איך בוחרים סוג דשא לגינה?

שתילת דשא מוכן או התקנת דשא סינתטי - מה עדיף? במדריך הבא נסביר מהם הקריטריונים לבחירת דשא, מה חשוב לדעת בשתילת דשא מוכן ומה חשוב לדעת בהתקנת דשא סינתטי?

עוד במדריך
מה הקריטריונים לבחירת דשא? איך שותלים דשא מוכן? איך מתקינים דשא סינתטי?

כבר התקבלה ההחלטה שאתם רוצים דשא בחצר, אבל האם כדאי לשתול דשא מוכן או להתקין דשא סינתטי? 

במדריך הבא נסביר מה הקריטריונים לבחירת דשא, מה חשוב לדעת בשתילת דשא מוכן ומה חשוב לדעת בהתקנת דשא סינתטי?

מה הקריטריונים לבחירת דשא?

לפני שבוחרים דשא ומתחשבים כמובן בתכונות הייחודיות של כל סוג, כדאי להבין מהם היתרונות של דשא ואיך אתם רוצים שהוא ישרת אתכם.

האם אתם מעוניינים בדשא על מנת לשזוף את העיניים בכמה שיותר ירוק, או שהוא אמור לשמש מגרש משחקים לילדים או לנכדים או דווקא לאירוח מסיבות ומפגשים בחצר?

כאמור, ישנם קריטריונים מגוונים בהם יש להתחשב בבחירת דשא (מוכן או סינתטי): חשיפה מינימלית לשמש, תדירות כיסוח, שמירה על המראה, עמידות למחלות ומזיקים, עמידות למעיכות ודריכות, התאוששות לאחר נזק.

איך שותלים דשא מוכן?

כדי שהוא ייקלט, בחירת דשא מוכן לשתילה מצריכה התחשבות בתנאי האקלים כמו שעות שמש ולחות והקרקע באזור. רצוי גם להתאים את סוג הדשא לצרכים: הוא מיועד לדריכה, ישיבה ומשחקים או לנוי בלבד?

השיטה המומלצת ביותר היא שתילת דשא מוכן, כלומר הנחת ריבועי דשא על פני תקופה של כמה חודשים. זאת שיטה פחות יקרה מהנחת מרבדים שלמים ויותר יעילה מזריעת דשא.

סוגי הדשא הנפוצים הם דשא דרבן גלאס, זן בעל מרקם גס שמתאים לתנאי צל וצומח בצורה מהירה, דשא אלטורו שצריך שמש ישירה במשך רוב שעות היום, צפוף במיוחד ונעים למגע, ודשא פספלום שמתאים לאזורים שמשלבים שמש וצל. 

איך מתקינים דשא סינתטי?

אם המגוון בסוגי הדשא הטבעי גדול, בדשא הסינתטי הוא גדול אף יותר. הדשא הסינתטי יעיל כשרוצים להימנע כליל מהשקיה וכיסוח ותחזוקתו מתבצעת באמצעות ניקוי פשוט.

דשא סינתטי מתאים רק לאזורים מוצלים שכן הוא סופג חום וכך הופך בקיץ ללא נעים לדריכה (במקרה של שמש ישירה). הוא גם מהווה פתרון טוב לאזורים קטנים כמו הגג או המרפסת.

בכל מקרה,  כדאי להקפיד על דשא עם מסנני קרינת UV וכאלה שעמידים בפני בעירה. איכות החומר נגזרת ממספר משתנים: צבע המשטח, רכות, גובה וצפיפות הסיבים. 

ניתן לתת כמה כללים למשתנים האלו: לרוב עדיפים הצבעים הבהירים שכן הכהים נוטים לדהות עם הזמן. 

יש כמה סוגים של דשא סינתטי: דשא נפוליאון, דגם נפוץ ומשתלם ובעל מראה בהיר, דשא קיסר המתאפיין בצפיפות סיבים גבוהה ומתאים לתינוקות וילדים, ודשא קיסר טופ בעל עמידות גבוהה לאקלים הישראלי ורמת צפיפות סיבים גבוהה.

מחירון גינון

המחירים כוללים מע”מ

תחזוקה שוטפת לגינה: כל מה שצריך לדעת

צריכים תחזוקה שוטפת לגינה? אין בעיה, אנחנו נלווה אתכם צעד צעד. מה כוללת תחזוקה שוטפת לגינה, איך מתנהלים מול הגנן וכמה תעלה תחזוקה שוטפת לגינה? התשובות לפניכם.

התקנת דשא סינטטי: כל מה שצריך לדעת

צריכים להתקין דשא סינטטי? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם שלב אחר שלב. איך בוחרים דשא סינטטי, איך מתנהלים מול הגנן וכמה יעלה לכם להתקין דשא סינטטי? כל התשובות בפנים.

הקמת גינה בבית פרטי או דירת גן: שלב אחר שלב

רוצים להקים גינה בבית פרטי או דירת גן? אנחנו נלווה אתכם לאורך כל הדרך. מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים גנן, איך מתנהלים מולו ומה המחיר של הקמת גינה בבית פרטי או דירת גן? כל התשובות לפניכם.

שתילת דשא מוכן: כל מה שחשוב לדעת

צריכים שתילת דשא מוכן? אנחנו נלווה אתכם לאורך כל הדרך. איך בוחרים דשא מוכן, איך מתנהלים מול הגנן וכמה עולה שתילת דשא מוכן? כל התשובות לפניכם.

לכל התקלות ועבודות

arrow

שאלות נפוצות

מתי מומלץ לשתול דשא מוכן?
דשא מוכן כדאי לשתול לאורך כל השנה, אבל כדי שהוא ייקלט באופן אופטימלי עדיף לשתול באביב, כלומר בין חודש אפריל ליוני. בתקופה זו בשנה הכל פורח, יש כמות רבה של שמש ואור וכתוצאה מכך אין צורך בהשקיה מרובה. 
האם התקנת דשא סינתטי אפשרית על משטח קשה?
חוץ מהתקנה על-גבי אדמה או חול, ניתן להניח דשא סינתטי גם על משטחים קשיחים כמו ריצוף, בטון ועץ. התקנה כזו נחשבת לפשוטה וזולה יותר, רק חשוב לוודא שהמשטח ישר יחסית, למרות שניתן להתקין בשיפוע, ושיש ניקוז ראוי במקרה של גשמים.