איך מרחיקים את היונים?

יונים הן עוף עם דימוי מאד חיובי והשלכות מאד שליליות על איכות החיים. אם מצאתם את עצמכם במצב שדורש הזמנת שירותי הרחקת יונים מקצועיים, אל תדחו את הטיפול. המצב רק יחמיר

עוד במדריך
האם קשה להרחיק יונים? איך מרחיקים יונים? האם ניתן ללכוד יונים?

היונה, אותו עוף שמתקשר אצלנו בעיקר עם דברים חיוביים - בית, זוגיות, שלום - עלולה להתגלות כמטרד רציני.

המשותף לכל אלו הן הרגלי קינון שיוצרים מפגע שמעיב קשות על איכות החיים - רעש, לשלשת, זיהומים ומחלות שונות, כיני יונים ועוד כהנה וכהנה.

זה לא בושה להודות בבעיה ואתם לא צריכים לחשוש שתחשבו "שונאי יונים". הרחקת יונים היא לעיתים קרובות הכרח.

האם קשה להרחיק יונים?

היונים נוהגות לקנן בכל פינה פנויה אליה הן מצליחות להיכנס - על גגות, מתחת לדודי שמש, בפתחי מרזבים, מרפסות, מסתורי כביסה וגם בין רעפים שבורים.

לצורך בניית קן הן מביאות עלים, ענפים, זרדים וגבעולים ולעיתים גם חוטי ברזל. ומרגע שהתחילו לבנות את קיניהן, כמעט בלתי אפשרי לסלק אותן.

מה אפשר לעשות? אל תחפשו פתרונות פלא. תליית בקבוקי מים, עם או בלי ציפוי של נייר אלומיניום, תליית בדים בצבעים שונים - לרוב לא יסייעו.

הם אמנם לא מזיקים אבל בדרך-כלל גם לא מועילים (למרות שתמיד תמצאו אנשים שיאמרו לכם שלהם זה עזר).

על פיזור גרעינים מורעלים אל תחשבו אפילו. זה לא חוקי, לרוב גם ממילא לא יעיל, ובעיקר אכזרי. גם אל תנסו להבהיל את היונים - הן תמיד חוזרות, בעיקר אם החלו לבנות קן.

איך מרחיקים יונים?

איך בכל זאת מסלקים יונים? ראשית, לא כדאי לדחות את הטיפול בבעיה, אלא להפך - לטפל בה ברגע שהיא נוצרת. כי סילוק היונים רק יהפוך קשה יותר.

שנית, יש להזמין בעלי מקצוע מתאימים - לא מדובר בכל חברת הדברה אלא חברה שמעניקה באופן ספציפי שירותי הרחקת יונים.

מומחה יידע לזהות את הציפור ולא לבלבל עם מין אחר ויכיר את השיטות היעילות ביותר לטפל בה.

הרחקת יונים צריכה להתבצע באופן המתאים גם לתנאי השטח, לפי האזור בארץ, סוג המבנה והתוואי.

שני הפתרונות המקובלים היום הם שימוש ברשתות לחסימת הגישה לאזור או הצבת דוקרנים שמטרתם לא לפגוע או להרוג אלא פשוט להפריע.

ישנם סוגים שונים של דוקרנים שמכונים בהתאם לצורתם, דוקרני W, דוקרני F וכו`.

האם ניתן ללכוד יונים?

לוכד היונים מתמחה בלכידת יונים שלא ניתן להרחיק בקלות בשיטות אחרות. הם נקראים כאשר יונה ספציפית גורמת לבעיות, או בגלל שיש לה פציעה או שיש אפרוחים בקרבת מקום. עם ההכשרה והמומחיות המתאימים, לוכד היונים יכול ללכוד את הציפור בצורה אנושית ולהעביר אותה למקום בטוח. הם משתמשים בכישוריהם כדי להעריך את המצב ולקבוע את דרך הפעולה הטובה ביותר, תוך התחשבות בצרכי היונה והסביבה כאחד.  
 

הרחקת יונים ממסתור כביסה: כל מה שצריך לדעת

יש לכם יונים במסתור הכביסה? נמאס לכם לנקות את הלשלשת? אנחנו נלווה אתכם כל הדרך לפיתרון. מה חשוב לדעת לפני שמזמינים מרחיק יונים וכמה זה יעלה לכם? כל התשובות.

הרחקת יונים בבית: כל מה שצריך לדעת

יש לכם יונים בבית? נמאס לכם לנקות את הלשלשת? אנחנו נלווה אתכם כל הדרך לפתרון. מה חשוב לדעת לפני שמזמינים מרחיק יונים וכמה זה יעלה לכם? כל התשובות.

הדברת יתושים: כל השלבים בדרך לפתרון

הקיץ הגיע ואיתו היתושים המציקים, מה אפשר לעשות? אנחנו נלווה אתכם צעד צעד עד לפתרון הבעיה. מה עושים לפני שמזמינים מדביר, איך מכינים את החצר להדברה וכמה זה יעלה לכם? התשובות לפניכם.

הדברת ג'וקים: כל מה שחשוב לדעת

אם הג'וקים הגיעו לביקור אצלכם, אנחנו נלווה אתכם צעד צעד כל הדרך אל הפתרון. אנחנו רוצים שהקיץ שלכם יהי נקי מג'וקים, מה חשוב לדעת לפני שמזמינים מדביר וכמה זה עולה? התשובות לפניכם.

לכל התקלות ועבודות

arrow

שאלות נפוצות

איך מרחיקים יונים?
ישנן מספר דרכים להרחיק יונים: 1. מחסומים פיזיים: התקנת דוקרנים של ציפורים, רשתות או רשת תיל על מדפים, קווי גג ואזורים אחרים שבהם יונים יושבות יכולות למנוע מהן לנחות ולנוח. 2. מכשירים אולטראסוניים: אלו פולטים צלילים בתדר גבוה שאינם נשמעים לבני אדם אך מרתיעים יונים. 3. אמצעי הרתעה כימיים: מריחה של ג'ל דוחה ציפורים או תרסיסים עלולה להפוך משטחים לא נעימים ליונים לנחות עליהם ולנוח. 4. פתיונות: הצבת ינשופים מזויפים, נצים או טורפים אחרים ליד האזור שעליו רוצים להגן יכולה להרתיע יונים. 5. מים: השפרצת יונים עם מים מצינור או שימוש במערכת ספרינקלרים המופעלת בתנועה יכולה להרתיע אותן מלחזור. חשוב לציין שיונים הן ציפורים ניתנות להסתגלות, לכן ייתכן שיידרש ניסוי וטעייה כדי למצוא את השיטה המתאימה ביותר למצבך.  
האם ביצי יונים מסוכנות לבריאות?
  ביצי יונים אינן מסוכנות מטבען, אך חשוב לנקוט באמצעי זהירות בעת הטיפול בהן. יונים יכולות לשאת מחלות כמו סלמונלה, שעלולות להיות מועברות במגע עם הנוצות, הצואה או הביצים שלהן. בנוסף, צואת יונים וקינים יכולים להכיל קרדית, קרציות ומזיקים אחרים שעלולים לגרום לבעיות בריאותיות לבני אדם וחיות מחמד.