רטיבות בקיר פנימי של הבית: כל המידע החשוב

אם יש לכם רטיבות בקיר פנימי של הבית, סביר להניח שאתם סובלים מנזילה שמקורה לא ידוע. במדריך הבא נסביר מה הגורמים לרטיבות, איך מתארים אותה ונלווה אתכם כל הדרך עד לתיקון התקלה.

עוד במדריך
איך יודעים שיש רטיבות בקיר הפנימי? מה הגורמים לרטיבות בקיר פנימי? איך מאתרים רטיבות בקיר? איך מתקנים רטיבות בקיר פנימי? כמה עולה איתור רטיבות בקיר?

רטיבות בקיר היא חווייה מטרידה ולא נעימה, אך חשוב לציין שהיא רק הסימטום לתקלה. ברוב המקרים, הרטיבות הזו נגרמת כתוצאה מנזילה או פיצוץ בצנרת האינסטלציה של הבית.

במדריך הבא נסביר איך מזהים רטיבות בקיר פנימי, מה הגורמים לה, איך מאתרים וכמה זה עולה. נלווה אתכם כל הדרך לפתרון התקלה ונסייע לכם להנהל נכון מול האינסטלטור או מאתר הנזילות שתזמינו.

איך יודעים שיש רטיבות בקיר הפנימי?

אם יש לכם רטיבות בקיר הפנימי של הבית, סביר להניח שתוכלו לראות כתמים של רטיבות, לחות או כתמי מים על הקיר. אם הנזילה כבר לא כל כך פעילה, סביר להניח שתראו על הקיר סימנים של עובש.

סימן נוסף יבוא לידי ביטוי בחשבון המים שלכם, מכיוון שאם יש לכם נזילה פעילה בצנרת שבתוך הקיר אתם תקבלו חשבון מים יקר יותר. סימנים נפוצים נוספים הם פיצוצים בקיר, סדקים, קילופים, התנפחות של הצבע, כתמי טחב, עובש ועוד.

מה הגורמים לרטיבות בקיר פנימי?

פיצוץ בצנרת - זה למעשה הגורם הנפוץ ביותר לרטיבות בקיר פנימי. צנרת האינסטלציה עוברת בתוך הקיר ואם יש נזילה או פיצוץ, למים לא יהיה לאן לברוח והם פשוט יזרמו לתוך הקיר.

נזילה מקו הביוב - אם אתם גרים בבניין משותף אז חשוב שתדעו שקו הביוב עובר בתוך הקיר בין כל הדירות. נזילה או פיצוץ בקו הזה יגרמו לרטיבות בקיר הסמוך לצנרת הזו.

כשל באיטום של הבית - אם האיטום החיצוני של הבית לא תקין, מי הגשמים יחדרו מבחוץ ולכם זה ייראה כאילו יש רטיבות בקיר הפנימי. במצב כזה אתם תצטרכו להזמין בכלל קבלן איטום ולא אינסטלטור.

רטיבות תת רצפתית - יש מקרים שבהם החולה שנמצא מתחת לריצוך של הבית נרטב כתוצאה מנזילה בצנרת האינסטציה. במצב כזה, למים לא יהיה לאן לברוח והם יאלצו לעשות זאת דרך המקום הכי חלש ברצפה, אזור החיבור עם הקירות. אתם תוכלו לראות שהחלק התחתון של הקיר מתנפח, מתקלף ומשנה צבעים, זה נקרא בשפה המקצועית רטיבות קפילארית.

איך מאתרים רטיבות בקיר?

אם אתם לא יוגעים מה המקור של הרטיבות, אתם צריכים להזמין בעל מקצוע שנקרא מאתר נזילות. מאתר הנזילות יגיע עם המכשור המתקדם שלו ויבצע את הבדיקה בהתאם לממצאים בשטח.

הבדיקה הנפוצה ביותר היא איתור באמצעות מצלמה תרמית. המצלמה הזו מסוגלת לזהות את הפרשי הטמפרטורה בקיר ולהצביע למעשה על האזור המדויק שבו יש בריחה של מים מהצנרת.

במידה ומאתר הנזילות לא יזהה כשל בצנרת האינסטלציה, הוא יעבור לבדוק את האופציה של נזילה מקו הביוב. כאן המצלמה התרמית כבר לא תהיה יעילה, מכיוון שהיא טובה רק למקרים בהם יש מעורבות של צנרת מים חמים וקרים, זה לא המצב בצנרת הביוב.

על מנת לבדוק נזילה מצנרת הביוב בעל המקצוע ישתמש במצלמה בעלת סיב אופטי. הוא יכניס את הסיב הזה בעדינות לאחר מפתחי הניקוז של הקו, זה שהכי קרוב למוקד של הרטיבות, ויצלם את הקו. כך הוא יוכל להצביע במדויק על האזור שבו יש כשל בצנרת.

איך מתקנים רטיבות בקיר פנימי?

אם יש כשל בצנרת האינסטלציה של הבית, קחו בחשבון שהאינסטלטור יצטרך לשבור את הקיר על מנת לחשוף ולתקן אותה. זו בדיוק הסיבה שבגינה משתמשים במצלמה תרמית, לחסוך שבירה נרחבת של הקיר ובלגן מיותר.

במידה וצנרת האינסטלציה שלכם היא צנרת מפלסטיק, אנחנו מדברים פה על תיקון יחסית פשוט. האינסטלטור פשוט יחליף את הצינור שיש בו כשל בצינור חדש דרך חנוכיית המים. אם מדובר בצנרת ברזל, כאן אנחנו כבר מדברים על תיקון מורכב יותר שדורש חיתוך של המקטע הספציפי והתקנת מקטע חדש באמצעות מחברים.

טיפ: ברוב המקרים בעל המקצוע שמבצע איתור של הנזילה הוא לא זה שמתקן אותה. לכן, כשאתם מקבלים הצעת מחיר ממאתר נזילות, קחו בחשבון שההצעה הזו לא כוללת תיקון של הנזילה.

כמה עולה איתור רטיבות בקיר?

עלות איתור נזילה עם מצלמה תרמית נעה בין 1500-1800 ש"ח. אם אתם גרים בדירת גן, האינסטלטור שמבצע את איתור הנזילה יצטרך לבדוק גם את הצינורות שבגינה שלכם, מה שייקר את מחיר העבודה - בהתאם לשטח הגינה.

כאמור, 

איתור נזילה היא עבודה נפרדת והיא איננה כוללת את תיקון הנזילה. עם זאת, בעלי מקצוע רבים יודעים לבצע איתור ותיקון של הנזילה, כך שכדאי לוודא עם מאתר הנזילות מראש שהוא אכן עושה את זה. במידה ובעל המקצוע שאיתר את הנזילה הוא גם זה שמתקן אותה, מקובל לגבות את טווח המחירים הנמוך על האיתור עצמו.

טיפ: המחיר הזה צריך לכלול דוח ממצאים של הבדיקה. לפני שאתם סוגרים עם האינסטלטור או מאתר הנזילות אנחנו ממליצים לכם לוודא שהוא אכן מפיק דוח כזה ותוך כמה זמן תקבלו אותו.

איתור נזילה בצנרת הביוב: כל המידע והשלבים עד לפתרון

צריכים עזרה עם איתור נזילה בצנרת הביוב? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. איך תתנהלו נכון מול מאתר הנזילות, מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים אותו וכמה עולה לאתר את הנזילה? ריכזנו עבורכם את כל המידע שחשוב לדעת.

כל מה שצריך לדעת על איתור נזילה בבית

צריכים עזרה עם איתור נזילה בבית? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. איך תתנהלו נכון מול מאתר הנזילות, מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים אותו וכמה עולה לאתר נזילה? ריכזנו עבורכם את כל המידע שחשוב לדעת.

איתור נזילה בגינה: כל השלבים והמידע עד לפתרון

צריכים עזרה עם איתור נזילה בגינה? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. איך תתנהלו נכון מול מאתר הנזילות, מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים אותו וכמה עולה לאתר נזילה בגינה? ריכזנו עבורכם את כל מה שחשוב לדעת.

איתור נזילה במרפסת ובגג: כל השלבים והמידע עד לפתרון

צריכים עזרה עם איתור נזילה במרפסת או בגג? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. איך תתנהלו נכון מול מאתר הנזילות, מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים אותו וכמה עולה לאתר נזילה במרפסת או בגג? ריכזנו עבורכם את כל המידע.

לכל התקלות ועבודות

arrow