ניקוי ספות: כל מה שחשוב לדעת

אם הסלון שלכם הוא מרכז הבית, מרכז הסלון הוא הספות שבו. רק תחשבו כמה אתם והילדים עושים בהן שימוש. אז אם כבר "ניקיון פסח", תשקיעו גם בניקוי הספות, אתם לא תאמינו כמה זה יפתיע אתכם.

עוד במדריך
האם הספה שלנו באמת מתלכלכת? איך מנקים לבד את הספות? מה כולל ניקיון ספות מקצועי? איפה מתבצע ניקוי ספות? כמה עולה ניקוי ספה מקצועי?

הסלון, מרכז הבית שלכם, המקום לקבץ בו את כל בני המשפחה, לארח או סתם ליהנות מול הטלוויזיה. והיכן הכי נוח "להעביר את הזמן"? נכון, לשבת ביחד על הספה. אם כך מדוע רבים מאתנו כלל לא מקדישים תשומת לב לניקיון שלהן?

עצרתם פעם לחשוב כמה זמן אתם מבלים שם על הספות, מה נצבר בתוכן או בכלל, מתי הייתה הפעם האחרונה שהעברתם עליהן  סמרטוט?

רגע, אפשר בכלל להעביר עליהן סמרטוט? לכל ספה ולא משנה מה מחירה או גודלה וצורתה, יש את הנחיות הניקוי הספציפיות על פי סוג הבד (הריפוד) העוטף אותה.

האם הספה שלנו באמת מתלכלכת?

גם אם אין שאריות מזון בסביבה הגורמות לכתמים ופירורים המסתתרים בריפוד, הספות שלנו מתלכלכות, אנו עולים עליהן עם רגליים יחפות, יושבים או נשכבים עליהן כשאנחנו מזיעים. הזיעה שומנית ומכתימה ומן הסתם מרטיבה את הספה ויחד עם שאריות אבק בספה יוצרת כתמים שחורים בריפוד.

מעבר ללכלוך, הספות הן מוקד משיכה ידוע לקרדית האבק, פשפשים ולעיתים אפילו פשפשי מיטה. אתם יכולים לשבת על ספה "נקייה" אבל רק כביכול מכיוון שקשה מאוד להבחין במזיקים הקטנים שמשתלטים בהמוניהם על הספה. 

איך מנקים לבד את הספות?

אל תשפשפו כתמים בספות בד בניסיון להוציא אותם, אתם פשוט תגרמו לכתם להתפשט. במקום לשפשף לחצו על אזור הכתם לאחר ניגוב קל עם מטלית מים חמים וסבון, זאת במטרה להוציא אותו מסיבי הבד.

אם מדובר בריפוד אימפלה או מיקרופייבר, יש להשתמש במטלית עם מעט חומץ 5% מהול במים ולאחר מכן לנגב באחת יבשה. מומלץ לעיין בהוראות השימוש. ספות עור יש לנקות בעזרת מטלית לחה בלבד.

אם מדובר על ספת עור הפוך, ניתן להיעזר בנייר שיוף עדין עד להוצאת הכתם מן הסיבים. אם בחרתם לנקות את הספה באמצעות תכשירים יעודים יש לשים לב להוראות השימוש. 

שורה תחתונה - אם אתם לא יודעים אליו חומרים מתאימים לסוג של הספה שלכם, אנחנו בהחלט ממליצים לכם שלא לנקות אותה בעצמכם ולהזמין בעל מקצוע שזו המומחיות שלו.

מה כולל ניקיון ספות מקצועי?

ישנן חברות המתמחות בניקיון ספות מקצועי, הייחוד שלהם הוא בעצימות הניקוי והשימוש במכשור ייחודי כמו מכשיר אדים, שואב אבק עוצמתי וגרניק מים המשמש גם מכוני ניקוי מכוניות לדוגמה. ניקוי יסודי ומקצועי של הספות, ימנע ויחסל (אם קיימת) את תופעת קרדית האבק הנצמדת למזרנים וספות וימנע היווצרות עובש וחיידקים.

איפה מתבצע ניקוי ספות?

ניקוי ספות מתבצע ברוב המקרים בבית של הלקוח ואורך כמה שעות בודדות. כך שאתם לא צריכים לפנות יום שלם עבור המשימה הזו. מה שכן, לפני שאתם מזמינים את בעל המקצוע אנחנו ממליצים לכם למסור לו את כל הפרטים לגבי הספה שלכם. מה סוג הריפוד שלה, מה הגודל שלה ועם אילו כתמים אתם לא מצליחים להתמודד בעצמכם.

המלצה שלנו, שלחו תמונה לבעל המקצוע על מנת שיוכל לדעת מראש לקראת איזו עבודה הוא מגיע. יש מצב שהוא גם יוכל לתת לכך מידע מקדים על העבודה. למשל, יש מקרים שבהם ניקוי הספות בהחלט עוזר מבחינה הגיינית, אך מבחינה ויזואלית הכתמים עדיין נשארים, את זה חשוב שתדעו לפני שאתם מזמינים אותו.

כמה עולה ניקוי ספה מקצועי?

לפני שאתם מזמינים את בעל המקצוע אנחנו ממליצים לכם לבדוק במחירון המומלץ של המקצוענים כמה עולה ניקוי ספה. בנוסף, בדקו מה האלמנטים השונים שיכולים לייקר את העלות, כמו סוג הבד למשל. אם יש פערים בין הצעת המחיר שאתם מקבלים לבין המחיר במחירון שלנו דרשו לדעת ממה הם נובעים.

מחירון רפדים

המחירים כוללים מע”מ

החלפת ריפוד לרהיטים: כל מה שצריך לדעת

רוצים להחליף ריפוד לרהיטים? אנחנו נלווה אתכם לאורך כל הדרך. אלו סוגי ריפוד קיימים, איך מתנהלים מול הרפד לפני העבודה ובמהלכה וכמה עולה החלפת ריפוד לרהיטים? כל התשובות בפנים.

תיקוני ריפוד לרהיטים: כל מה שצריך לדעת

צריכים תיקוני ריפוד לרהיטים? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם בכל השלבים. מתי צריך תיקוני ריפוד לרהיטים, איך מתנהלים מול רפד מקצועי לפני וכמה זה עולה? כל התשובות לפניכם.

תיקון שטיח סינתטי: כל השלבים עד לפתרון

צריכים תיקון שטיח סינתטי? אנחנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לדעת על תיקון שטיח סינתטי, איך מתנהלים מול מתקן שטיחים וכמה עולה העבודה? כל התשובות בפנים.

תיקון שטיח עבודת יד: כל השלבים בדרך לפתרון

צריכים תיקון שטיח עבודת יד? אנחנו נלווה אתכם בכל הצעדים עד לפתרון הבעיה. מה חשוב לדעת על תיקון שטיח עבודת יד, איך מתנהלים מול מתקן השטיחים וכמה התיקון עולה? כל התשובות בפנים.

לכל התקלות ועבודות

arrow