העברת מזגן: כך תעשו את זה נכון

המזגן הוא חלק חיוני ובלתי נפרד מחיינו, בכל דירה שנגור. יש את מי שירצו להתקין מזגנים חדשים בכל מעבר דירה וש מי שירצה לעדכן את מיקומי המזגנים בבית. כך או כך, כל המידע על העברת מזגנים, במדריך הבא.

עוד במדריך
מה חשוב לעשות לפני שמעבירים מזגן? באילו מקרים נעביר מזגן ממקום למקום? מתי מומלץ להעביר את המזגן? מתי לא מומלץ להעביר את המזגן? מה כוללת העברת המזגנים?

בזמנים של מעבר לדירה שכורה, מרצון לשנות מיקום או במקרים בהם המזגן חדש ונמצא תחת אחריות, נשקול אפשרות של מעבר המזגן מדירה אחת לאחרת. 

באילו מקרים מעבירים מזגן ממקום למקום, מה חשוב לדעת לפני הפעולה, מתי זה מומלץ ומתי פחות ומה כולל הליך המעבר? כל התשובות. 

מה חשוב לעשות לפני שמעבירים מזגן?

לפני שניגשים לתהליך בו מעבירים את המזגנים הקיימים לדירה חדשה, יש כמה שיקולים שכדאי לקחת בחשבון, כאשר הבולט מביניהם הוא השיקול הכלכלי. במסגרת השיקול הכלכלי, צריך לקחת בחשבון את עליות הפירוק של המזגן, ההובלה שלו וההתקנה בדירה החדשה. שיקול זה, שווה ערך להתקנה של מזגן חדש. 

השיקול הנוסף, הוא איכות המזגן אחרי המעבר והאפשרות שהוא עלול להינזק או להיפגע בזמן הפירוק, ההובלה וההתקנה החדשה ואיתו, גם החשיבה על החלל החדש אליו מיועד המזגן. השוני בין החללים יכול להוביל לכך שהמזגן הקיים יהיה פחות יעיל או אפילו לא מתאים ולכן, כך או כך יהיה צורך במזגן חדש. 

מעבר למיקום החדש ולהתאמת החלל למזגן, חשוב לקחת בחשבון גם את אורך הצנרת הנדרשת להתקנה ואת זה חשוב לבדוק עוד לפני תחילת הפירוק וההעברה. לחלק מהמזגנים אפשר להתקין צנרת באורך מקסימלי של 15 מטרים ולחלק מהמזגנים יהיה צורך בצנרת של 30 מטרים.

באילו מקרים נעביר מזגן ממקום למקום?

המקרים בהם נצטרך להעביר מזגן ממקום למקום יהיו לרוב בשל עבודת שיפוצים בבית, מה שיוביל להעברת המזגן מחדר אחד לאחר לדוגמה, או בנסיבות של מעבר דירה. ישנם מצבים נוספים בהם כדאי יהיה לבצע את ההעברה (בהנחה ומדובר על מזגן עילי) כמו מצב שבו המזגן חוסם את הראייה או נוף שמשתקף מהחדר או שהוא נמצא במיקום פחות נוח. כך או כך, במסגרת המעבר, חשוב לוודא שהמיקום החדש קרוב לשקע חשמלי תקין כדי להימנע מהזמנה של בעלי מקצוע נוספים. 

מתי מומלץ להעביר את המזגן?

לרוב, העברת המזגן תהיה מומלצת ורלוונטית עבור מזגנים עיליים של עד 1.5 כ"ס. אך, ישנם מקרים בהם מתבצעת ההעברה גם עם מזגנים של 2.5 ועד 3.5 כוחות סוס. ההמלצה, היא להעביר מזגנים גדולים יותר רק כשהם במצב חדש ולא בשימוש של יותר מ-3 שנים. 

הסיבה לכך, היא שבאקלים הישראלי עבודת המזגן גודלת משמעותית מאיזורים אחרים ולכן, האפשרות לשחיקה גדולה הרבה יותר. העברה של מזגן ישן יחסית או כזה שעובד הרבה, תהיה בחישוב הכללי הרבה פחות משתלמת ויהיה עדיף כבר לרכוש מזגן חדש. 

מתי לא מומלץ להעביר את המזגן?

העברת המזגן ממקום למקום, היא בעצם התקנה חדשה. במסגרת העבודה, יהיה צורך בפירוק המזגן הקיים ובהתקנתו בחדר או מקום אחר. במידה ומדובר על מזגן ישן, מזגן חלון, רצפתי או קטן מאד, מומלץ שלא להעביר אותו ממקום אחד לאחר אלא לרכוש מזגן חדש. עבודת ההתקנה שלו, תהיה הרבה יותר זולה ופשוטה. 

מזגן עילי קטן, של עד 1.5 כ"ס הוא איננו משתלם להעברה ואילו במסגרת העבודה, יצטרך הטכנאי לחשב את פירוק המזגן, את סתימת החורים והתעלות, את ההובלה ולבסוף, גם את ההתקנה במקום החדש. עלויות אלה, יהיו יקרים הרבה יותר מרכישה והתקנה של מזגן חדש. 

כדאי לדעת: מעבר לפירוק המזגן ועלויות התיקונים מסביב, יכולה להתווסף גם החלפת צנרת או תיקונים של המערכת הישנה, מה שיוביל לעלייה משמעותית במחיר הסופי.

מה כוללת העברת המזגנים?

אם החלטתם שאתם רוצים להעביר מזגן ממקום למקום, יש לעבודה תהליך מסודר שחשוב לעשות אותו בצורה נכונה ולפי השלבים. בשלב הראשון, יועבר כל הגז שקיים במזגן ישירות אל המדחס. לאחר מכן, יש להפעיל את המזגן במצב קירור (על הטמפרטורה הנמוכה ביותר שקיימת בו). בשלב השני, סוגרים את הברז ביחידה החיצונית וממתינים לתנועת רטט מהקבל. לאחר הופעת הרטט, סוגרים את הברז של המדחס. 

חשוב לבצע את הפעולות על פי הסדר כיוון והן שומרות על הגז בתוך המזגן לפני ניתוקו המלא. ללא שלבים אלו, גז המזגנים עלול לדלוף החוצה ויהיה צורך במילוי חוזר שלו (שכרוכה גם היא בתוספת תשלום). התהליך, חייב להתבצע ע"י טכנאי מזגנים מורשה, מוסמך ומקצועי. 

התקנת מזגן עילי: כל מה שצריך לדעת

צריכים להתקין מזגן עילי? אנחנו נלווה אתכם בכל השלבים בתהליך ההתקנה. איך מתנהלים מול טכנאי המזגנים לפני העבודה ובמהלכה וכמה עולה התקנת מזגן עילי? כל התשובות בפנים.

התקנת מזגן מיני-מרכזי: כל מה שצריך לדעת

צריכים להתקין מזגן מיני-מרכזי? אנחנו נלווה אתכם צעד צעד בכל תהליכי ההתקנה. איך מתנהלים מול טכנאי המזגנים לפני העבודה ובמהלכה וכמה עולה התקנת מזגן מיני-מרכזי? כל התשובות בפנים.

העברת מזגן עילי: כל השלבים בדרך לפתרון

צריכים להעביר מזגן עילי? אנחנו נלווה אתכם בכל השלבים בתהליך ההעברה. איך מתנהלים מול טכנאי המזגנים לפני העבודה ובמהלכה וכמה עולה להעביר מזגן עילי? כל התשובות.

נזילת מים מהמזגן: כך תפעלו

יש המון גורמים לנזילת מים מהמזגן, אנחנו נלווה אתכם כל הדרך לפתרון התקלה. מה עושים לפני שמזמינים טכנאי מזגנים ואיך מתנהלים מולו? כל התשובות במקום אחד.

לכל התקלות ועבודות

arrow