הובלה עצמית או שירותי הובלה קטנה? כך תחסכו באמת

סטודנטים, שותפים וזוגות צעירים רבים מנסים לחסוך את עלות ההובלה באמצעות הובלת הציוד שלהם בכוחות עצמם, אבל האם זה באמת משתלם? והאם החלופה של הובלה קטנה יכולה להיות פתרון ביניים אטרקטיבי יותר?

עוד במדריך
החישוב האמיתי של עלות הובלת דירה לבד הזמן האמיתי שכרוך בהובלה לבד רוצים לחסוך? יש גם פתרון ביניים: הובלה קטנה

קהל היעד למעברי דירה שזקוק להובלות קטנות הוא בדרך כלל זוגות צעירים, שותפים רווקים או סטודנטים, שהמשותף ביניהם הוא העובדה שהם בתקציב מוגבל בדרך-כלל והתחושה שלהם שבגלל היותם צעירים וחסונים, הם יכולים לבצע את ההובלה לבד ולחסוך. 

אך האם מדובר בחיסכון של ממש? מהו המחיר האמיתי שמשלמים אלו שמתכוונים לחסוך אך יוצאים נפסדים? לפניכם המדריך. 

החישוב האמיתי של עלות הובלת דירה לבד

הערכה שגויה של היקף התכולה: 'כמה ציוד כבר יש לי להעביר? שניים – שלושה ארגזים מקסימום'. זוגות צעירים, סטודנטים ושותפים רבים שעוברים לגור יחד, עוזבים את בית ההורים, או עוברים מדירה קטנה אחת לדירה אחרת, בטוחים שהובלת הציוד תסתכם בכמות קטנה של ארגזים אותה יוכלו להוביל בעצמם.

במקרים רבים הדבר אכן אפשרי פיזית, אבל האם מאחורי ההחלטה הזו עומד רציונל כלכלי אמיתי? תחשבו על כמות הארגזים האמתית אותה אתם צריכים לשנע לפני שאתם נכנסים להרפתקה שתתחרטו עליה.

בנוסף, קחו בחשבון ציוד גדול במיוחד שאולי לא ייכנס לרכב הפרטי שלכם, חשבו כמה 'נגלות' תצטרכו לעשות כדי להעביר את כל הציוד. אולי תצטרכו לשכור רכב גדול כדי להכניס אליו את כל הציוד?

אמנם יש חברות הובלה שאפשרות השכרת רכב לפי שעה, עם או בלי נהג, אבל אז החיסכון הכלכלי שלכם צונח פלאים והסכום שהייתם משלמים על הובלה מלאה לעומת הסכום אותו תשלמו על הרכב השכור, יהיה במקרים רבים דומה. בנוסף, הכניסו לחישוב גם עלויות של דלק וחנייה. 

הזמן האמיתי שכרוך בהובלה לבד

אלמנט משמעותי אותו עליכם לקחת בחשבון כשאתם עוברים דירה הוא חלוקה נכונה של הזמן. מעבר דירה הוא לא רק ההובלה עצמה, למרות שבמקרים מסוימים היא שואבת את הרוב המוחלט של הזמן, ולא תמיד בצדק.

חוץ ממעבר הדירה אתם צריכים להתעסק גם עם שינוי כתובת במשרד הפנים, העברת חשבונות (ארנונה, מים וחשמל), ניוד של ספקיות התקשורת, ניקיון וצביעת הדירה שעוזבים והדירה אליה נכנסים ועוד הפתעות וסידורים שצצים תוך כדי תנועה, בהתאם לסוג הנכס ולציוד שברשותכם. 

כעת הכניסו לתוך התהליך המורכב הזה גם הובלת התכולה שלכם ללא חברת הובלה, ללא מיומנות וללא ציוד מתאים. מה שיכול לקחת מספר שעות, יכול להפוך לסיוט של כמה ימים, שאף יימתח על פני שבועות (אם אתם עוברים מבית ההורים, ובכל פעם נזכרים בעוד ציוד שהשארתם מאחור). 

הוסיפו לכך הפתעות של מזג-אוויר, קושי בפירוק והרכבה של ריהוט ונזקים שיכולים להיגרם לרכוש המשותף בבניין (חדר מדרגות, קירות או מעלית) והרי לכם מתכון לכאב-ראש אחד גדול וממושך. 

רוצים לחסוך? יש גם פתרון ביניים: הובלה קטנה

ועדיין, אם אתם בתקציב מוגבל במיוחד ועדיין רוצים לצלוח את מעבר הדירה בקלות יחסית, דעו שהובלה לא חייבת לעלות כמה אלפי שקלים. ישנם פתרונות ביניים אשר הם זולים משמעותית.

הזמינו חברה ייעודית להובלות קטנות: חברות הובלה להובלות קטנות מתמחות בסוגי ההובלות הקטנות למיניהן.

בין אם מדובר בהובלה של פריטים בודדים, של כמות ארגזים קטנה מאוד, ועל אחת כמה וכמה אם האזור אליו אתם עוברים קרוב לזה שאותו אתם עוזבים, שקלו ברצינות להשתמש בשירותיה של חברת הובלות מקצועית להובלות קטנות.

את הציוד שקל להוביל (בגדים, מגבות, שמיכות וחפצים בלתי שבירים נוספים) תוכלו להוביל לאט ובסבלנות בעצמכם או עם כמה חברים טובים.

ואולם, יש דברים שכדאי להשאיר לבעלי מקצוע מהתחום. מה למשל? מכשירי חשמל כבדים (מכונת כביסה, מקרר ותנור, למשל) וגם ריהוט כבד (ספות, מיטה, כוננית גדולה וכן הלאה). 

הצטרפו להובלה גדולה קיימת: דרך נוספת להוזיל את עלות ההובלה ולחסוך מכם את התענוג המפוקפק של הובלה עצמית, היא ליצור קשר עם חברת ההובלה ולהתאים את ההובלה לזמנים שנוחים לה. ככל שתהיו גמישים במועד, כך גדל הסיכוי שתוכלו להתלוות לחברה אחרת שממילא מגיעה עם משאית שאינה מלאה לגמרי בציוד. 

אם אין לכם בעיה עם הובלה בלילה או בסוף השבוע, הודיעו את זה לחברת ההובלה, ובדקו האם הם יוכלו לבצע את העבודה בתעריף זול יותר. במקרים רבים זה ישתלם למובילים, מאחר וזו עבודה אקסטרה שלא לוקחת להם זמן רב מדי ובטח שלא כמות גדולה של מובילים.

התארגנו כקבוצה של עוברי דירות: אופציה מוצלחת במיוחד להוזלת עלות ההובלה, במיוחד כשמדובר בהובלה של מעט ציוד, היא להצטרף להובלה קיימת או לחפש אנשים נוספים שצריכים הובלה באזורכם. הצטרפות כזו יכולה להוזיל את ההובלה משמעותית. ממש כמו קבוצות רכישה, ברגע שאתם פונים למוביל בתור קבוצה גדולה, אתם הופכים להיות הרבה יותר אטרקטיביים כלכלית עבורו, מאשר אם תגיעו לבד. 

חפשו ברשתות החברתיות אנשים שעוברים באותו החודש שאתם צפויים לעבור ובהחלט ייתכן שתופתעו לטובה.

הובלת פריט בודד: כל הטיפים במקום אחד

אם אתם צריכים להוביל פריט בודד כמו ספה, מכונת כביסה, ארון, מכונת כביסה או מקרר, אתם נמצאים במקום הנכון. אנחנו נלווה אתכם לאורך כל התהליך, נעזור לכם להבין כמה אתם הולכים לשלם ואיך כדאי להתנהל עם המוביל.

הובלת פסנתר: כל מה שחשוב לדעת

אם יש לכם פסנתר בבית ואתם צריכים לעבור דירה, הגעתם למקום הנכון. אנחנו נלווה אתכם כל הדרך לדירה החדשה שלכם ונעזור לכם להתנהל נכון מול חברת ההובלה.

הובלת דירה: כל מה שחשוב לדעת

עוברים דירה וזקוקים למוביל? אתם נמצאים במקום הנכון. אנחנו נלווה אתכם לאורך כל הדרך, נסביר לכם מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים מוביל, איך מומלץ להתנהל מולו וכמה תעלה לכם ההובלה.

הובלת דירה עם מנוף: כל מה שחשוב לדעת

אם יש לכם הרבה ציוד בבית ואתם צריכים להשכיר מנוף? הגעתם למקום הנכון. אנחנו נלווה אתכם כל הדרך לדירה החדשה שלכם ונעזור לכם להתנהל נכון מול חברת ההובלה.

לכל התקלות ועבודות

arrow