לוכדי נחשים

בת״א
עם הפיקוח של המקצוענים

מדריכים בנושא איתור ולכידת נחשים

ראיתם נחש בבית? כך תפעלו!

מפגש עם נחש הוא אירוע טראומתי, לא משנה אך תסובבו את זה. מה עושים במקרה של מפגש עם נחש ואיך מזהים חשד להכשה? כל התשובות ושלבי הפעולה במדריך הבא.

הכל על לכידת נחשים

אל תתעסקו עם נחשים בעצמכם - אם נתקלתם באחד, התרחקו ממנו ואם הוא נמצא ליד מקום בו אנשים גרים הזמינו לוכד נחשים. יש גם כמה אמצעי זהירות ומניעה שתוכלו לנקוט

שאלות ותשובות בנושא איתור ולכידת נחשים

האם כדאי לעשות הדברה בדירה חדשה?

בהחלט, מומלץ לבצע הדברה בדירה חדשה כפעולת מנע. מומלץ להתמקד בהדברת תיקנים ונמלים, שכן הסיכוי להופעתם בקיץ הוא גבוה. במידה ויש דיירים חדשים נוספים שמעוניינים לבצע הדברה מונעת, תוכל לחבור אליהם ולבצע הדברה קבוצתית, שאולי תוריד במעט את העלות.

איך מבצעים הדברה בבית עם חיות?

הכלבים לא יכולים לשהות בבית במהלך ההדברה, יש להוציא אותה מהבית למשך 24 שעות. בנובף, לפני שמחזירים את החיות הביתה, יש לנגב בסחבה לחה את הרצפה.

לכידת נחשים מקצועית

לכידת נחשים מקצועית

מדי שנה מתקיימים בישראל מאות מפגשים בין אדם לנחש. ברובם המכריע, מפגשים אלו מסתיימים בטוב - במידה רבה תודות לשירותיהם של לוכדי נחשים

מגמה מטרידה בשנים האחרונות היא ריבוי ההיתקלויות בין בני אדם לנחשים בארץ. הסיבה למספר הגדל של מפגשים אלו איננה עניין גדל של הנחשים בבני האדם.

למעשה, מעצם טבעם נחשים מעדיפים מקומות שקטים בהם יוכלו לעסוק בעניינם, ונטייתם הטבעית היא להתרחק מאזורים בנויים.

לעומת זאת, עקב תנופת פיתוח ובינוי בארץ, בשנים האחרונות בני האדם הם אלו שהחלו להתקרב לנחשים – שכונות חדשות נבנות בכל שנה על גבי אזורי מחיה של נחשים ובסמוך להם, והגבולות בין בני אדם לנחשים נחצים.

כך או כך, התוצאה הסופית של תהליך זה היא ריבוי המפגשים בין בני האדם לנחשים, לא רק באזורים כפריים אלא גם בשכונות עירוניות. במידה ומתרחש מפגש שכזה יש לעשות שני דברים – לשמור מרחק, ולקרוא מיד ללוכד נחשים.

על נחשים, לוכדי נחשים ומה שבניהם

הסיבה העיקרית לכך שיש לקרוא ללוכד במקרה של מפגש עם נחש היא שהאדם הממוצע פשוט לא יודע כיצד להתנהג עם נחשים. מדובר בחיות בר מסוכנות ובלתי צפויות.

אין לנסות לתפוס או להרוג אותן לבד, הן משום שמדובר בעבירה על החוק (נחשים הן חיות מוגנות) והן מאחר שניסיונות כאלו עשויים להסתיים באסון. לעומת זאת, לוכד נחשים הוא אדם שהקדיש את חייו ללמידת נחשים ואופן ההתנהלות הראוי עימם.

לוכדי נחשים מקצועיים יודעים לזהות סוגי נחשים, מכירים את אופיים, דפוסי התנהגותם, וכמובן גם יודעים כיצד לתפוס אותם בבטחה ומה לעשות איתם לאחר שנתפסו (להעבירם למרכזים וטרינריים, להחזירם לטבע וכו`).

לפיכך, במידה ונתקלתם בנחש אל תנסו ללכוד או להרוג אותו בעצמכם – סביר להניח שאינכם יודעים איזה סוג הוא וכיצד הוא יתנהג במקרה וירגיש שהוא נתון לאיום.

במקום זאת שמרו מרחק, שמרו על קשר עין ממרחק בטוח במידת האפשר (אם הדבר בלתי אפשרי עזבו את המקום) וקראו ללוכד נחשים מקצועי.

לכידת נחשים מקצועית: כדי שהכל יסתיים בשלום

לכידת נחשים היא לא מקצוע שנועד לכל אחד. יש צורך בניסיון של שנים בעבודה עם נחשים, מקצועיות רבה וכמובן גם רישיון עבודה מיוחד שניתן לאחר הסמכה רשמית מטעם המדינה.

למרבה הצער, לא מעט חובבנים פועלים כיום ומציגים עצמם כלוכדי נחשים מקצועיים. מיותר לציין שכאשר אדם לא מיומן או מוכשר דיו עוסק בלכידת נחשים הוא מסכן את עצמו, את מזמיני העבודה ואת כל אלו שסביב.

לפיכך, לוכדי נחשים מקצועיים יש להזמין רק באמצעות אינדקס המקצוענים. באתר מופיעים רק לוכדי נחשים בעלי רישיונות מתאימים, ניסיון רב בעבודה עם זוחלים ומודעות גבוהה לחשיבות עבודתם - ולזהירות.

מומלץ למצוא באתר המקצוענים את מספר הטלפון של לוכד נחשים שעובד קרוב למקום מגוריכם ולשמור את מספר הטלפון שלו, לכל מקרה שלא יהיה.

סגור

Version: V3.0.3

הפיקוח של המקצוענים

המטרה שלנו, היא ליצור את רשימת בעלי המקצוע הכי טובים בארץ ולאפשר לכולנו להזמין בעלי מקצוע בראש שקט ובקלות

סינון בעלי מקצוע
  • מוקד בקרת השירות מחייג לעשרות אלפי לקוחותינו מידי חודש ואוסף חוות דעת ודירוגים על בעלי המקצוע.
  • ועדת השירות מתאספת אחת לחודש ובוחנת אם כל בעלי המקצוע עומדים בתנאי השירות עליהם הם חתומים.
  • במקרים בהם נמצא כי בעל מקצוע אינו עומד בתנאי השירות שלנו, אנו מסירים אותו מהאתר לצמיתות.
שירותי גישור בחינם
  • במידה ויש לך מחלוקת מול בעל מקצוע, אנו נפעל מולו בשמך כדי להגיע לפתרון הרצוי.
  • במידת הצורך, אנו שולחים נציג שלנו לבחון את העבודה בדירה בנוכחות הצדדים ולהחליט על הפתרון.
  • בעלי המקצוע מחויבים להחלטות נציג מוקד הגישור שלנו וחתומים על כך כתנאי להופעתם באתר המקצוענים .
חוות דעת ודירוגים
  • כדי לעזור לכם לבחור את בעל המקצוע, אנו מפרסמים באתר את חוות הדעת והדירוגים שלהם.
  • חוות הדעת והדירוגים נאספים ומאומתים אך ורק על ידי מוקד בקרת השירות שלנו ולכן לא ניתנים לזיוף.
  • באמצעות מאות אלפי חוות הדעת של לקוחותינו, יצרנו את רשימת בעלי המקצוע עליהם אנו ממליצים.
מוקד השירות
א׳ - ה׳: 17:00 - 08:00
נחלת יצחק 10, תל-אביב