הכל על התקנת והחלפת דוד שמש

חושבים על התקנה או החלפה של דוד שמש? במדריך הבא נסביר איך בוחרים דוד שמש ואיזה נפח דוד מתאים עבורכם, מתי כדאי להחליף דוד שמש ואיך מתנהלים מול טכנאי דודי שמש?

עוד במדריך
איך בוחרים דוד שמש? מתי מומלץ להחליף דוד שמש? איך מתנהלים מול טכנאי דודי שמש?

התקנה או החלפה של דוד שמש היא עסק רציני, קבלת החלטות נכונה תיתן לכם שקט ומים חמים ל-10-15 שנה לפחות. 

במדריך הבא נסביר איך בוחרים דוד שמש ואיזה נפח דוד מתאים עבורכם, מתי כדאי להחליף דוד שמש ואיך מתנהלים מול טכנאי דודי שמש?

איך בוחרים דוד שמש?

מעבר לבחירת דוד שמש שיוצר על-ידי מותג אמין כמו כרומגן, אמקור או נימרוד, השיקול העיקרי בבחירה צריך להיות נפח הדוד. נהוג לחשב צריכה של כ-40-30 ליטרים לאדם, ולפיכך:

1. לבית המאכלס 2-1 אנשים מומלץ דוד שמש בנפח של כ-80 ליטר

2. לבית המאכלס 3-2 אנשים מומלץ דוד שמש בנפח של כ-120-80 ליטרים

3. לבית המאכלס 4-3 אנשים מומלץ דוד שמש בנפח של כ-150-120 ליטרים

4. לבית המאכלס 6-4 אנשים ומעלה מומלץ לרכוש דוד בנפח של כ-200-150 ליטרים

במידה ואין אפשרות להתקין דוד שמש, ניתן להתקין דוד חשמל או מערכת לחימום מים בגז. 

בבניין גבוה הובלת המים מדוד השמש בעייתית עקב הצנרת הארוכה, לכן כדאי להתקין דוד חשמלי, דוד מחליף חום (הפרדה בין הדוד לקולטים שמותקנים על הגג) או מערכת לחימום מים בגז.

מתי מומלץ להחליף דוד שמש?

כשאין תקלות כאלה או אחרות, דודי שמש יעילים ל-10-15 שנים. עם זאת, יש מקרים בהם מומלץ להחליף אותם ולחסוך הרבה כסף על תיקונים מיותרים.

במקרה שיש נזילה מגוף הדוד וציפוי האמייל הפנימי שלו נסדק, לא ישתלם לכם להזמין טכנאי דודי שמש וכדאי להחליף את הדוד וכל המערכת סביבו. 

במקרה שדוד השמש ישן וחלוד, מה שעלול להוביל לתפקוד לקוי, נזילות וקצרים, אין טעם לבצע תיקונים מקומיים ומומלץ להתקין דוד חדש. 

מתי כדאי להחליף את קולטי השמש?

כל עוד קולטי השמש עובדים כהלכה ומעבירים מים חמים לדוד, אין סיבה ממשית להחליף אותם. במקרה שהקולטים ישנים (מעל 10 שנים) ואתם סובלים מתקלות חוזרות (סתימה מאבנית או נזילות), מומלץ לשקול להתקין חדשים.

אגב, כדי להאריך את חיי הקולטים ולשמור על תפקוד מלא, מומלץ לבצע כל 2-3 שנים שטיפה פנימית וחיצונית שתמנע סתימות ותקלות. 

איך מתנהלים מול טכנאי דודי שמש?

ודאו שיש הצעת מחיר מפורטת - כדי שלא תצטרכו לשלם תוספת מיותרת במועד ההתקנה, ודאו שטכנאי הדודים שולח לכם הצעת מחיר מסודרת (כולל מע"מ) שכוללת את המרכיבים הבאים: הובלת הדוד והעלאתו לגג, פירוק ופינוי הדוד הישן, אביזרים נלווים (מעמד לדוד, שסתום פורק לחץ, שסתום אל חוזר, מערבל מים), אחריות.

במקרה שהטכנאי דורש תוספת תשלום על פירוק הדוד הישן ופינויו, זה אמור להדליק לכם נורה אדומה. 

ודאו שיש אחריות על העבודה - ודאו שאתם מקבלים מהטכנאי אחריות על ההתקנה, לרוב הם נותנים שנה אחת. במקביל, דרשו מהטכנאי אחריות בנפרד על דוד השמש מטעם היצרן.

רוב החברות נותנות 4-5 שנות אחריות על דוד חדש (מתוכן שנה בלבד על גוף החימום והתרמוסטט), דרשו מבעל המקצוע את התעודה. 

מחירון דודי שמש

המחירים כוללים מע”מ

התקנת דוד שמש: כל מה שחשוב לדעת

צריכים להתקין דוד שמש? המקצוענים כאן כדי ללוות אתכם שלב אחר שלב. מתי כדאי להחליף דוד שמש, מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים טכנאי דודים וכמה עולה התקנת דוד שמש? כל התשובות בפנים.

דוד השמש לא מחמם? כל השלבים בדרך לפתרון

דוד השמש שלכם לא מחמם את המים? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם כל הדרך לפתרון ולתת לכם שקט נפשי. מה עושים לפני שמזמינים טכנאי דודי שמש וכמה יעלה לכם התיקון? כל התשובות.

נזילה מהדוד: כל השלבים בדרך לפתרון

נזילה בדוד היא אמנם אחת מהתקלות הנפוצות ביותר בדודי שמש, אתם ודאי תופתעו לגלות שלא תמיד מדובר בתקלה. מתי צריך להזמין טכנאי דודים ואיך מתנהלים מולו? כל התשובות.

הדוד מקצר: כל מה שחשוב לדעת

דוד השמש שלכם מקצר? אנחנו כאן על מנת ללוות אתכם כל הדרך לפתרון. למה הדוד מקצר ומה עושים לפני שמזמינים טכנאי דודי שמש? כל התשובות לפניכם.

לכל התקלות ועבודות

arrow

שאלות נפוצות

מה זה דוד מחליף חום?
דוד מחליף חום פועל בצורה דומה לדוד שמש, אך בשונה ממנו הדוד והקולטים מופרדים. הדוד מותקן במסתור כביסה או מרפסת שירות והקולטים פרוסים על גג הבניין ומחממים את המים דרך צינורות. דוד זה מותקן בעיקר בבניינים גבוהים שהמרחק בין הדירה לגג עולה על 25 מטר, או כשהגג קטן מכדי להכיל הרבה דודים.