מה חשוב לדעת על הובלת מקרר?

עוברים דירה ורוצים להעביר את המקרר? במדריך הבא נסביר מה חשוב לבדוק מול חברת ההובלות, האם ניתן להוביל את המקרר בשכיבה, איך מכינים את המקרר להובלה, איך חברות הובלות מקצועית מובילה מקרר ומה משפיע על מחיר הובלת מקרר?

עוד במדריך
מה חשוב לבדוק מול חברת ההובלות? האם ניתן להוביל את המקרר בשכיבה? איך מכינים את המקרר להובלה? איך חברת הובלות מקצועית מובילה מקרר? מה משפיע על מחיר הובלת מקרר?

עומדים בפני מעבר דירה ולא רוצים לוותר על המקרר? מעולה, יש כמה דגשים שחשוב לשמור עליהם כדי לשמור על תקינות המקרר.

במדריך הבא נסביר מה חשוב לבדוק מול חברת ההובלות, האם ניתן להוביל את המקרר בשכיבה, איך מכינים את המקרר להובלה, איך חברות הובלות מקצועית מובילה מקרר ומה משפיע על מחיר הובלת מקרר?

מה חשוב לבדוק מול חברת ההובלות?

הזמינו חברת הובלות קטנה – במקרה שמעבירים רק את המקרר ולא מדובר בהובלת דירה רגילה, מומלץ להזמין חברת הובלות קטנה שמחזיקה משאית קטנה או טנדר ויש לה ניסיון עם פריטים בודדים. עלויות התחזוקה של חברת הובלות קטנה נמוכות יותר מחברה שמבצעת הובלות גדולות, מה שמשפיע גם על מחיר העבודה.

בדקו אם צריך לפרק דלתות – במקרה שיש לכם מקרר גדול עם דלת כפולה, יכול להיות שהוא לא יעבור ברוחב דלת הכניסה בדירה הקיימת או בדירה החדשה ולכן צריך לפרק את דלתות המקרר. אם יש ספק, ניתן למדוד עם מטר את המקרר ודלתות הכניסה. בכל מקרה, כדאי לשלוח תמונה של המקרר לחברת ההובלות כדי לוודא שהיא יודעת לעשות את זה.

דרשו הצעת מחיר בטלפון – אם מדובר בהובלת מקרר בלבד, סביר להניח שחברת ההובלות לא תגיע לביקור מקדים. לכן כדי לקבל הצעת מחיר מסודרת שלא תשתנה במועד העבודה, צריך לציין את גודל המקרר, קומה של הדירה הקיימת והחדשה, מרחק בין הדירות והאם יש מעלית. כמובן שגם פירוק והרכבה של דלתות המקרר משפיע על המחיר.

ודאו שיש אחריות על ההובלה – ודאו שחברת ההובלות מספקת לכם אחריות על המקרר בזמן הנסיעה במשאית מהדירה הקיימת לדירה החדשה, זה נקרא פוליסה "ביטוח סחורות בהעברה". בנוסף, ודאו שהחברה לוקחת אחריות במקרה של שבר שנגרם במהלך ההובלה באחת הרגליות. הוא לא מחויב לכך, אבל אנחנו מצפים שישוב לתקן נזקים במקרר.

האם ניתן להוביל את המקרר בשכיבה?

הובלת המקרר מומלצת רק במצב מאונך (עמידה) ולא מאוזן (שכיבה), אחרת השמן בתוך המערכת עשוי לנוע לכיוון צינורות הקירור ולהשאיר את המדחס לא משומן, מה שיפגע בתקינות המקרר. מבחינת הטיית המקרר, מותר להשעין אותו על העגלה בזווית של 30 מעלות, עדיף לא להגיע ליותר מ-45 מעלות.

אם בכל זאת המקרר עבר הובלה במצב שכיבה, אסור לחבר אותו לחשמל ב-12 השעות הראשונות וכדאי להמתין שהמערכת תתאזן.

איך מכינים את המקרר להובלה?

רוקנו את המקרר מאוכל – יום לפני ההובלה, רוקנו את המקרר מאוכל והעבירו את דברי החלב הרגישים לשכנים כדי שלא תצטרכו לזרוק לפח. מוצרים כמו קמח, פירות וירקות יכולים לשרוד מחוץ למקרר למשך יום בודד.

הוציאו את המדפים והמגירות – כדי שלא יישברו או יינזקו במועד ההובלה, חשוב להוציא את כל המגירות הנשלפות והמדפים, כל דבר שאפשר לפרק בחלל המקרר. אם המדפים ייהרסו במהלך העבודה, לא תקבלו על כך פיצוי.

נתקו את המקרר מהחשמל – 24 שעות לפני ההובלה, מומלץ לנתק את המקרר מהחשמל, לפרוס סמרטוטים סביבו ולהשאיר את הדלת פתוחה כדי שיתאוורר ולא יסריח. לאחר מכן כדאי להצמיד את הכבל למקרר עם נייר דבק, אחרת הוא עלול לבוא במגע עם הנוזלים שמפשירים מהמקרר.

איך חברת הובלות מקצועית מובילה מקרר?

הדבר הראשון שחברת הובלות עושה היא עטיפת המקרר בניילון נצמד ייעודי (שרינג) שמבטיח ריפוד והגנה בפינות ובמקביל ימנע את פתיחת הדלתות במהלך הסחיבה וההעמסה.

כל זה מתבצע כמובן בעמידה או לפחות הטיה קלה עד ההגעה למשאית שם המקרר צריך להיות קשור ומאובטח בעזרת רצועות ראצ'ט חזקות שימנעו תזוזה או נפילה. בסיום ההובלה, כדאי להמתין שעתיים לפחות עד שמחברים את המקרר לחשמל.

מה משפיע על מחיר הובלת מקרר?

מורכבות העבודה – אם מדובר במקרר גדול במיוחד שמצריך יותר משני סבלים או ההובלה התבצעה בקומה גבוהה ללא מעלית, מחיר העבודה עשוי לקפוץ ב-30 אחוזים. דבר נוסף שמשפיע על המחיר הוא פירוק והרכבת דלתות המקרר.

שימוש במנוף – במקרה שיש בעיית גישה או חדר מדרגות צפוף, ייתכן שצריך שימוש במנוף שיוריד את המקרר דרך המרפסת. בכל מקרה, כדאי להתייעץ עם חברת ההובלות. עלות המנוף היא בסביבות 300-400 שקלים לשעה.

הובלת פריט בודד: כל הטיפים במקום אחד

אם אתם צריכים להוביל פריט בודד כמו ספה, מכונת כביסה, ארון, מכונת כביסה או מקרר, אתם נמצאים במקום הנכון. אנחנו נלווה אתכם לאורך כל התהליך, נעזור לכם להבין כמה אתם הולכים לשלם ואיך כדאי להתנהל עם המוביל.

הובלת פסנתר: כל מה שחשוב לדעת

אם יש לכם פסנתר בבית ואתם צריכים לעבור דירה, הגעתם למקום הנכון. אנחנו נלווה אתכם כל הדרך לדירה החדשה שלכם ונעזור לכם להתנהל נכון מול חברת ההובלה.

הובלת דירה: כל מה שחשוב לדעת

עוברים דירה וזקוקים למוביל? אתם נמצאים במקום הנכון. אנחנו נלווה אתכם לאורך כל הדרך, נסביר לכם מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים מוביל, איך מומלץ להתנהל מולו וכמה תעלה לכם ההובלה.

הובלת דירה עם מנוף: כל מה שחשוב לדעת

אם יש לכם הרבה ציוד בבית ואתם צריכים להשכיר מנוף? הגעתם למקום הנכון. אנחנו נלווה אתכם כל הדרך לדירה החדשה שלכם ונעזור לכם להתנהל נכון מול חברת ההובלה.

לכל התקלות ועבודות

arrow