הרחקת יונים עם רשת: כך עושים זאת נכון

היונה משאירה לשלשת, מרעישה, מעבירה מחלות ומעדיפה לבנות קן דווקא במסתור הכביסה שלכם. מה עושים? במדריך הבא נסביר מה היתרונות של הרחקת יונים עם רשתות, אלו סוגי רשתות קיימים ומה חשוב לבדוק לפני הזמנת מרחיק יונים?

עוד במדריך
מה היתרונות של הרחקת יונים עם רשתות? אלו סוגי רשתות קיימים? מה חשוב לבדוק לפני הזמנת מרחיק יונים? 

אחד החסרונות במסתורי כביסה בבניינים משותפים הוא הפיכתם למדגרה עבור יונים, שם הן בונות קנים, משאירות לשלשת ומרעישות. הפתרון לכך פשוט - רשתות להרחקת יונים. 

במדריך הבא נסביר מה היתרונות של הרחקת יונים עם רשתות, אלו סוגי רשתות קיימים ומה חשוב לבדוק לפני הזמנת מרחיק יונים? 

מה היתרונות של הרחקת יונים עם רשתות?

אחד היתרונות הבולטים בפריסת רשת במסתורי כביסה, מלבד כמובן יעילותן, היא הימנעות מפגיעה ביונים שלא מסוגלות לחדור את הרשת וממשיכות הלאה.

ישנן שיטות נוספות להרחקת יונים, באמצעות דוקרים או באמצעים אלקטרוניים, אולם הן פחות יעילות מהרשתות ואינן מתאימות למסתורי כביסה. 

דחלילים ופסלי עורבים שאמורים להרתיע את היונים אינם יעילים גם כן ולאחר זמן מה ניתן להבחין שהיונים מקננות לצד אותם פסלים.                             

אלו סוגי רשתות קיימים?

רשת פוליאתילן – רשת שעשויה מפוליאתילן, חומר עמיד וחזק שמחזיק לשנים רבות ונחשב לדליק יותר ביחס לרשתות אחרות. למרות זאת, מדובר ברשת יעילה למסתורי כביסה וחללים סגורים.

רשת שקופה – רשת כמעט בלתי נראית (עשויה מניילון ודומה לרשת דיג) שחוסמת יונים מכניסה לחללים כמו מסתורי כביסה, אזורים מתוחמים, פטיו וכוכים. הרשת עשויה מחומרים חזקים והיונים אינן יכולות להסתבך בה. הרשת גם עמידה בפני נזקי מזג האוויר ומחזיקה שנים רבות.

רשת מתכת – מיועדת לחללים קטנים כמו חורי אוורור, פירים, עליות גג ומתאימה לאזורים עם טמפרטורה גבוהה בשל העמידות שלה לחום. מבחינת אסתטית, הרשת בולטת מאוד וקשה להסתיר אותה. בגלל שמדובר ברשת ממתכת, היא נוטה להחליד עם השנים וההתקנה שלה מסובכת יותר.

מה חשוב לבדוק לפני הזמנת מרחיק יונים? 

ודאו שיש למרחיק יונים היתר עבודה בגובה – כשהגישה למסתור הכביסה לא נוחה, מרחיק היונים יצטרך להשתמש בחבלי סנפלינג או במוט הרמה. לכן צריך לוודא מראש שהוא מחזיק בהיתר לעבודה בגובה ושהוא מחזיק בביטוח צד ג'. לפני ההתקנה, דרשו ממנו לשלוח לכם תמונה של ההיתר.

ודאו שיש אחריות על העבודה – בהתקנת רשת שקופה או פוליאתילן, רוב מרחיקי היונים נותנים אחריות של 5-7 שנים וזה כולל את תיקון הרשת במקרה של התנתקות החבלים.

הרחקת יונים ממסתור כביסה: כל מה שצריך לדעת

יש לכם יונים במסתור הכביסה? נמאס לכם לנקות את הלשלשת? אנחנו נלווה אתכם כל הדרך לפיתרון. מה חשוב לדעת לפני שמזמינים מרחיק יונים וכמה זה יעלה לכם? כל התשובות.

הרחקת יונים בבית: כל מה שצריך לדעת

יש לכם יונים בבית? נמאס לכם לנקות את הלשלשת? אנחנו נלווה אתכם כל הדרך לפתרון. מה חשוב לדעת לפני שמזמינים מרחיק יונים וכמה זה יעלה לכם? כל התשובות.

הדברת יתושים: כל השלבים בדרך לפתרון

הקיץ הגיע ואיתו היתושים המציקים, מה אפשר לעשות? אנחנו נלווה אתכם צעד צעד עד לפתרון הבעיה. מה עושים לפני שמזמינים מדביר, איך מכינים את החצר להדברה וכמה זה יעלה לכם? התשובות לפניכם.

הדברת ג'וקים: כל מה שחשוב לדעת

אם הג'וקים הגיעו לביקור אצלכם, אנחנו נלווה אתכם צעד צעד כל הדרך אל הפתרון. אנחנו רוצים שהקיץ שלכם יהי נקי מג'וקים, מה חשוב לדעת לפני שמזמינים מדביר וכמה זה עולה? התשובות לפניכם.

לכל התקלות ועבודות

arrow

שאלות נפוצות

האם יש אחריות על הרחקת יונים?
רוב מרחיקי היונים נותנים בין 5-7 שנות אחריות על התקנת רשת, זה כולל תיקון הרשת במקרה שהחבלים ניזוקים או מתנתקים. עם זאת, האחריות אינה מכסה