סיימתם לשפץ? 5 שלבים לניקוי הבית אחרי שיפוץ

הבית משופץ וכל שנותר לכם הוא להיפטר משאריות הפסולת והאבק. איך עושים את זה? המדריך המלא לניקיון הבית אחרי שיפוץ ב- 5 שלבים!

עוד במדריך
שלב 1: פינוי הפסולת מהבית שלב 2: טיטוא שאריות הפסולת מהדירה שלב 3: ניקוי האבק מהרהיטים שלב 4: הסרת כתמי צבע מהרצפה שלב 5: ניקוי חלונות

סיימתם את השיפוץ? כעת, כל שנותר הוא להתמודד עם שאריות הפסולת והאבק שנותרו בבית.

גם אם בעלי המקצוע ניקו אחריהם, לא ניתן למנוע את התוצאות הידועות מראש: בית מלא באבק, כתמי צבע על הרצפה ולכלוך על הקירות. אז איך אפשר לנקות את הבית אחרי שיפוץ ב - 5 שלבים?

שלב 1: פינוי הפסולת מהבית

פינוי פסולת שיפוץ הוא הליך חובה. אי פינוי פסולת עשוי לגרור קנסות גבוהים מהרשות המקומית. כאשר מדובר בשיפוץ גדול השירות צריך כולל השכרת מכולה, אבל בשיפוץ קטן ניתן להסתפק גם בפינוי באמצעות עגלת טרקטור, שירות זול יותר מהשכרת מכולה.

האחריות על הפינוי היא משולבת. בעל המקצוע המפנה צריך להחזיק ברישיון עסק לפינוי פסולת. האחריות שלך היא לוודא שאכן יש לו רישיון בתוקף, ובנוסף כדאי לוודא שהפסולת אכן פונתה לאתר פינוי פסולת.

מפנים את הפסולת בעצמכם?

חברת ניקיון מקצועית יכולה לפנות את שאריות הפסולת, ולנקות את הדירה בצורה יסודית. אם בחרתם לפנות את הפסולת בעצמכם, כל עוד מדובר בפסולת קלה, שלא כוללת לבנים וחלקי מרצפות שבורות, ניתן לפנות את הפסול לפח הראשי של הבניין.

הקפידו שלא להשאיר אחריכם לכלוך מיותר שלא שמתם לב אליו, או נזק לחדר המדרגות, שכן זהו רכוש משותף.

במידה והפסולת כבדה, שאריות של מרצפות כבדות או לבנים מהקירות, יש לבצע את הפינוי לאתר הטמנה ייעודי לפסולת כזו. חשוב לקבוע בחוזה העבודה מול קבלן השיפוצים, כי הוא יהיה אחראי על פינוי הפסולת, תוך כדי השיפוץ.

שלב 2: טיטוא שאריות הפסולת מהדירה

את הפסולת שנשארה לאחר הפינוי, יש לטאטא בצורה יסודית לתוך דלי או כל כלי כיבול אחר שיכול לשאת את הכובד. לאחר מכן, יש לפנות גם את הפסולת הזו לפח הראשי.

עושים את העבודה בעצמכם?

אם אתם מנקים בעצמכם את הבית אחרי השיפוץ, חשוב לזכור לטאטא בעדינות, על מנת שלא להרים את האבק לאוויר ולהעבירו לחדרים נוספים בבית. במיוחד שהצבע עדיין טרי, זה יכול לפגוע בתצורת המרקם שלו על הקירות.

שלב 3: ניקוי האבק מהרהיטים

לאחר שהפסולת הכבדה פונתה לפח הראשי והבית עבר טיטוא יסודי, יש לעבור למלאכת הסרת האבק שהצטבר על הרהיטים השונים.

את הרהיטים יש לנקות באמצעות מטלית לחה את המדפים, המזנון, פינת האוכל ושאר הרהיטים, מהאבק שהצטבר עליהם עוד בשלב השיפוץ או הניקיון הראשוני.

עושים את העבודה בעצמכם?

במידה ואתם מבצעים את העבודה בעצמכם, וודאו שיש ברשותכם שואב אבק עוצמתי. היעזרו בו על מנת לבצע את הניקוי הראשוני, לפני שתעברו שוב עם מטלית לחה. 

לעיתים הכתמים יהיו קשים מדי, ןלא ניתן יהיה לנקות את הרהיטים ללא ניקוי ספות מקצועי.

שלב 4: הסרת כתמי צבע מהרצפה

כתמי צבע שמטפטפים מהקירות במהלך צביעת הבית, הם כתמים עקשניים וקשים מאד להסרה. כדי להסיר אותם יש להשתמש בכלי גירוד שניתן למצוא בכל הטמבוריות.

עושים את העבודה בעצמכם?

מחיר כלי הגירוד נע בין 10-15 שקלים והוא עשוי להקל עליכם את העבודה באופן משמעותי.

שלב 5: ניקוי חלונות

שלב ניקוי החלונות הוא מורכב, שכן יש לפרק את החלונות ולשטוף אותם במים. ניתן כמובן להשתמש גם בנוזל ניקוי לחלונות על מנת להבריק אותם. שימו לב, אין להחזיר את החלונות למקומם לפני שהתייבשו, המים עלולים שוב לטפטף ולהכתים את החלון.

עושים את העבודה בעצמכם?

חומר ניקוי על בסיס סיליקון הוא היקר והיעיל ביותר לניקוי החלון. לכל סוג מסגרת יש את חומר הסיליקון המתאים לו.

לפני הרכישה, בדקו שחומר הניקוי אכן מתאים למסגרת חלונכם. במידה ומסגרת החלון שלכם עשויה עץ, חשוב שתשתמשו בחומר ניקוי מתאים, כדי לא לפגוע בעץ עצמו.

תוכלו גם להשתמש בחומר ניקוי מאולתר שמורכב מתערובת של מים, סבון ומעט חומץ. היזהרו עם כמות החומץ, כדי לא לפגוע בשכבת האיטום של החלון.

ניקיון אחרי שיפוץ: כל מה שצריך לדעת

זקוקים לניקיון אחרי שיפוץ? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם בכל התהליך. מה כולל ניקיון אחרי שיפוץ, איך מתנהלים מול חברת הניקיון לפני העבודה ובמהלכה וכמה יעלה הניקיון? כל התשובות לפניכם.

ניקיון דירה לפני אכלוס: כל מה שחשוב לדעת

צריכים עזרה עם ניקיון הבית לפני האכלוס? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים חברת ניקון, איך תתנהלו מולם וכמה עולה ניקיון לפני אכלוס? ריכזנו עבורכם את כל המידע.

ניקיון אחרי שריפה: כל מה שצריך לדעת על שיקום הבית

צריכים עזרה עם ניקיון הבית אחרי שריפה? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים חברת ניקון, איך תתנהלו מולם וכמה עולה ניקיון אחרי שריפה? ריכזנו עבורכם את כל המידע.

ניקיון חדר מדרגות: כל מה שצריך לדעת

צריכים ניקיון חדר מדרגות? אנחנו נלווה אתכם צעד צעד. מה חשוב לדעת על ניקיון חדר מדרגות, איך מתנהלים מול חברת הניקיון וכמה העבודה תעלה? כל התשובות בפנים.

לכל התקלות ועבודות

arrow