הרחקת יונים: כל מה שחייבים לדעת

הן משאירות לשלשת שעושה נזק, עושות רעש ויכולות להעביר טפילים ופרעושים. אלו עוד נזקים היונים גורמות בבית, מהן השיטות להרחקת יונים, מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים מרחיק יונים וכמה עולה הרחקת יונים? קבלו את המדריך מלא להרחקת יונים.

עוד במדריך
אלו נזקים היונים גורמות בבית? מהן השיטות להרחקת יונים? מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים מרחיק יונים? כמה עולה הרחקת יונים והאם יש אחריות?

סובלים מקינון יונים בבית? גם לכם הן עושות רעש על אדן החלון, מלכלכות את הרצפה ונכנסות לכם למסתורי כביסה? למזלכם, יש פתרונות פשוטים שישימו קץ למטרד. 

במדריך הבא נסביר אלו נזקים היונים גורמות בבית, מהן השיטות להרחקת יונים, מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים מרחיק יונים מקצועי, כמה עולה הרחקת יונים והאם יש אחריות?

אלו נזקים היונים גורמות בבית?

היונים מקננות בהרבה מקומות בסביבת הבית: על אדניות המרפסת או החלון, על היחידה החיצונית של המזגן, על גגות חשופים ובתוך מסתורי הכביסה.

הן עושות רעש ומפריעות, אוספות זרדים כדי לבנות קנים ומפרישות לשלשת שמלכלכת את האזור סביב הבית וגורמת נזק לאיטום בגג, לצנרת ולציפוי המכוניות.

היונים גם מושכות טפילים כמו קרציונים שעלולים לעקוץ בני אדם ולגרום לתופעות כמו גירודים, דלקות וזיהומים. בנוסף, הן יכולות להעביר פרעושים, קרציות וכינים וזה עלול להגיע לבני הבית ולחיות המחמד. במקרה כזה, צריך להזמין מדביר מקצועי שיטפל בתופעה.

מהן השיטות להרחקת יונים?

קיימות מספר שיטות יעילות להרחקת יונים, אך לפני שבוחרים דרך פעולה חשוב להתאים אותה למיקום היונים: מסתורי כביסה, מזגנים, אדניות או מעקים ועוד.

דוקרנים

דוקרני נירוסטה – דוקרנים אלה הם היעילים ביותר להרחקת יונים ומגיעים בדרך כלל בצורה של האות W, מה שיוצר פריסה רחבה ומונע עמידה או נחיתה על המשטח ללא פגיעה ביונים. הם מתאימים במיוחד למקומות צרים או נישות שהיונים אוהבות לעמוד עליהן, כמו מעקים ואדניות או היחידה החיצונית של המזגן.

בנוסף, דוקרני הנירוסטה עמידים בפני נזקי מזג האוויר ומחזיקים הרבה שנים, בזכות החומר החזק ממנו הם מיוצרים. הם אמנם יקרים יותר מדוקרני הפלסטיק, אך יעילים ומשתלמים הרבה יותר.

דוקרני פלסטיק – דוקרני הפלסטיק הרבה יותר זולים מהנירוסטה וגם פחות יעילים. כמו כן, הם פחות עמידים בפני נזקי מזג האוויר ומתכלים מהר, פחות אסתטיים ולא שורדים זמן רב בחוץ. דוקרנים אלה מהווים פתרון לבעיית יונים קלה בלבד וכשרוצים לחסוך בעלויות או לפתרון זמני.  

רשתות

רשת שקופה – מדובר ברשת שקופה וכמעט בלתי נראית (עשויה מניילון ודומה לרשת דיג) שחוסמת יונים מכניסה לחללים כמו מסתורי כביסה, אזורים מתוחמים, פטיו וכוכים. היא עשויה מחומרים חזקים והיונים אינן יכולות להסתבך בה. הרשת גם עמידה בפני נזקי מזג האוויר ומחזיקה שנים רבות.

רשת פוליאתילן – מדובר ברשת שעשויה מפוליאתילן, חומר עמיד וחזק שמחזיק לשנים רבות, אך גם נחשב לדליק יותר לעומת רשתות אחרות. הרשת הזו גם מיועדת למסתורי כביסה וחללים סגורים ונחשבת ליעילה מאוד.

רשת מתכת – מיועדת למקומות קטנים כמו חורי אוורור, פירים, עליות גג ומתאימה לאזורים עם טמפרטורה גבוהה בשל העמידות שלה לחום. מבחינת אסתטיקה, היא בולטת מאוד לעין ואי אפשר להסתיר אותה. בגלל שמדובר ברשת ממתכת, היא נוטה להחליד עם השנים וההתקנה שלה מסובכת יותר.

סליל קפיצי

הסליל קפיצי, שעשוי מפלדת אל-חלד המוגנת מקורוזיה, מהווה פתרון יעיל להרחקת יונים מגגות רעפים, מעקים, קורות, מרפסות ועוד.

בדומה לאופן שבו הדוקרנים עובדים, פורסים את הסליל על אזור הנחיתה והקינון של היונים. היתרון של הסליל על פני הדוקרנים? ניתן להניח אותו על משטח צר יותר והוא עדיף כשיש חשש לפגיעה בילדים.

פסלים להפחדה

פסל של עורב או ינשוף על אדן החלון או על המעקה יכול להבריח את היונים ולהוות פתרון יעיל – עד שהן יקלטו שלא מדובר בדבר האמיתי. מדובר בפתרון זול שיחסוך לכם הזמנת מרחיק יונים מקצועי.

הרחקה אלקטרונית

מדובר במכשיר אלקטרוני שמשמיע רעשים אולטראסוניים שמטרתם להרחיק את היונים. המכשיר נחשב ליקר באופן יחסי, תלוי במותג, ובעל עוצמות שונות. למרות המחיר הגבוה, מדובר בשיטה שנחשבת לפחות יעילה.

מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים מרחיק יונים?

ודאו שיש למרחיק היונים היתר עבודה בגובה – במקרים בהם הגישה למסתור הכביסה לא נוחה, מרחיק היונים יצטרך להשתמש בחבלי סנפלינג או במוט הרמה.

ודאו מראש שהוא מחזיק בהיתר לעבודה בגובה ושהוא מחזיק בביטוח צד ג'. לפני ההתקנה, דרשו ממנו לשלוח לכם תמונה של ההיתר בווטסאפ.

ודאו שיש אחריות על העבודה – בהתקנת רשת שקופה או פוליאתילן, רוב מרחיקי היונים נותנים אחריות של 5-7 שנים וזה כולל את תיקון הרשת במקרה של התנתקות החבלים.

כמה עולה הרחקת יונים והאם יש אחריות?

מחיר התקנת רשת – בניגוד להתקנת דוקרנים או סליל קפיצי, המחיר של התקנת רשת להרחקת יונים הוא לפי עבודה ולא לפי מטר אורך.

רוב התקנות הרשת נעשות ממסתורי כביסה ומתבצעות מתוך הבית, כאשר מה שעשוי לייקר את המחיר במאות שקלים הוא מורכבות העבודה, כמו שימוש בחבלי סנפלינג ובמוט הרמה.

מבחינת אחריות על העבודה, רוב מרחיקי היונים נותנים 5-7 שנים על התקנת רשת. האחריות כוללת את תיקון הרשת במקרה שהחבלים ניזוקים או מתנתקים.

מחיר התקנת דוקרנים או סליל קפיצי – המחיר של התקנת דוקרנים או התקנת סליל קפיצי נקבע לפי מטר אורך. ברוב המקרים, ככל ששטח העבודה גדל, כך המחיר למטר שתקבלו ממרחיק היונים יירד.

במקרה שההתקנה מתבצעת במקומות גבוהים ולא נגישים, זה יצריך שימוש בחבלי סנפלינג, מה שיגרום למחיר לקפוץ בהתאם.

הרחקת יונים ממסתור כביסה: כל מה שצריך לדעת

יש לכם יונים במסתור הכביסה? נמאס לכם לנקות את הלשלשת? אנחנו נלווה אתכם כל הדרך לפיתרון. מה חשוב לדעת לפני שמזמינים מרחיק יונים וכמה זה יעלה לכם? כל התשובות.

הרחקת יונים בבית: כל מה שצריך לדעת

יש לכם יונים בבית? נמאס לכם לנקות את הלשלשת? אנחנו נלווה אתכם כל הדרך לפתרון. מה חשוב לדעת לפני שמזמינים מרחיק יונים וכמה זה יעלה לכם? כל התשובות.

הדברת יתושים: כל השלבים בדרך לפתרון

הקיץ הגיע ואיתו היתושים המציקים, מה אפשר לעשות? אנחנו נלווה אתכם צעד צעד עד לפתרון הבעיה. מה עושים לפני שמזמינים מדביר, איך מכינים את החצר להדברה וכמה זה יעלה לכם? התשובות לפניכם.

הדברת ג'וקים: כל מה שחשוב לדעת

אם הג'וקים הגיעו לביקור אצלכם, אנחנו נלווה אתכם צעד צעד כל הדרך אל הפתרון. אנחנו רוצים שהקיץ שלכם יהי נקי מג'וקים, מה חשוב לדעת לפני שמזמינים מדביר וכמה זה עולה? התשובות לפניכם.

לכל התקלות ועבודות

arrow