איך מרפדים ספה שנקרעה?

הספה האהובה כבר לא נראית מזמינה כמו שנראתה ביום בו רכשתם אותה. עם זאת, אל תמהרו להשליך אותה לפח - רפד מקצועי יוכל לחדש את הספה כך שתיראה כמו חדשה. במדריך הבא נסביר איך מרפדים ספות מבד, דמוי עור ועור, מתי אפשר להסתפק בתיקון מקומי של הספה ואיך מתנהלים מול הרפד?

עוד במדריך
איך מרפדים ספת בד? איך מרפדים ספת דמוי עור? איך מרפדים ספת עור? האם ניתן להסתפק בתיקון מקומי? איך מתנהלים מול הרפד?

עם הזמן, גם קרנה של הספה האהובה שלכם בסלון יורדת ואתם ניצבים מול השאלה: לרכוש אחת חדשה או לרפד אותה מחדש ולחסוך הרבה כסף? 

במדריך הבא נסביר איך מרפדים ספות מבד, דמוי עור ועור, מתי אפשר להסתפק בתיקון מקומי של הספה ואיך מתנהלים מול הרפד?

איך מרפדים ספת בד?

שני אלמנטים חשובים שיש להתחשב בהם בבחירת ריפוד בד לספה הם צבע הספה וסוג הבד.

מבחינת צבע, במידה ויש לכם ילדים קטנים או חיות מחמד בבית או אתם נוהגים לאכול עליה, הסבירות שייווצרו בה כתמים היא גדולה יותר. לכן, במקרים הללו מומלץ לבחור בצבע כהה שיטשטש את הכתמים.

את הבדים ניתן לחלק לשתי קטגוריות, בדים טבעיים ובדים סינטטיים. הבד הטבעי יעניק לספה שלכם מראה רענן, אך הוא דורש תחזוקה רבה ומתלכלך בקלות, מה גם שניקוי לא נכון עשוי לגרום לנזק גדול יותר.

הבדים הסינתטיים נחשבים לחזקים ועמידים יותר מבדים טבעיים, הם דוחי לכלוך ומונעים חדירת מים, מה גם שניתן למצוא בד סינתטי דמוי עור וכך ליהנות מיתרונות הבד וממראה העור.

איך מרפדים ספת דמוי עור?

הבעיה העיקרית של ריפוד ספת דמוי עור היא ספיגת הכתמים הלכלוך והרטיבות ושקיעתם בספה. ריפוד דמוי עור איננו עמיד לאורך שנים, והוא קשה מאוד לניקוי.

עם זאת, כאשר אתם מרפדים את הספה שלכם בריפוד דמוי עור מטעמי מוסר, אין שום טיעון תועלתי שיוכל לעמוד כנגד.

השתדלו לשמור על ריפוד דמוי העור מלכלוכים ומכתמים קשים, וכך תוכלו להאריך את חיי הריפוד.

איך מרפדים ספת עור?

ריפוד העור נחשב לאיכותי ועמיד לאורך זמן, הוא קל לניקוי, והוא איננו דורש תחזוקה מיוחדת מלבד שימון אחת לתקופה. העור הוא חומר טבעי, ולכן הוא נוח לישיבה ונשאר כזה לאורך שנים.

עם זאת, ריפוד העור אינו נושם ולכן הוא גורם להזעה בישיבה ממושכת. במקרה של שריטה או נזק לריפוד, קשה מאוד עד בלתי אפשרי לתקן אותו נקודתית.

האם ניתן להסתפק בתיקון מקומי?

הפתרון הטוב והיעיל ביותר, אבל גם היקר ביותר, הוא ריפוד מלא של הספה. עם זאת, במקרים רבים רפד מקצועי יוכל לבצע תיקון נקודתי.

בקרעים מקומיים, תפרים שנפרמו או כשצריך מילוי כריות ומסעדי ידיים במקרה של מושבים שקועים, הרפד יוכל לבצע ריפוד מחדש של האזור הקרוע בלבד.

עם זאת, ככל שמדובר בקרע גדול, בספה שקועה או שבורה, או בריפוד ישן מאוד ומלא בכתמים קשים, מומלץ לשקול ריפוד מלא של הספה. 

איך מתנהלים מול הרפד?

דרשו פגישת ייעוץ והובלה - כדי שהרפד יוכל למדוד את הספה ולבנות תוכנית עבודה מותאמת, דרשו שהוא יבדוק את הריפוד, הספוגים, שלד הספה וכן את הידיות והרגליים. 

אם יש צורך בהחלפת ריפוד של מערכת ישיבה שלמה או ספה גדולה והעבודה מתבצעת בסדנה, מומלץ להזמין רפד שגם מספק שירותי הובלה. זה יחסוך לכם כסף ולא תצטרכו לשלם לחברת הובלה על העברת הספה. העבודה תתבצע בבית? הרפד ייקח את מידות הספה וישוב במועד ההחלפה. 

ודאו שהריפוד הישן הוסר - זה אמנם נשמע מובן מאליו, הרי אחת הפעולות המתבקשות בהחלפת הריפוד הוא הסרת הבד הישן, אך יש רפדים לא מקצועיים שעושים קיצורי דרך ופשוט שמים ריפוד על ריפוד, שיטה שעושה נזק לריפוד החדש.

לכן, ודאו שהרפד אכן מסיר את הריפוד הישן מהספה לפני שהוא מרפד מחדש. אם אתם לא בטוחים שזה בוצע, בקשו בסיום העבודה לראות שהריפוד הישן אכן הוסר. 

ודאו שיש אחריות על העבודה - לפני שסוגרים עם רפד, ודאו שהוא נותן אחריות על העבודה והבד. נהוג לתת בין שנה לשלוש שנות אחריות, היא מכסה בעיות שקשורות להתקנה רשלנית או לחומרי הגלם. 

בכל מקרה, האחריות אינה מכסה בלאי טבעי או נזק שנגרם משאריות אוכל או משריטות של חיות מחמד.

מחירון רפדים

המחירים כוללים מע”מ

החלפת ריפוד לרהיטים: כל מה שצריך לדעת

רוצים להחליף ריפוד לרהיטים? אנחנו נלווה אתכם לאורך כל הדרך. אלו סוגי ריפוד קיימים, איך מתנהלים מול הרפד לפני העבודה ובמהלכה וכמה עולה החלפת ריפוד לרהיטים? כל התשובות בפנים.

תיקוני ריפוד לרהיטים: כל מה שצריך לדעת

צריכים תיקוני ריפוד לרהיטים? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם בכל השלבים. מתי צריך תיקוני ריפוד לרהיטים, איך מתנהלים מול רפד מקצועי לפני וכמה זה עולה? כל התשובות לפניכם.

תיקון שטיח סינתטי: כל השלבים עד לפתרון

צריכים תיקון שטיח סינתטי? אנחנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לדעת על תיקון שטיח סינתטי, איך מתנהלים מול מתקן שטיחים וכמה עולה העבודה? כל התשובות בפנים.

תיקון שטיח עבודת יד: כל השלבים בדרך לפתרון

צריכים תיקון שטיח עבודת יד? אנחנו נלווה אתכם בכל הצעדים עד לפתרון הבעיה. מה חשוב לדעת על תיקון שטיח עבודת יד, איך מתנהלים מול מתקן השטיחים וכמה התיקון עולה? כל התשובות בפנים.

לכל התקלות ועבודות

arrow

שאלות נפוצות

כמה זמן לוקח להחליף ריפוד לספה?
זמן החלפת הריפוד משתנה מספה לספה ותלוי בגודל הרהיטים, מורכבות העבודה וברמת העומס של הרפד באותה תקופה. לדוגמה, ריפוד של ספה גדולה בסדנה אמור לקחת בין שבוע לשבועיים. 
האם יש אחריות על החלפת ריפוד לספה? 
ברוב המקרים, מקובל לתת בין שנה לשלוש שנות אחריות על החלפת ריפוד לספה. האחריות מכסה בעיות שקשורות להתקנה רשלנית (כמו היחלשות התפרים) או לבדים עצמם. האחריות אינה מכסה בלאי טבעי של הבד או נזק שנגרם משפיכת אוכל ומשקאות או שריטות/נשיכות של החתול או הכלב.