תקלה בכיריים חשמליות? כך תתמודדו

איך תדעו אם להזמין טכנאי מכשירי חשמל או חשמלאי? מהן התקלות הנפוצות של הכיריים החשמליות ומתי התיקון כלל לא ישתלם? כל התשובות במדריך זה.

עוד במדריך
מהן התקלות הנפוצות בכיריים חשמליות? חוטים רופפים או גוף חימום תקול: הסיבות הנוספות לתקלות בכיריים טכנאי או חשמלאי: מה לבדוק לפני שמזמינים תיקון? איזה בעל מקצוע נכון להזמין לתיקון התקלה?

התקלה הנפוצה ביותר היא תקלה בכרטיס האלקטרוני, אך גם תקלות בגוף החימום, בחוטי החשמל או בזרימת החשמל לשקע התלת-פאזי בהחלט יכולות להתרחש.

אבל רגע: לפני שאתם מבזבזים את זמנכם היקר בקריאת מדריך זה, ודאו שיש לכם כיריים חשמליות ולא כיריים מסוג אינדוקציה. אלו, "סובלות" מתקלות אחרות, והמדריך שעוסק בהן נמצא בקישור זה. 

מהן התקלות הנפוצות בכיריים חשמליות?

התקלה הנפוצה ביותר היא תקלה בכרטיס הפיקוד: זהו ה"מוח" של הכיריים, ובמקרה של תקלה בו ההתלבטות היא בין תיקון להחלפה שלו.

תנו לנו לחסוך מכם את ההתלבטות, שכן לאור העלות הגבוהה של ההחלפה של כרטיס פיקוד, הרי שאם לא ניתן לתקן אותו, מוטב לרכוש כיריים חדשות. אחרת, תשלמו הרבה יותר על התיקון, שלא בהכרח יחזיק ממילא מעמד זמן רב אם הכיריים כבר ישנות.

תיקון, לעומת זאת, הוא תיקון זול יחסית, אך יחייב אתכם לגשת עם הכיריים אל מעבדת מוצרי חשמל. אם יש לכם אנרגיות ל"טירחה" הזו, בהחלט מדובר בתיקון משתלם שיכול לאפשר לכם בהחלט ליהנות מהכיריים החשמליות לעוד כמה שנים טובות.

חוטים רופפים או גוף חימום תקול: הסיבות הנוספות לתקלות בכיריים

חוטים רופפים: אם אחד מהחוטים של התקע אינו מחובר כהלכה, אם המגעים של החיווט רופפים או מנותקים, הרי שחלק מהלהבות או כולן לא יעבדו. כמו כן, ייתכן שבכל פעם שתפעילו את המכשיר הוא יגרום לקצר חשמלי בלוח החשמל שלכם. במצב זה, ניתן בהחלט לטפל בבעיית המגעים, ולרוב מחיר התיקון יהיה משתלם, וימנע מכם את הצורך לרכוש כיריים חדשות. לא מדובר בסכום הגבוה יותר מדמי ביקור ממוצעים של בעל מקצוע. בכל מקרה, חשוב לבדוק מראש את עלות התיקון כבר בשיחה הטלפונית עם הטכנאי.

תקלה בגוף החימום של הכיריים: כיריים חשמליות פועלות באמצעות סלילים שמתחממים ברגע שמפעילים את המכשיר. אם יש תקלה באחד הסלילים, הדבר יכול לגרום לקצר חשמלי עם כל הפעלה של הכיריים. אפשרות נוספת היא שהכיריים יעבדו, אך לא בכל הלהבות. אם זו אכן התקלה, הרי שהתיקון הוא החלפת גוף החימום, שכן זהו לא רכיב שמתקנים.

טכנאי או חשמלאי: מה לבדוק לפני שמזמינים תיקון?

ישנם מקרים שבהם הכתובת היא טכנאי מוצרי חשמל וישנם מקרים שבהם תצטרכו להזמין חשמלאי מוסמך.

כאמור, בכתבה זו הרחבנו על תקלות בכיריים חשמליות. שימו לב, כי הן שונות מכיריים מסוג אינדוקציה, שאמנם גם פועלות על חשמל ולא על גז, אך הן שונות. כיצד תדעו אם הכיריים שלכם הן כיריים חשמליות או מסוג אינדוקציה? האם יש להן משטח זכוכית והמשטח שלהם מתחמם רק אם תניחו עליהם כלי בישול ייעודיים לאינדוקציה? אם כן, המדריך הזה לא בשבילכם, ועליכם לעבור למדריך תיקון תקלות בכיריים מסוג אינדוקציה.

איזה בעל מקצוע נכון להזמין לתיקון התקלה?

אם יש לכם כיריים חשמליות רגילות, סביר להניח שאתם מתלבטים אם להזמין טכנאי או חשמלאי.

אמנם ישנה בדיקה מקדימה שתוכלו לעשות, ובכך לחסוך מעצמכם דמי ביקור מיותרים לבעל המקצוע הלא מתאים. הבדיקה הראשונה, היא בדיקת טסטר. ואולם, אם אין לכם ידע, ניסיון והכשרה בעבודה עם חשמל, בהחלט לא כדאי לקחת סיכון, שכן לא מעט מקרי מוות נגרמו בשל שימוש לא נכון עם מברג טסטר. מברג זה נועד לבדוק את זרימת החשמל לשקע. אם היא תקינה, סביר להניח שהבעיה היא בכיריים ולא במערכת החשמל, ואז טכנאי מכשירי חשמל הוא הכתובת. כאמור, אנו לא ממליצים לעשות זאת בעצמכם, אלא לנצל הגעה של חשמלאי לביתכם לצורך בדיקת תקינות הארקה בכלל הבית, בדיקת שקעים רופפים ברחבי הבית, חיזוק חוטים רופפים בלוח החשמל ותיקון של גופי תאורה שהושבתו או שמזמן הבטחתם לעצמכם לשדרג.

אגב, ייתכן שגם אם החשמל זורם בצורה תקינה מלוח החשמל אל השקע, ייתכן שהכיריים כלל לא ידלקו כשתלחצו על כפתור ההפעלה. במקרה זה, הבעיה יכולה להיות קשורה בשקע עצמו או בלוח החשמל עצמו. גם במקרה זה, כדאי להתייעץ עם חשמלאי לפני שממהרים להזמין טכנאי, שכן ייתכן שהבעיה היא כלל לא בכיריים, אלא במערכת החשמל.

מחירון חשמלאים

המחירים כוללים מע”מ

תיקון קצר חשמלי: כל השלבים עד לפתרון

החשמל בבית קפץ? אנחנו נלווה אתכם כל הדרך לפתרון. מה עושים לפני שמזמינים חשמלאי מורשה, איך מתנהלים מולו וכמה עולה התיקון? כל התשובות לפניכם.

התקנת נקודות חשמל: כל מה שצריך לדעת

זקוקים להתקנת נקודות חשמל? אנחנו כאן בשבילכם. איך מתנהלים מול החשמלאי לפני העבודה ובמהלכה וכמה תעלה לכם התקנת נקודת חשמל? קבלו את כל הטיפים של המקצוענים.

תיקון שקע חשמלי: כל השלבים בדרך לפתרון

השקע שרוף או מקצר וצריך תיקון? המקצוענים כאן כדי ללוות אתכם עד לתיקון התקלה. מה עושים לפני שמזמינים חשמלאי, איך מתנהלים מולו וכמה תעלה לכם החלפת שקע? כל התשובות לפניכם.

תיקון מפסק של דוד שמש: כל השלבים בדרך לפתרון

מפסק הדוד הפסיק לעבוד? אנחנו נלווה אתכם צעד צעד עד לפתרון הבעיה. מה עושים כשמפסק הדוד לא עובד, איך מתנהלים מול החשמלאי וכמה עולה החלפת מפסק לדוד? כל התשובות בפנים.

לכל התקלות ועבודות

arrow