בניית גג רעפים: כל מה שחשוב לדעת

שיפועים, רעפים, תקרות ובידודים הם רק חלק מנושאי הבנייה המתמזגים בגג, כל אלו מחייבים תכנון מקדים תוך ניצול יתרונות הבנייה שלהם לעומת גג בטון. כיצד עושים זאת נכון? ומדוע שיפוע הגג כל כך חשוב? כל הפרטים בכתבה

עוד במדריך
מה יתרונות גג רעפים על פני בטון? איך לתכנן גג עוד בשלב האדריכלי? איך לתכנן גג בחשיבה לטווח ארוך? איך מתנהלים מול הגגן?

גג רעפים ותכנונו היא מלאכת מחשבת הנבנית על ידי קבלן הגגות. החל משלב התכנון ועד שלב הבנייה ולאחריה. חשיבה לטווח רחוק וניהול שינויים הם תוצאה של תכנון נכון.

אלו מבנינו שידם משגת לבנות בית פרטי, ברוב המקרים יבנו אותו לפי "החלום האמריקאי הפרטי שלהם "- בית כפרי עם גג אדום, חצר וגדר לבנה.

מה יתרונות גג רעפים על פני בטון?

איטום - גג רעפים הוא גג משופע המצמצם היקוות מים על הגג, זאת בניגוד לגג בטון אשר נוצק כמישורי עם שיפוע מינימאלי בלבד.

הרעפים עמידים בפני נזקי מזג אוויר ואינם סופגים מים, על כן אינם דורשים תחזוקה שנתית שוטפת כמו בגג בטון (סיוד, זיפות, איטום).

בידוד - גובהו של הגג יוצר הפרדה בין תקרת ביתכם לגג עצמו ומונע מקרני השמש לפגוע ישירות בתקרה ולהעלות את הטמפרטורה בבית.

נראות - בעוד שגג בטון איננו נראה אלא רק מספק לבית גימור חד בקווים ישרים, גג רעפים יכול להיבנות בשלל צבעים וצורות בהתאם להעדפות של בעלי הבית ו/או לשיקולו של האדריכל.

איך לתכנן גג עוד בשלב האדריכלי?

אם הגעתם למסקנה שאתם מעוניינים לבנות גג רעפים בביתכם, עליכם ליידע את האדריכל המגיש בשמכם את תכנית המתאר של ביתכם החדש, כיוון שעליכם לקבל אישור בנייה ואחד מן הפרמטרים הנמדדים הוא גובה, עליו משפיע שיפוע הגג. 

גובה הבית נקבע עוד בשלב האדריכלי בהתייעצות עם קבלן הגגות. תקן 1156 קובע שניתן לבנות את הגג בשיפוע של 35%-40% (תלוי סוג רעף), אלא אם מדובר בגג בעל חומרי איטום תחת הרעפים ואז הגבלת המינימום היא 20%. 

איך לתכנן גג בחשיבה לטווח ארוך?

גג רעפים על שלל יתרונותיו, מאפשר לכם לתכנן את ביתכם כך שבעתיד תוכלו להוסיף עוד קומת מגורים ואפילו לחסוך כסף.

בעת בניית בית חדש תוכלו לבחור האם לבנות גג מתכנס ללא תקרה תחתיו ולקבוע את הגובה הסופי של הבית המוגש לאישור, את רצפת קומת המגורים השנייה תוכלו לבנות בעתיד.

אפשרות נוספת היא לבנות גג גמלונים על תקרת בטון, זו תשמש כרצפת הקומה השנייה בבנייה עתידית. כך תוכלו ליהנות מן היתרונות הרבים של גג רעפים מול גג בטון ולחסוך את הכספים המיותרים בעבור יציקה נוספת.

איך מתנהלים מול הגגן?

לפני שאתם ממהרים לסגור עם גגן אנחנו ממליצים לכם לקחת כמה הצעות מחיר. ביקור עבור הצעת מחיר לא אמור לעלות כסף, בעלי המקצוע יודעים שזה חלק מהעבודה. רק כך הגגן יוכל לבדוק מה המצב של הגג שלכם, מה מורכבות העבודה ולכמה רעפים הוא יזדקק במהלך העבודה.

סגרו רק עם הגגן שנותן לכם הצעת מחיר כתובה ומסודרת, לא פעם הצעת המחיר מעידה על התנהלות בעל המקצוע. גגן שמעניק לכם הצעת מחיר לא מסודרת יכול להתגלות גם כגגן לא מסודר שאולי לא יעניק לכם שקט נפשי במהלך העבודה.

כמו כן, יש מגוון אחב של סוגי רעפים כאשר הנפוצים שבהם הם רעפי חרס. המלצה שלנו, לכו על הרעפים הפופולריים הללו, אנחנו מניחים שגם הגגן יציע לכם לבחור בהם.

נזילה מגג רעפים: כל מה שצריך לדעת

יש לכם נזילה מגג רעפים? אתם במקום הנכון. אנחנו נלווה אתכם כל הדרך לפתרון, נסביר מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים מתקן גגות, איך מתנהלים מולו וכמה זה יעלה? כל התשובות לפניכם.

החלפת רעפים בודדים: כל השלבים עד לפתרון

זקוקים להחלפת רעפים בודדים? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם בכל התהליך. מתי צריך להחליף רעפים, איך מתנהלים מול מתקן הגגות וכמה תעלה החלפת רעפים בודדים? כל התשובות לפניכם.

תיקון מרזב חיצוני: כל השלבים עד לפתרון

צריכים תיקון מרזב חיצוני? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם. מה עושים רגע לפני שמזמינים מתקן גגות, איך מתנהלים מולו וכמה יעלה תיקון מרזב חיצוני? כל התשובות לפניכם.

החלפת גג רעפים: כל מה שצריך לדעת

צריכים החלפת גג רעפים? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם בכל התהליך. איך בוחרים רעפים, איך מתנהלים מול מתקן הגגות וכמה יעלה החלפת גג רעפים? כל התשובות לפניכם.

לכל התקלות ועבודות

arrow