בידוד גג רעפים: המדריך המלא

יש לכם גג רעפים? אתם שמים לב שהבידוד לא מספק לכם את המענה הדרוש? הבית הופך חם מאוד בקלות ומערכות שונות סובלות מעובש ורטיבות? איש מקצוע יכול להתקין שכבת בידוד חדשה ולהגן על הגג לטווח ארוך. אז איך עושים את זה?

עוד במדריך
באילו חומרים משתמשים לבידוד גג רעפים? איך גגן מקצועי יבצע את העבודה? איפה מונחת שכבת הבידוד? מה משפיע על מחיר בידוד גג רעפים?

בידוד לגג רעפים יאפשר לכם ליהנות לא רק מהמראה של הבית אלא גם להימנע מהופעה של נזקים לאורך השנים. אם זה על ידי הפחתה של רעש ואם זה על ידי מניעה של דליפות והופעה של רטיבות ועובש שיקשו על מערכות כאלו ואחרות המותקנות על הגג. 

בין היתר, בידוד איכותי תורם להפחתה של מידות החום בבית מה שיחסוך לא מעט כסף על חשמל עבור אמצעי קירור. אז איך מתבצעת העבודה ומה חשוב לקחת בחשבון לפני שמזמינים גגן מקצועי? תשובות המדריך הבא.

באילו חומרים משתמשים לבידוד גג רעפים?

ישנם מספר חומרים בשוק שיכולים לתת מענה עבור בידוד איכותי. קיימים ניואנסים שמתבטאים ביתרונות והחסרונות של כל אחד מהחומרים אל מול מזג אוויר ספציפי, קר יותר או חם וכמובן שכדאי לקחת בחשבון את ההבדלים במחירים.

פליאוריטן מוקצף

חומר פופולארי בעיקר משום שנוח להניח אותו ולא צריך לפרק את גג הרעפים במיוחד לשם כך. החומר מאפשר בידוד תרמי ברמה גבוהה. שימו לב כי מדובר על חומר רגיש יחסית שלא תמיד מחזיק לאורך שנים. 

סופר פולינום

מאין רדיד אלומיניום המכיל בועיות אוויר ומאפשר בידוד איכותי. היתרון הנוסף של החומר הוא העמידות היחסית שלו נגד אש. 

Snow white, BTI

הנפוץ ה- Snow white שמורכב מפוליאסטר תחום בשני רדידי אלומיניום דקים משני הצצדים. האופן בו החומר בנוי מאפשר בידוד מצוין לחום ולקור. החומר פופולארי לאור התמורה שהוא נותן לאורך שנים.

BTI נשאר איכותי ויעיל בפני נזקים שונים גם לאחר הצטברות של אבק ותהליכים של בלייה טבעית.

חומרים נוספים

החומרים הפופואלריים ביותר הם אלו שצויינו לעיל. קיימים מקרים בהם איש מקצוע ייעזר בחומרים אחרים בהתאם למזג האוויר באיזור שלכם ולאופן בו בנוי הגג.

איך גגן מקצועי יבצע את העבודה?

אם אתם מוטרדים מכך שהבית שלכם ישן או שהגישה לגג לא נגישה מספיק, הסירו דאגה מליבכם. בידוד לגג רעפים ניתן להניח בצמידות לגג הרעפים או מתחתיו, קרוב לתקרה. כך שבפועל ניתן להתמודד עם כל אתגר. 

אוורור הגג

המטרה של בידוד גג רעפים בישראל היא בדרך כלל הורדה של הטמפרטורות. לכן חשוב לייצר פתחי אוורור לגג הרעפים, באמצעות התקנת ארגז רוח, על מנת לאפשר כניסה של אוויר אל תוך החלל, עליית הגג. את התוצאה הזו ניתן להשיג בשתי דרכים: 

התקנה של רעפים יעודיים 

ניתן להניח רעפים מיוחדים שיאפשרו זרימה של אוויר מין החוץ בנקודות אסטרטגיות לאורך הגג. כדאי לסגור את הפתחים ברשת כדי למנוע כניסה של מיני מזיקים ובראשם יונים שעלולות למצוא בגג שלכם את מקום מושבן. 

התקנה של מפוח אוויר בגג

בשוק תוכלו למצוא שורה של מפוחי אוויר שיעזרו ליצור סרקולציה של אוויר בגג. החל ממפוח סולארי או מפוח חשמלי שנעזרים באנרגיה כדי לבצע עבודה טובה וכלה במפוח אוויר פשוט שיתן לכם תמורת מחיר נמוך עבודה טובה יחסית. 

אמנם התקנה של מפוח אוויר מייקרת את העבודה אבל הירידה במידות החום משפיעה על צריכת החשמל בבית וגם על הכסף שיוצא על כך.

איפה מונחת שכבת הבידוד?

את שכבת הבידוד יש להצמיד לגג. קיימות כל מיני דרכים לעשות את המלאכה הזו. יש בעלי מקצוע שממש 'יפתחו את הרעפים' ויניחו את שכבת הבידוד בין הרעפים ובין הבסיס שנמצא תחתם. 

לעיתים, במידה ואי אפשר להגיע אל הרעפים עצמם עבור ביצוע העבודה, הברירה היחידה תהיה הצמדה של החומר המבודד אל התקרה של הגג. 

בדרך כלל לא כדאי לעשות זאת בגלל שבאופן כזה הבידוד לא מונע מהחום להצטבר בגג ולפגוע במערכות שונות שממוקמות שם, כמו מערכות האינסטלציה, מערכות האיוורור של הבית ועוד.

מה משפיע על מחיר בידוד גג רעפים?

התשובה תלויה בסיטואציה בה אתם נמצאים. בדרך כלל, במידה והעבודה נעשית במסגרת בניית הבית המחיר יהיה נמוך יותר בעוד הנחה של בידוד לבית קיים תהפוך את התהליך ליקר יותר. 

שימו לב כי קיימים הבדלים משמעותיים במחירים בין סוגי החומר השונים עבור תהליך בידוד הגג. אם אתם מתלבטים במישור הכלכלי זיכרו כי בידוד איכותי וטוב יחסוך לכם לא מעט חשמל לאורך השנים בגלל הוויסות המשמעותי של מידת החום בבית. 

למחיר המומלץ עבור בידוד גג רעפים>>

אל תשכחו כי מדובר על תהליך שנעשה פעם אחת ולא חוזר על עצמו כל עוד לא קרו שינויים דרמטיים כמו חדירה של יונים אל הגג ועוד. כך שבמידה רבה עבודה יקרה יותר בשלב הביצוע תביא לרווחה כלכלית בהמשך. 

צריכים גגן מקצועי לבידוד גג רעפים? ניתן לחייג כעת>>

נזילה מגג רעפים: כל מה שצריך לדעת

יש לכם נזילה מגג רעפים? אתם במקום הנכון. אנחנו נלווה אתכם כל הדרך לפתרון, נסביר מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים מתקן גגות, איך מתנהלים מולו וכמה זה יעלה? כל התשובות לפניכם.

החלפת רעפים בודדים: כל השלבים עד לפתרון

זקוקים להחלפת רעפים בודדים? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם בכל התהליך. מתי צריך להחליף רעפים, איך מתנהלים מול מתקן הגגות וכמה תעלה החלפת רעפים בודדים? כל התשובות לפניכם.

תיקון מרזב חיצוני: כל השלבים עד לפתרון

צריכים תיקון מרזב חיצוני? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם. מה עושים רגע לפני שמזמינים מתקן גגות, איך מתנהלים מולו וכמה יעלה תיקון מרזב חיצוני? כל התשובות לפניכם.

החלפת גג רעפים: כל מה שצריך לדעת

צריכים החלפת גג רעפים? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם בכל התהליך. איך בוחרים רעפים, איך מתנהלים מול מתקן הגגות וכמה יעלה החלפת גג רעפים? כל התשובות לפניכם.

לכל התקלות ועבודות

arrow