות קיסם. לאחר מכן החזירו את הממטרות למקומן ובדקו בצורה ידנית שהן מסתובבות בצורה חלקה.

נקו את הפילטר של המדיח – תפקיד הפילטר, שממוקם ברצפת המדיח, הוא לסנן את שאריות האוכל והלכלוך הקשה שחודר למדיח. עם הזמן הפילטר צובר לכלוך ועלול להיסתם, מה שפוגע בתפקוד המדיח. נקו את הפילטר אחת לחודש לפי הצעדים הבאים: הוציאו אותו בהברגה (מתפרק לשני חלקים בדר"כ), שטפו במים והחזירו למקום.

איך טכנאי יתקן מדיח שלא מנקה את הכלים?

ברוב המקרים, הגורם לכך שמדיח לא מנקה את הכלים קשור לסתימה בממטרה או פילטר סתום. הטכנאי יבדוק את הרכיבים הללו וינקה את הסתימות במקרה שיש. במקרה שהממטרה שבורה או סדוקה, הטכנאי יחליף אותה בחדשה (עליונה או תחתונה) לפי החברה והדגם.

טיפ: אם אתם מזהים שהממטרה שבורה, שלחו לטכנאי תמונה כדי שיוכל להצטייד מראש בממטרה חלופית מתאימה. 

המדיח לא מייבש את הכלים

מה עושים לפני שמזמינים טכנאי?

ודאו שהמדיח לא מלא מדי – אם מכניסים למדיח יותר מדי כלים ומעמיסים אותם אחד על גבי השני, יצטברו מים במקומות שקשה להגיע ולייבש. לכן מומלץ להניח את הכלים בצורה מסודרת ומרווחת כך שכולם יהיו חשופים לשלב הייבוש של המדיח.

השאירו את הכלים לאחר השימוש – מדיח הכלים סיים את עבודתו? פתחו את הדלת ותנו לאדים לצאת, שלפו את הסלסילות החוצה למשך חצי שעה עד הסידור בארונות. צריך לקחת בחשבון שכלים מפלסטיק ומכסים נוטים להישאר קצת לחים או רטובים כשהמדיח מסיים, ההמלצה היא לנער אותם קלות ולהחזיר לסלסילה.

מה גורם למדיח לא לייבש ואיך הטכנאי יתקן?

תקלה בגוף חימום – תפקיד גוף החימום הוא לחמם את המים שמוזנים לתוך המדיח, בהתאם לטמפרטורה שנקבעת על-ידי תוכנית ההפעלה. במקרה שגוף החימום צובר אבנית, המים לא יגיעו לטמפרטורות הגבוהות הנדרשות והכלים לא יתנקו או יתייבשו כמו שצריך. במצב כזה, הטכנאי יחליף את גוף החימום התקול.

תקלה בכרטיס הפיקוד – ייתכן שתקלה בכרטיס הפיקוד, רכיב מרכזי שנחשב למוח של המדיח, משבשת את פעולת הייבוש. במקרה כזה, בדקו אפשרות לתקן את הכרטיס במעבדה. אם זה לא אפשרי וצריך להחליף אותו, לא בטוח שזה ישתלם כי מדובר בעבודה יקרה שעשויה להגיע ל-50 אחוזים מערך המדיח.

חשוב לציין – על החלפת רכיב כמו גוף חימום או כרטיס פיקוד נהוג לקבל שלושה חודשי אחריות מהטכנאי, ודאו מראש שזה מצוין על החשבונית שהוא מספק.

מדיח הכלים מקצר

האם כדאי להזמין טכנאי מדיחים או חשמלאי?

כדי לבדוק אם הסיבה לכך שהמדיח מקצר קשורה למדיח או מדובר בתקלה חשמלית, ערכו את הבדיקות הבאות:

1. נתקו את המדיח מהחשמל וחברו מכשיר אחר כמו פן. אם הוא גם מקצר, סימן שאין בעיה עם המדיח ומדובר בתקלה חשמלית – הזמינו חשמלאי מורשה שיטפל בבעיה.

2. הפעילו רק את המדיח ובדקו אם הוא מקצר כשהוא עובד לבד. במקרה שכן, סימן שיש תקלה באחד מרכיבי המדיח ולכן הוא מקצר.

מה גורם למדיח לקצר ואיך הטכנאי יתקן?

תקלה בגוף חימום – מדובר בתקלה הנפוצה ביותר כשיש קצר במדיח. עם הזמן גוף החימום צובר אבנית, זה גורם לו לעבוד קשה יותר ובסופו של דבר להישרף ולגרום לקצר. הטכנאי יחליף את גוף החימום וכך הבעיה תיפתר.

תקלה בקבלים – במדיח יש מספר קבלים, אחד שמפעיל את המנוע ועוד אחד שנקרא קבל סינון רעשים. במקרה שהם נשרפים, זה יכול להוביל לקצר. מדובר בתיקון פשוט ולא יקר עבור הטכנאי ומסתכם בהחלפת הקבל התקול.

נזילה מהמדיח – במקרה שיש נזילה מהמדיח, המים עלולים לבוא במגע עם החיווט החשמלי ולגרום לקצר. במצב כזה, הטכנאי ינסה לאתר את מקור הנזילה ולתקן.

מדיח הכלים לא נדלק

מה עושים לפני שמזמינים טכנאי?

בדקו אם מדובר בתקלה חשמלית – זה פחות סביר, אבל יכול להיות שיש תקלה חשמלית באזור המטבח או בשקע המדיח ולכן הוא לא נדלק. נתקו את המדיח מהחשמל וחברו במקומו מכשיר אחר, אם גם הוא לא נדלק סימן שמדובר בתקלה חשמלית וצריך להזמין חשמלאי מורשה.

ודאו שדלת המדיח סגורה היטב – אם דלת המדיח אינה סגורה עד הסוף אלא רק חלקית, המדיח לא יידלק ושום דבר לא יופיע בפאנל הפיקוד.

למה המדיח לא נדלק ואיך הטכנאי יתקן?

הסיבה העיקרית לכך שהמדיח לא נדלק היא תקלה בכרטיס הפיקוד, שנחשב כאמור למוח של המכשיר ואחראי לשלוח פקודות ליתר הרכיבים.

החלפת כרטיס הפיקוד יקרה ולא תמיד ניתן לתקן, לכן לעיתים זה לא משתלם ומומלץ לשקול רכישת מדיח חדש, בעיקר כשהוא ישן ומעל 10 שנים.

מדיח הכלים לא נסגר

מה עושים לפני שמזמינים טכנאי?

אחד הגורמים לכך שהמדיח לא נסגר הוא שימוש לא נכון, כאשר סידור בערימות של הכלים בסלסילות עלול לחסום את דלת המדיח מלהיסגר.

כשאתם מסדרים את הכלים במדיח לפני ההפעלה, בדקו ששום דבר לא בולט או גבוה מדי, ושהמסילות נסגרות עד הסוף ללא הפרעה.

למה המדיח לא נסגר ואיך הטכנאי יתקן?

ברוב המקרים, מדיח לא נסגר בגלל תקלות בקפיצים של הדלת שסופגים את משקלה או תקלה בנועל הדלת.

מדובר בתיקון פשוט שכולל החלפת צירים או קפיץ, רק ציינו בפני הטכנאי את מותג המדיח ושלחו תמונה של הדלת התקולה, רצוי אפילו סרטון שממחיש את הבעיה.

מדיח הכלים מקצר: כל השלבים בדרך לפתרון

מדיח הכלים שלכם מקצר? המקצוענים מלווים אתכם כל הדרך לפתרון התקלה. למה המדיח מקצר, מה עושים לפני שמזמינים טכנאי וכמה יעלה לכם לתקן את התקלה? כל התשובות לפניכם.

המדיח לא מייבש את הכלים: כל השלבים בדרך לפתרון

אם מדיח הכלים שלכם לא מייבש את הכלים, לא בטוח שאתם צריכים להזמין טכנאי. אנחנו נלווה אתכם כל הדרך, ננסה לכם לפתור את התקלה בעצמכם ולהתנהל נכון מול הטכנאי, אם תצטרכו להזמין אותו בסופו של דבר.

המדיח לא מנקה את הכלים: כל השלבים בדרך לפתרון

המדיח שלכם לא מנקה את הכלים כמו שצריך? לפני שאתם ממהרים להזמין טכנאי, יש כמה פעולות שאנחנו ממליצים לכם לעשות כדי לחסוך את הביקור. לא תצליחו? אנחנו נלווה אתכם ונסייע לכם להזמין טכנאי הביתה בראש שקט.

מדיח הכלים לא נדלק: כל השלבים בדרך לפתרון

מדיח הכלים שלכם לא נדלק? המקצוענים כאן כדי ללוות אתכם כל הדרך לתיקון התקלה. מה עושים לפני שמזמינים טכנאי וכמה יעלה לכם לתקן את התקלה? כל התשובות לפניכם.

לכל התקלות ועבודות

arrow

שאלות נפוצות

מה עושים כשהמדיח לא מנקה את הכלים?
לפני שמזמינים טכנאי מדיחים שכנראה יחליף את אחת הממטרות, כדאי לנסות לפתור את הבעיה לבד על-ידי הורדת הלכלוך הקשה מהכלים לפני ההפעלה, שליפת הממטרות ופתיחת הסתימה בעזרת קיסמים וניקוי הפילטר שנמצא ברצפת המדיח. במקרה שהפעולות הללו לא עזרו, מומלץ להזמין טכנאי. 
מה תפקיד הממטרות במדיח?
תפקיד הממטרות במדיח, אחת מחוברת לחלק העליון והשנייה לרצפת המדיח, הוא להזרים בסיבוב סילוני מים חמים על הכלים ובכך לנקות אותם משאריות אוכל. המים יוצאים דרך החורים הזעירים שנמצאים על הממטרות ומתפזרים בצורה שוויונית. אם שיש סתימה בחורים, ניתן לשלוף את הממטרות ולנקות בעזרת קיסמים.