אין מים חמים: החלפת גוף חימום בדוד

אחד הרכיבים הבולטים בדוד המים שלנו הוא גוף חימום המים. מה יש לעשות כאשר הוא תקול ואיך ניתן לדעת זאת? כל הפרטים בפנים.

עוד במדריך
מה תפקיד גוף החימום בדוד? איך טכנאי דוודים מקצועי יבדוק את גוף החימום? איך טכנאי דוודים מקצועי יחליף גוף חימום?

בעיה בגוף החימום בדוד השמש היא בעיה אקוטית המצריכה טיפול של בעל מקצוע. במקרים רבים היא עלולה לגרום לקפיצת מתח החשמל בבית ובמקרים חמורים אף יותר לסיכון התחשמלות.

ניתן למצוא מספר סיבות מועט ביותר המצביעות על בעיה בגוף חימום המים בדוד כאשר הידועה ביותר היא אי חוסר במים חמים לאחר הפעלת מתג חימום המים. 

מה תפקיד גוף החימום בדוד?

גוף החימום בדוד הוא הרכיב האחראי על חימום המים שבדוד. הוא הופך את האנרגיה החשמלית המצויה בו לאנרגיית חום. דוד החימום יושב על חלק הפלאנג' (אוגן) ומקובע עליו באמצעות ברגים. 

ברגע הפעלת מפסק החשמל השולט על חימום המים בדוד, גוף החימום מתחיל את פעולתו עד אשר חלק התרמוסטט, האחראי על טמפרטורת חימום המים, מורה על הפסקת או חידוש פעולתו של גוף החימום. 

איך טכנאי דוודים מקצועי יבדוק את גוף החימום?

כאמור, הסיבה השכיחה ביותר לתקלה בגוף החימום היא אי אספקת מים חמים לאחר הפעלת חימום המים בדוד.

בעת הבדיקה על טכנאי הדוודים לוודא האם הסיבה לתקלה נעוצה בגוף חימום מקצר.

במקרה שכזה יתכן מצב שבו נוצר מגע בין מים, שחודרים למעטפת גוף החימום וגורם לבעיה ובין גוף החימום עצמו. יתכן גם שחוט הלהט בגוף החימום נחתך / נפגם.

טכנאי הדוודים יבצע בדיקת תקינות לגוף החימום על ידי מכשור מתאים.

במקרים רבים, אם לא בכולם, מעדיפים בעלי המקצוע להחליף את החלק הפגום בחלק חדש לחלוטין, גם בשל קלות העבודה שמצריכה החלפה בלבד וגם בשל הסיכון לתקלה חוזרת בגוף החימום. 

איך טכנאי דוודים מקצועי יחליף גוף חימום?

החלפה של גוף חימום בדוד מצריכה בעל מקצוע עם ניסיון והסמכה בתחום, לא רק בשל מורכבות העבודה אלא גם בשל ההתעסקות עם פירוק חיווטי חשמל לפני הוצאת גוף החימום עצמו.

בתחילה יש לנתק את זרם החשמל השולט על דוד המים. לאחר מכן יש לפרק את חלק הפלאנג' ואת רכיב התרמוסטט ולשפוך את המים מהדוד.

בשלב האחרון מוציאים את גוף החימום שככל הנראה יהיה מכוסה כולו או חלקו באבנית. 

מחירון דודי שמש

המחירים כוללים מע”מ

התקנת דוד שמש: כל מה שחשוב לדעת

צריכים להתקין דוד שמש? המקצוענים כאן כדי ללוות אתכם שלב אחר שלב. מתי כדאי להחליף דוד שמש, מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים טכנאי דודים וכמה עולה התקנת דוד שמש? כל התשובות בפנים.

דוד השמש לא מחמם? כל השלבים בדרך לפתרון

דוד השמש שלכם לא מחמם את המים? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם כל הדרך לפתרון ולתת לכם שקט נפשי. מה עושים לפני שמזמינים טכנאי דודי שמש וכמה יעלה לכם התיקון? כל התשובות.

נזילה מהדוד: כל השלבים בדרך לפתרון

נזילה בדוד היא אמנם אחת מהתקלות הנפוצות ביותר בדודי שמש, אתם ודאי תופתעו לגלות שלא תמיד מדובר בתקלה. מתי צריך להזמין טכנאי דודים ואיך מתנהלים מולו? כל התשובות.

הדוד מקצר: כל מה שחשוב לדעת

דוד השמש שלכם מקצר? אנחנו כאן על מנת ללוות אתכם כל הדרך לפתרון. למה הדוד מקצר ומה עושים לפני שמזמינים טכנאי דודי שמש? כל התשובות לפניכם.

לכל התקלות ועבודות

arrow