צור קשר
המקצוענים


  לדוגמה: אינסטלטור   לדוגמה: חיפה
סינון בעלי מקצוע
סינון בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הסינון לחצו כאן
 
בקרת שירות המקצוענים
בקרת שירות המקצוענים
להסבר על תהליך הבקרה לחצו כאן
 
מוקד גישור המקצוענים
מוקד גישור בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הגישור לחצו כאן
 
  >    >    >  הארקה: כיצד בדיקה תקופתית יכולה להציל חיים?
 

הארקה: כיצד בדיקה תקופתית יכולה להציל חיים?

ישנם סימנים המעידים על כך שמערכת ההארקה בבית שלכם היא פגומה והסימנים האלה יכולים להציל חיים, אם תהיו מודעים אליהם ותטפלו במערכת בהקדם. איך מזהים ואיך מתקנים?
מאת:     עודכן: 14/01/2018 10:24:47
עוד בכתבה:

תארו לעצמכם את התרחיש הבא – אתם נכנסים למקלחת לשטוף מעליכם את קורות היום וברגע שאתם מסובבים את הברז אתם מקבלים ממנו זרם חשמל.


באפריל 2011, אישה בת 55 התחשמלה למוות בזמן המקלחת. שלושת בניה שתבעו את בעל הדירה ששכרה בבת-ים, טענו כי ההתחשמלות נבעה מהארקה לא תקינה. מדובר אם כן, בסכנת מוות.


מהי מערכת הארקה?

הארקה היא אמצעי בטיחות חיוני שתפקידו הוא לגרום לניתוק אספקת הזרם למכשיר חשמלי כאשר גוף המכשיר מחושמל עקב תקלה. הארקה היא למעשה חיבור בין האדמה לבין מכשירי החשמל השונים בבית, באמצעות מוליך המאפשר סגירת מעגל חשמלי לאדמה במקרה של תקלה באחד המכשירים.

 

חובה לבדוק את תקינות מערכת ההארקה כל כמה שנים, ובבתים שנבנו לפני צאת חוק הארקת יסוד (30.11.1978) יש לבצע אותה אחת לחמש שנים לפחות. במבנים שנבנו לאחר נובמבר 1978, יש לבצע את הבדיקה אחת ל-10 שנים בלבד.


בדיקת מערכת הארקה
בדיקת מערכת הארקה

כיצד לזהות פגיעה במערכת ההארקה ומה גורם לה?

ראשית כל, אין ממש סימנים מקדימים לבעיה במערכת ההארקה, חוץ מקבלת זרם ממכשירים שעד כה היו תקינים. אנחנו לא מדברים על זרם מידיות של דלתות, אנחנו מדברים על נגיעה במכשיר חשמלי או בברז האמבטיה ששולחת זרם חזק ליד ואף מטעינה אותו כך שבדקות הקרובות תמשיכו לקבל זרם במגע עם משטחי מתכת. ברגע שזה קורה – חובה להזמין חשמלאי מוסמך לבדוק את מערכת החשמל!


מה גורם לבעיות הארקה?

החלפת צנרת המים ממתכת לפלסטיק – בבתים ישנים, צנרת המים המתכתית משמשת כהארקה. ברגע שמחליפים אותה לפלסטיק תתכן פגיעה במערכת ההארקה. בלאי – במהלך השנים חיבורי מערכת ההארקה עלולים להתרופף ולאבד מיעילותם.

 

שיפוצים – עבודות שיפוץ או תיקון בדירה או בבניין עלולות לנתק את ההארקה. גנבי מתכות – תתפלאו, אבל גם חלקי המתכת של מערכת ההארקה הנמצאים לעיתים מחוץ לבניין, עשויים לקרוץ לגנבי מתכות, ולא ממש אכפת להם מהבטיחות שלכם. לכן הקפידו לנעול את ארונות החשמל והפירים של כל הקווים.

תנו לשמש להוריד את חשבון החשמל
תנו לשמש להוריד את חשבון החשמל
עסק עם תעודות – להיות חשמלאי בישראל
עסק עם תעודות – להיות חשמלאי בישראל
כך תבצעו תכנון נכון של מערכת החשמל
כך תבצעו תכנון נכון של מערכת החשמל
כך תחממו את הבית בתבונה
כך תחממו את הבית בתבונה


זקוקים לחשמלאים? חשמלאים

שתף דף זה:
כל הזכויות שמורות לאל הבית בע"מ © המקצוענים - בעלי מקצוע מומלצים לבית
UX & Design by  INKOD  HYPERA

 
 
 X