צור קשר
המקצוענים


  לדוגמה: אינסטלטור   לדוגמה: חיפה
סינון בעלי מקצוע
סינון בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הסינון לחצו כאן
 
בקרת שירות המקצוענים
בקרת שירות המקצוענים
להסבר על תהליך הבקרה לחצו כאן
 
מוקד גישור המקצוענים
מוקד גישור בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הגישור לחצו כאן
 
אתם נמצאים ב:
בעלי מקצוע   >  אינסטלטורים  >  מאמרים בנושא אינסטלטורים  >  בעיות אינסטלציה? הטיפים שיעזרו לכם
 

בעיות אינסטלציה? הטיפים שיעזרו לכם

שאבתם שעתיים עם הפומפה ללא הועיל, שפכתם עשרות בקבוקי חומרים לפתיחת סתימות, או שהצינור התפוצץ בהפגנתיות? רוב הסיכויים שיש צורך להזמין בעל מקצוע שיפתור את הבעיה
מאת:     עודכן: 22/10/2014 10:19:02

גם אם אין ביכולתכם לפתור את בעיית הצנרת שגיליתם, עדיין ייתכן שבידיכם כלים לסייע בטיפול, להנמיך עלויות ולצמצם את זמן התיקון.


עוד בכתבה:

הדברים החשובים ביותר בעת התמודדות עם בעיה בצנרת הם זיהוי מקור הבעיה, להעניק "עזרה ראשונה" לצינור עד שבעל המקצוע יופיע ואיך להתנהל מול האינסטלטור כדי לקבל עבודה איכותית, במחיר הוגן. 


מה עושים אם מגלים פיצוץ בצנרת?

קודם כל, יש לסגור את הברז הראשי (שיבר) באופן מיידי ולהזמין אינסטלטור. השיבר סגור אבל הנזילה ממשיכה? ככל הנראה שהפיצוץ קרה בצנרת של אחד השכנים - רוב הסיכויים הדייר שמעליכם. במקרה כזה, בקשו ממנו לסגור את ברז המים הראשי של הדירה שלו, וקראו לאינסטלטור. אם נגרמו נזקים ברכוש בעקבות פיצוץ בדירה של השכנים, על פי החוק השכן הוא האחראי לתיקון ולפיצוי של הנפגעים.

 

אל תגיעו למצב שבו נדרשת שאיבת מים


דליפה בצנרת: איך בודקים ומה עושים

אם חושדים שישנה דליפה יש לסגור את הברז הראשי לכמה דקות, ולבדוק האם שעון המים הראשי של הדירה עדיין מסתובב. הבדיקה צריכה להתבצע אחרי שסגרתם את כל הברזים וצרכני המים (מדיח, מכונות כביסה וכו') למספר דקות.

 

אם אפשר, נסו למצוא את מקור הדליפה המדויק - אינסטלטורים רבים דורשים תשלום נוסף על איתור דליפות שהדייר בבית לא איתר.

 

אם תיקון הדליפה סובל דיחוי, כדאי להזמין את בעל המקצוע במהלך שעות העבודה. רוב האינסטלטורים מבקשים תוספת תשלום על עבודות מחוץ לשעות העבודה הרגילות. אם אתם מסוגלים להיות סבלניים ולסבול דליפה למשך לילה אחד, תוכלו לחסוך אחוז גדול יחסית בעלות התיקון. כמו כן מומלץ לסדר מראש את האזור שבו האינסטלטור עומד לעבוד: פנו את הארון שמתחת לכיור או סדרו את הגישה וחדר האמבטיה. 

 

אם הטפטוף של הברז מטריד אתכם, אפשר לקשור חוט לראש הברז ולהוליך את טיפות המים על החוט במקום שיטפטפו ו'ישגעו' אתכם.


טיפול בבעיית לחץ מים

בעיית לחץ המים מופיעה בברז אחד בלבד? ככל הנראה יש סתימה רק בברז הבעייתי, ולא בכל הצנרת הביתית.

אבנית בראש המקלחת היא אחת מהסיבות השכיחות ביותר ללחץ מים בעייתי. את האבנית אפשר להמיס עם קערה של מים חמים וחומץ, אליה מכניסים את ראש המקלחת לשעה. לחלופין, ניתן לקנות נוזל מיוחד להמסה של אבנית בכל אחת מהחנויות לחומרי בניין.

 

אם הבית שלכם ממוקם על קרקע ששימשה לחקלאות בעבר, יכולה להיווצר בעיה של לחץ מים חזק מידי. על מנת לפתור את הבעיה כדאי להתקין 'מקטין לחץ', המווסת את לחץ המים ומונע פיצוצי צנרת. דבר נוסף שמומלץ להתקין בבתים כאלה הוא סנן מין, משום שהמסננים המותקנים לא תואמים לשימוש פרטי.

 

בבניינים ישנים עם צנרת ותיקה, קיים סיכוי רב לבעיות בלחץ המים, מאחר שסוג הצנרת נחשב מיושן וכבר נוטה להיסתם לאחר שנים רבות של שימוש. במקרה שכזה, לעתים לא יעזרו המאמצים להגברת הלחץ בברזים, והפיתרון הוא החלפת הצנרת או לחות חלק ממנה. 

 


כיצד להתנהל מול האינסטלטור

הציצו במחירון עוד לפני שיחת הטלפון על מנת לקבל מושג על עלות העבודה. כשהאינסטלטור נמצא בביתכם הראו ערנות ומעורבות, אל תחששו להעלות שאלות ולעקוב אחר מעשיו. בצורה כזו, תוכלו לוודא שהוא מבצע את עבודתו כמובטח ולא מחייב אתכם על משימות שמעולם לא ביצע. 

 

אם יש לכם אריחי קרמיקה יקרים או כאלו שאין לכם להחלפה, אבל הנזילה נמצאת מאחוריהם, כדאי לבקש מהאינסטלטור לבצע 'מעקף צנרת' בתיקון הפיצוץ. אם לא נותרה ברירה וצריך לשבור את הקרמיקה, בקשו מהאינסטלטור לבצע זאת בהתאם לתוואי של האריח, כדי שיהיה ניתן לייצר העתק של האריח ולהדביק אותו על הקיר אחרי שהעבודה הושלמה.

 

רגע לפני שבעל המקצוע עוזב, בדקו את החלקים שהוא תיקן או בברזים אותם התקין, כדי לוודא שהמים זורמים כראוי.כדי לוודא שהנזילה אכן תוקנה, שרטטו בעיפרון את תחומי הרטיבות על הקיר, לפני שהאינסטלטור מגיע. אם הנזילה ממשיכה, הכתמים יתרחבו מעבר לשרטוט שלכם. אם הכתמים מצהיבים ומתחילים להצטמצם, משמעות הדבר היא שנזילה תוקנה בהצלחה, רוב הסיכויים.

 

על התקנת כלים סניטריים ונקודות מים, דרשו תעודת אחריות חתומה, אך על תיקון סתימות לא תקבלו אחריות, משום שמדובר בבעיה הנוצרת בעקבות השימוש של הצרכן.

 

ומה יש לכם לומר בעניין? השאירו תגובה

 

עשה זאת בעצמך- גרסת האינסטלציה

חשבונות מים גבוהים? תתחילו מלהזמין אינסטלטור

כשאינסטלטורים הולכים לפוליטיקה

חסכמים והדחות: מערכת האינסטלציה הביתית


זקוקים לאינסטלטורים? אינסטלטורים

שתף דף זה:
כל הזכויות שמורות לאל הבית בע"מ © המקצוענים - בעלי מקצוע מומלצים לבית
UX & Design by  INKOD  HYPERA

 
 
 X