איך מתמודדים עם כתמים על הריפוד?

איך ניתן להגן על ריפודי הספות עוד לפני שנוצר הכתם, מה ניתן לעשות כשיש כתם על הריפוד וממה חשוב דווקא להימנע? כל התשובות במדריך הבא.

עוד במדריך
השתמשו בחומר ייעודי למניעת הצטברות כתמים איך לשמור על ריפוד עור? איך מנקים ריפוד עור מבלי לעשות נזק? איך מנקים ריפוד בד? איך מנקים ריפוד סינתטי?

מה אפשר לעשות על מנת למנוע הצטברות כתמים על גבי ריפודים ואיך לפעול אם ריפוד הספה התלכלך?

במדריך הבא נסביר כיצד ניתן למנוע ואיך אפשר להתמודד עם כתמים בריפודי בד, עור ובבדים סינתטיים, בבית ובמכונית.

השתמשו בחומר ייעודי למניעת הצטברות כתמים

כיום ישנם תרסיסים רבים אשר יוצרים שכבה שמונעת הצטברות כתמים על ריפודים. כמעט כולם מתאימים לרוב סוגי הבדים. 

השימוש המומלץ הוא לרסס על הספה או הכורסה ולעבור על השטח המרוסס עם מטלית מיקרופייבר. בסיום נסו לשפוך מעט מים על הספה לראות שאכן עשיתם זאת היטב והתרסיס עובד כראוי.

על מנת לשמור על אפקט ההגנה יש לחזור על הפעולה לפי הוראות היצרן. מחיר התרסיס משתנה לפי הכמות ויכולת הכיסוי.

איך לשמור על ריפוד עור?

אם תכננתם לנקות מושבי עור מבלי לפגוע בהם, תוכלו להסתפק בשאיבת המושבים בעזרת שואב אבק איכותי. שאיבת אבק ולכלוך אינה פוגעת במושבי עור והיא אינה גורמת לאבק וללכלוך לעבור לשכבה החיצונית של הריפודים.

חשוב לדעת שריפודי עור דורשים טיפול עדין ומדויק כדי לשמור עליהם לאורך זמן, ושלא כל חומרי הניקוי מתאימים לניקוי ריפודי העור.

איך מנקים ריפוד עור מבלי לעשות נזק?

כדי לנקות ריפוד עור, מעבר לשאיבה, ניתן להשתמש בתכשירים כמו תכשיר לניקוי עור של חברת Q11.

הנוסחה הייחודית של התכשירים הללו מכילה שעווה טבעית וחומרים פעילים נוספים לריכוך הריפוד ולהחזרת צבעו וריחו המקורי של העור. 

איך מנקים ריפוד בד?

כדי לנקות ריפוד בד יש לערבב 1/4 כוס חומץ, 3/4 מים חמים, 1 כף לסבון צלחת או קסטיליה סבון, ולרסס את האזור המלוכלך.

לאחר מכן יש לשפשף את האזור עם מטלית רכה. הפעולה הבאה היא שימוש במטלית רטובה במים להסרת הסבון, וייבוש האזור בעזרת מגבת.

איך מנקים ריפוד סינתטי?

כדי לנקות ריפוד סינטטי צריך לערבב 1/2 כוס חומץ, כוס מים חמים, ו-1/2 כף סבון נוזלי או סבון קסטיליה (סבון שמן זית) לתוך בקבוק ריסוס - זה אמור להעלים את הכתם לחלוטין.

יש כתמים קשים שלא ניתן תמיד לנקות באמצעים בייתים. במקרים כאלה, מומלץ להזמין חברת ניקוי ריפודים ושטיחים מקצועית, ולא לנסות ולנקות שוב ושוב, על מנת שלא לגרום לריפוד נזק.

מחירון רפדים

המחירים כוללים מע”מ

החלפת ריפוד לרהיטים: כל מה שצריך לדעת

רוצים להחליף ריפוד לרהיטים? אנחנו נלווה אתכם לאורך כל הדרך. אלו סוגי ריפוד קיימים, איך מתנהלים מול הרפד לפני העבודה ובמהלכה וכמה עולה החלפת ריפוד לרהיטים? כל התשובות בפנים.

תיקוני ריפוד לרהיטים: כל מה שצריך לדעת

צריכים תיקוני ריפוד לרהיטים? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם בכל השלבים. מתי צריך תיקוני ריפוד לרהיטים, איך מתנהלים מול רפד מקצועי לפני וכמה זה עולה? כל התשובות לפניכם.

תיקון שטיח סינתטי: כל השלבים עד לפתרון

צריכים תיקון שטיח סינתטי? אנחנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לדעת על תיקון שטיח סינתטי, איך מתנהלים מול מתקן שטיחים וכמה עולה העבודה? כל התשובות בפנים.

תיקון שטיח עבודת יד: כל השלבים בדרך לפתרון

צריכים תיקון שטיח עבודת יד? אנחנו נלווה אתכם בכל הצעדים עד לפתרון הבעיה. מה חשוב לדעת על תיקון שטיח עבודת יד, איך מתנהלים מול מתקן השטיחים וכמה התיקון עולה? כל התשובות בפנים.

לכל התקלות ועבודות

arrow