התקנת תריסים: כל המידע להתקנה נכונה

התקנת תריסים בבית היא תהליך שיש לו שלבים ובחירות חשובות. לכן, חשוב להגיע להתקנה מוכנים עם כל המידע הרלוונטי על סוגי התריסים, סוגי הארגזים ואיך יהיה נכון להתנהל מול מתקין התריסים? כל התשובות.

עוד במדריך
אילו סוגי תריסים קיימים? אילו סוגי ארגזים קיימים? מה חשוב לקחת בחשבון לפני ההתקנה? איך תתנהלו נכון מול מתקין התריסים? אילו פעולות תחזוקה ישמרו על התריסים?

הסיבות שיובילו להתקנה של תריסים חדשים יהיו לרוב החלפה של הקיימים בשל בלאי ונראות ישנה או שדרוג של תריס עם מנגנון ישן לתריס מתקדם. 

אך לפני שניגשים לבחירת המתקין ומתכננים את ההתקנה, חשוב לשים לב לסוג התריס החדש ולהתאמתו לעיצוב הבית. 

אילו סוגי תריסים קיימים?

לפני שמתחילים את ההתקנה, חשוב תחילה לבחור את התריס המתאים ביותר עבורכם וכזה שיתאים לעיצוב הכללי של הבית. הסוג הראשון, הוא תריס משוך, שבנוי כתריס חלול ועבה והאור נכנס בו דרך חריצים קטנים. לתריס זה, יש חיסרון שהוא גם יתרון - הוא מסיבי וכבד ולכן, מצד אחד מקשה על פריצות בקומות נמוכות אך מצד שני, הכובד מקשה על תפעול של תקלה במידת הצורך. 

התריס המוקצף, עשוי אלומיניום שמכיל חומר מסוג פוליאוריטן, המשמש כשכבת הגנה אקוסטית ותרמית. החיסרון שלו, הוא הנטייה להתעקם בקלות יחסית. חיסרון זה, גורם לו לתקלות רבות במנגנון הפתיחה והסגירה שלו. מצד שני, היתרון הבולט שלו הוא המחיר הזול. 

תריס נוסף, שנחשב לנפוץ יחסית הוא תריס ההזזה. התריס נע על החלון בתוך מסילה ייעודית שזזה ימינה ושמאלה. התפעול שלו נוח וקל יחסית אך, התקלה המרכזית שלו תגיע משחיקה של המסילה או הגלגלים המקשרים. יחד איתו, נמצא גם תריס הגלילה, שיושב בתוך ארגז ייעודי. במסגרת ההתקנה, ניתן לבחור בין תריס גלילה ידני לבין חשמלי בהתאם לנוחות המשתמשים. 

אילו סוגי ארגזים קיימים?

בהמשך לבחירת סוג התריס אותו תרצו להתקין, חשוב לשים לב גם לסוגי הארגזים השונים. בחירה של ארגז התריס תהיה חשובה בעיקר עבור עיצוב הבית וההכנה הדרושה לפני ההתקנה. לדוגמה, ארגז פנימי (או בשמו המקצועי "מונובלוק") מגיע עם מבנה מותאם לחלון ומתלבש עליו בהמשך למשקוף הקיים. התקנה נכונה של הארגז תהיה במקומות גבוהים או כשאין גישה נוחה לארגז חיצוני. 

הארגז החיצוני, הוא הארגז הנפוץ ביותר להתקנה והוא מותקן בקירות חיצוניים. לארגז זה, יתרון בולט בכך שהוא נפרד ולא פוגע באיטום התרמי והאקוסטי של החלון. בעת התקנתו, חשוב לשים לב לכך שתהיה גישה נוחה אליו ושלא יהיה גבוה מידי. אפשרות נוספת, היא התקנה של ארגז נסתר ששומר על עיצוב נקי של הבית. אך, על מנת להתקין ארגז מסוג זה, צריך לתכנן זאת מראש עם קבלן שיצור עבורו מקום מתאים. 

מה חשוב לקחת בחשבון לפני ההתקנה?

אחרי שבחרתם את סוג התריס החדש ואת הארגז המתאים עבורו, יש כמה דברים שחשוב לקחת בחשבון לפני שמתקין התריסים מגיע אליכם להתחלת העבודה: תחילה, וודאו שאופן פתיחת התריס מתאים לצרכים שלכם ולמשתשמים השונים בבית. גם אם בחרתם בהתקנה של תריסים חשמליים, עדיין מומלץ להתקין גם אפשרות לפתיחה ידנית. הפתיחה הידנית, תסייע לכם בזמן של הפסקת חשמל או תקלה בתריס החשמלי. 

התקנה של תריסים חדשים בבית היא עסק לא זול ולכן, חשוב להתייעץ עם מתקין תריסים מקצועי ולוודא מולו את מחיר ההתקנה ומה היא כוללת בתוכה. במידה ויש צורך בתוספת תשלום עבור חלקים שונים בתהקנה או עבור חלקים נוספים, כדאי לוודא זאת מראש. יחד עם זאת, חשוב שמתקין התריסים שיגיע אליכם יהיה מקצועי ובעל ניסיון. 

טיפ של מקצוענים: אל תסתפקו בהצעת מחיר אחת ובחנו מספר הצעות מחיר שונות. בכל הצעה תוכלו לראות סעיפים שונים איתם תוכלו להרכיב את ההצעה הטובה ביותר עבורכם.

איך תתנהלו נכון מול מתקין התריסים?

בחירה במתקין תריסים מקצועי ובעל ניסיון, תבטיח לכם שקט נפשי לאורך זמן. לכן, כחלק מהחיפושים עבור בעל המקצוע שתרצו להזמין, וודאו את תיק העבודות והניסיון שלו. חשוב לשים דגש על ביקורות ועל תיק העבודות שלו במידה ולא מדובר על חברה של התקנות. במידה ואתם בוחרים בהתקנה מטעם החברה שמספקת את התריסים, וודאו את כל פרטי ההתקנה והתריסים כדי שלא יהיו פערים בזמן העבודה בבית. 

עברו היטב על ההסכם החתום של עבודת ההתקנה. בדקו אותו לעומק והבינו מהן ההתחייבויות של בעל המקצוע לאורך כל התהליך. שימו דגש על סעיף האחריות שעליו להיות בין 5-7 שנים. ישנם מקרים בהם ניתן גם לבקש את הארכת תקופת האחריות (לעיתים בתוספת תשלום). בתעודת האחריות, וודאו את מספר שנות אחריות שניתנות לכם, את סוג התקלות שהיא מכסה ואת סוג התקלות שלא. 

אילו פעולות תחזוקה ישמרו על התריסים?

אחרי ההתקנה, חשוב להקפיד על פעולות תחזוקה שוטפות שיעזרו לכם לשמור על התריסים לאורך זמן ויעזרו לו להפעלה תקינה. תחילה, דאגו לנקות את התריסים אחת לשבוע לפחות על מנת שלא יצטבר עליהם אבק ויהפכו את הפתיחה והסגירה לקשים בהמשך. במידה ומדובר על תריסים חשמליים, הקפידו להעביר עליהם מטלית לחה ולא להתיז מים שעלולים לפגוע בחשמל ולהוות סכנה. אחרי הניקיון והייבוש המלא, שמנו את הגלגל שנמצא בצד מנוע התריס החשמלי (הלאגר) כדי שימשיך לתפקד בצורה חלקה. 

כדי לוודא שהתריס יעבוד בצורה חלקה, חשוב לפנות מסביבתו חפצים שונים שעלולים להיתקע בו. לכן, במידה ויש לכם תריס חשמלי ויש בסביבתו חפץ קטן שיפריע לו להיפתח ולהיסגר, פנו אותו משם כדי שלא לגרום לתקלה במנגנון התריס. בנוסף, בעת הפתיחה והסגירה וודאו מפעם לפעם שהתריס ישר ולא נוטה לאחד הצדדים (כך תוודאו שהוא נשאר יציב במסילה שלו).

תיקון ידיות בתריס הזזה: כל השלבים והמידע

צריכים עזרה עם תיקון ידיות בתריס הזזה? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. איך תתנהלו נכון מול מתקן התריסים, מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים אותו וכמה עולה תיקון ידיות בתריס הזזה? ריכזנו עבורכם את כל המידע.

תריס הזזה תקוע: כל השלבים בדרך לפתרון

התריס תקוע? אנחנו נלווה אתכם צעד צעד. מה עושים כשהתריס נתקע, איך מתנהלים מול מתקן התריסים וכמה עולה תיקון תריס תקוע? כל התשובות בפנים.

שלבים שבורים או חסרים בתריס הזזה: כל השלבים עד לפתרון

צריכים החלפת שלבים שבורים או חסרים? הגעתם למקום הנכון, אנחנו נלווה אתכם כל הדרך לפתרון. מה עושים לפני שמזמינים מתקן תריסים, איך מתנהלים מולו וכמה תעלה לכם החלפת שלבים שבורים או חסרים? כל התשובות לפניכם.

התריס החשמלי מקצר: כל השלבים בדרך לפתרון

התריס החשמלי מקצר? אל תדאגו, אתם נמצאים במקום הנכון. מה עושים רגע לפני שמזמינים מתקן תריסים, איך מתנהלים מולו וכמה עולה תיקון תריס מקצר? כל התשובות לפניכם.

לכל התקלות ועבודות

arrow

שאלות נפוצות

אילו סוגי תריסים קיימים?
בבחירת סוג התריס שתרצו להתקין, יש לקחת בחשבון את העיצוב ואת שיטת הפתיחה המתאימים למשתמשים בו. הסוג הראשון, הוא תריס משוך הבנוי כתריס עבה וחלול. סוג נוסף הוא התריס המוקצף, העשוי אלומיניום עם חומר מסוג פוליאוריטן שנחשב לתריס זול. התריס הנפוץ ביותר הוא תריס ההזזה, שהוא קל ונוח לתפעול, נע על מסילה ואיתו תריס הגלילה שמגיע ארוז בתוך ארגז ייעודי שיכול להיות חיצוני או פנימי. 
איך ניתן לשמור על תקינות התריסים לאורך זמן?
על מנת לשמור על התריסים החדשים לאורך זמן ויעילים ככל שניתן, חשוב לאמץ כמה פעולות תחזוקה פשוטות כמו: ניקיון שוטף של התריסים (אחת לשבוע לפחות) שימנע את הצטברות האבק והלכלוך עליהם. בתריסים חשמליים, יש להשתמש במטלית לחה ולא במים ישירים שעלולים לפגום בחשמל ולהוות סכנה. בנוסף, חשוב לשמן את הגלגל שנמצא בצד מנוע התריס החשמלי (הלאגר) כדי שיתפקד בצורה חלקה ולפנות מסביבו חפצים שונים שעלולים להיתקע במסילות או בין שלבי התריס.