כריתת עצים: מי עושה את זה ומה משפיע על המחיר?

צריכים לכרות עץ ולא יודעים למי לפנות וכמה זה אמור לעלות לכם? האם ידעתם שאת האישור לכריתת עץ יש לקבל מפקיד היערות ושסוג העץ משפיע על מחיר העבודה? כריתת עצים למתחילים, במדריך הבא.

עוד במדריך
איך ניגשים לכריתה? מה ההמלצות בנוגע לשתילת עץ חדש? מה משפיע על עלות כריתת העץ?

העץ הביתי דורש טיפול וטיפוח לאורך השנים, אך לפעמים נוצרים מצבים שאין מנוס אלא לכרות את אותם עצים שאנחנו אוהבים כל כך.

מה קורה בבניינים? הדין לגבי עץ שגדל בחצר של בית משותף, זהה לבית פרטי, רק שאז יש צורך בחתימת 75% מהדיירים כדי לכרות אותו.

איך ניגשים לכריתה?

קודם כל חשוב לדעת שאין הבדל משמעותי בין כריתת עצים בגינה פרטית לכריתת עצים בגינה משותפת - אלה ואלה צריכים אישור מהרשויות.

יובש בחלקים החיצוניים של העץ ובעלים עשוי להעיד על חולי. חורים בתוך הגזע עלולים להעיד על ריקבון פנימי, דבר שיכול להביא לקריסת העץ.

דבר נוסף שכדאי לשים אליו לב הוא ענפים מרכזיים עם שבר או סדק, ענפים אלו עשויים לקרוס בעקבות התנאים הסביבתיים המשתנים במהלך השנה ויש לטפל בכך בהקדם.

גם על סוג העץ כדאי להתעכב. עצים דקים ונמוכים, כמו עצי הדר, לימון או רימון, אפשר להוריד מבלי שזה ייחשב לכריתה שדורשת אישור.

גנן מקצועי יכול בדרך כלל לכרות עצים, אבל לשם כך עליכם לקבל אישור מפקיד היערות באזורכם.

במקרה של עץ גבוה ועבה יותר מומלץ להתייעץ עם גוזם מומחה. העבודה של הגוזם בשלב זה כוללת הוצאת אישור, כריתה ופינוי הגזם.

מה ההמלצות בנוגע לשתילת עץ חדש?

ואם עכשיו אחרי הכריתה מתחשק לנו לשתול עץ חדש? אין בעיה, אומר בן מאיר, אבל לא כדאי לשתול עץ מאותו סוג, עדיף ללמוד את הלקח. "אני תמיד מכוון את הלקוחות שלי לשתול עצים קטנים עד בינוניים, 4 עד 8 מטר, הגינה הפרטית היא מקום קטן בדרך כלל.

עצי הדר ועצי זית מאוד מומלצים, גם עצי סיגלון וכליל החורש. כל גינה צריכה לקבל את ההתייחסות האישית שמתאימה לה" הוא מסיים.

מה משפיע על עלות כריתת העץ?

אחד האלמנטים שמשפיעים על מחיר כריתת עץ, הוא סוג העץ שיש לכם בגינה.

כשאנחנו מדברים על עץ דקל למשל, בניגוד לעצים אחרים, לא ניתן לכרות אותו מחלקו הנמוך ויש לבצע בו ניסורים רבים מה שעשוי לייקר את העבודה.

מחירון גינון

המחירים כוללים מע”מ

תחזוקה שוטפת לגינה: כל מה שצריך לדעת

צריכים תחזוקה שוטפת לגינה? אין בעיה, אנחנו נלווה אתכם צעד צעד. מה כוללת תחזוקה שוטפת לגינה, איך מתנהלים מול הגנן וכמה תעלה תחזוקה שוטפת לגינה? התשובות לפניכם.

התקנת דשא סינטטי: כל מה שצריך לדעת

צריכים להתקין דשא סינטטי? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם שלב אחר שלב. איך בוחרים דשא סינטטי, איך מתנהלים מול הגנן וכמה יעלה לכם להתקין דשא סינטטי? כל התשובות בפנים.

הקמת גינה בבית פרטי או דירת גן: שלב אחר שלב

רוצים להקים גינה בבית פרטי או דירת גן? אנחנו נלווה אתכם לאורך כל הדרך. מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים גנן, איך מתנהלים מולו ומה המחיר של הקמת גינה בבית פרטי או דירת גן? כל התשובות לפניכם.

שתילת דשא מוכן: כל מה שחשוב לדעת

צריכים שתילת דשא מוכן? אנחנו נלווה אתכם לאורך כל הדרך. איך בוחרים דשא מוכן, איך מתנהלים מול הגנן וכמה עולה שתילת דשא מוכן? כל התשובות לפניכם.

לכל התקלות ועבודות

arrow